Ve znamení Merkura

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Ve znamení Merkura

Příspěvek od huba.buba »

Dobesch píše:Tak serial urcite ztraceny neni -
jistěže ztracený není - ...už se těším , až ho v těchto dnech shlédnu...
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
P800
strážmistr
Příspěvky: 22
Registrován: stř 21. led 2009 12:50:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ve znamení Merkura

Příspěvek od P800 »

To mě zajímá, moc zajímá ;-) ...
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Ve znamení Merkura

Příspěvek od huba.buba »

jak jsem slíbil na dnešním srazu kolegům , dávám zde můj první dojem z prvního dílu: herecké obsazení excelentní - k režii p.Františka Filipa taky nic - tady je všechno v pohodě - jen k ději... uffff - to je dost slušně řečeno slabý... rozhodně bych nečekal při budoucí repríze někdy v budoucnu , že by se zakládal nějakej novej fanklub. Nicméně zachovám slib mlčenlivosti , prosím , nežádejte kopie , uděláme v rámci fanklubu a v případě zájmu projekci a nechám vás to ohodnotit. Na omluvu pouze to , že jsem sjel teprve první díl s výhledem , že v dalších bude líp.... ačkoli hodně pochybuju... třeba druhý unikát ,,Zákony pohybu,, to napraví....
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Ve znamení Merkura

Příspěvek od Willy Kleiber »

Jen takový dotaz do pléna: Proč se zrovna s tímto seriálem dělají takové tajnosti a proč ho už dávno nereprízovali??? :shock: Nějak mi to hlava nebere...některé seriály se opakují třeba i dvakrát do roka...Díky za vysvětlení.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Ve znamení Merkura

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...Proč se zrovna s tímto seriálem dělají takové tajnosti...??? ..
Na tuto otázku také neznám odpověď, ale možná je odpovědí výše uvedený posudek kolegy pokladníka. Prostě je to asi slabý... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Ve znamení Merkura

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... Prostě je to asi slabý... ;) :D
Tak to mě teda nenapadlo - že by díky úžasné sebereflexi tento seriál tajili v archívu... :o :D A naopak se do éteru pouštějí jistě větší slátaniny...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Ve znamení Merkura

Příspěvek od huba.buba »

Po shlédnutí druhého dílu si musím trošku poopravit názor , druhý díl s názvem ,Léto s Venuší, už je velmi zdařilou detektivkou , zatímco v prvním dílu se příběh točil o nástupu mladého šikovného celníka v podání J.Hanzlíka, který nevysvětlitelným instinktem odhalí ve skupině hudebníků pašeráka marihuany , který svůj paš převáží v saxofonu, či pomůže odhalit pašeráka starých mincí z Mnichova (J.Narenta), ve druhém dílu zjišťuji , že seriál na sebe nenavazuje , každý díl je samostatným příběhem. Rozvedený svědomitý kastelán v podání J.Vinkláře je neustále peskován svědomitou úřednicí z ministerstva (A.Vránová) , příběh se zamotává ve chvíli , kdy zámek vykrade hbitý zloděj (M.Neděla) , jde samozřejmě o větší skupinu pašeráků (V.Sloup , I.Racek) kterou tehdejší VB rozpráší. Příběh končí sblížením kastelána s úřednicí - jak dojemné. V dalších rolích: P.Haničinec , M.Růžek , J.Holý , K.Urbánek , Z.Řehoř a výborný pan Hlinomaz v roli hospodského karbaníka.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Ve znamení Merkura

Příspěvek od Elden »

Nevěřím, že seriál od pana režiséra Filipa by byl nepovedený. Sice podle recenze (kniha Seriály od A do Z) obsazení výborné, výsledek přesto horší, ale lépe bude, aby si každý udělal obrázek sám. Léto s Venuší vyšlo knižně a příběh nebyl špatný. Důvodem, proč seriál neodvysílá ČT, je podle mě kvůli osobě scénáristy Antonína Prchala (alias Ivana Gariše), který se dost negativně zapsal svou prací v StB. Stejný osud stihl pentalogii o Šéfovi Pepanu Marečkovi. Odvysílala to akorát kdysi Prima a pak už nikdo. Jediné, co z jeho pera občas vysílají, je Případ pro zvláštní skupinu a i ten měl premiéru až před pár lety, kdy ho premiérově (!) nasadila Prima a posléze i Nova.

Příběh Léto s Venuší je teď k mání např. na Aukru
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Ve znamení Merkura

Příspěvek od malej Míra »

Elden píše:...kvůli osobě scénáristy Antonína Prchala (alias Ivana Gariše), ...Stejný osud stihl pentalogii o Šéfovi Pepanu Marečkovi....[/url]
Tady musím říct, že při posledním vysílání série o šéfovi Pepanovi mne nepříjemně překvapila velice špatná technická kvalita patrná na jakémkoliv BTV, což při sledování premiéry kdysi dávno na zrnícím ČB přístroji jaksi zaniklo... ;) :D Nicméně doufám v další repete, ale to jsme odbočili...
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Ve znamení Merkura

Příspěvek od Arnold Hackl »

huba.buba píše:... mladého šikovného celníka v podání J.Hanzlíka, který nevysvětlitelným instinktem odhalí ve skupině hudebníků pašeráka marihuany ...
No to jsme tedy měli štěstí, že ten uvědomělý celník neměl službu, když jsme se vraceli z Holandska.
Jeden kolega měl totiž kytaru, takže hudebníci jsme byli taky a marihuanu měli myslím téměř všichni. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Ve znamení Merkura

Příspěvek od huba.buba »

třetí a čtvrtý díl jsou samostatné příběhy , ve třetím díle budeme sledovat profesní i životní osudy mladé celnice v odání Kateřiny Macháčkové , hlavní roli ve čtvrtém díle si střihla nám dobře známá Viera Strnisková alias Horňáková z dílu Tatranské pastorale. Pátý díl navazuje na díl první , kdy se mladý celník J.Hanzlík po roce vrací z úspěšného absolovování celní školy, setkává se se svojí někdejší láskou (Eva Hudečková) a řeší opět lumpárny dvou mladých pašeráků v podání Martina Štěpánka a Jiřího Lábuse.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Ve znamení Merkura

Příspěvek od Koštýř »

Dobesch píše:Tak serial urcite ztraceny neni
Díky za link! Je to divný pocit po tak dlouhé době.. Pokud byla poslední repríza v r. 82 ( :o ) tak je to k neuvěření! Z celého seriálu si vybavuji tirák Volvo (stejný jak měl Rudi ;) ) s nějakými dvěma výfuky-ten druhý byl samo že falešný a v něm srolovaná plátna (obrazy) - a nebo že by to byla falešná nádrž?? Přikláním se k výfukům - uvidíme ;) - ale to už jsem dříve psal.
Těžko hodnotit kvalitu, uvidíme zda celý seriál 'vyplave' nebo ne.. :| . První dojem po těch letech? Hanzlík notně přehrává, možná je to jen můj názor.. tehdy hrál cokoliv-dnes je to 'solidní pán' :? Jana Švandová je v uniformě sexy a panu Somrovi nějak moc 'plachtí' výložky...zřejmě vystlané tvrdým kartonem. :lol: :mrgreen:
Posudte sami: http://www.youtube.com/watch?v=XYFTX6pYHFc
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Ve znamení Merkura

Příspěvek od huba.buba »

Koštýř píše:Posudte sami:
Kolego , nezaspal jsi trošku ? Tenhle seriál dávno máme viz. předchozí příspěvky.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Ve znamení Merkura

Příspěvek od Bína »

huba.buba píše:
Kolego , nezaspal jsi trošku ? Tenhle seriál dávno máme viz. předchozí příspěvky.
Vy ho možná máte,ale uvědomte si že jsou zde také tací kteří ho nemají a rádi se podívají na ukázky.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Ve znamení Merkura

Příspěvek od Koštýř »

Bína píše:.. jsou zde také tací kteří ho nemají a rádi se podívají na ukázky.
Ano - nějaké další ukázky třeba na Youtube, když už ne celý seriál.. :(
Na ochutnávku :)
Pochopil jsem, že TO máte, gratuluji! Jak píšu v tomhle vláknu z 7.4.09, měl jsem možnost seriál získat - bohužel ztráta kontaktu.. ukradený mobil :evil:
To je vedlejší, hlavně že je dílko na světě.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Odpovědět