Filmy Jaroslava Soukupa

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Nerajohn
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 31. kvě 2008 18:35:00
Bydliště: Hellborn
Kontaktovat uživatele:

Drsná planina

Příspěvek od Nerajohn »

A co říkáte na tohle dílko ? Režiséra pana Soukupa jinak moc nekomentuji, jediný jeho celkem slušný film je ještě Dostih, ale planina se podle mě povedla. Pohraničí v Českém lese v období 1946-1948. Ústřední trojice příslušníků SNB a řada zemanovských herců v nezvyklých rolí. Kladní velitelé J. Rozsíval a Z. Kutil, strejček převádějící přes hranice K. Hlusička a řada dalších. Podle mě velmi kvalitní film, ze kterého ideologie zrovna úplně tak nečiší jak by mohla.
Za tohle chcípneš, rozumíš ?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Drsná planina

Příspěvek od Honza Zeman »

Jo taky ten film mam rad a nechapu, jak tohle Soukup mohl natocit.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Drsná planina

Příspěvek od Willy Kleiber »

Nerajohn píše:...Kladní velitelé J. Rozsíval a Z. Kutil, ...
Takže stejná dvojka jako ve Vrah se skrývá v poli - Bosák a hostinskej :shock:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Drsná planina

Příspěvek od Hans »

Soukup točil dobré filmy,další např.Záchvěv strachu
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Drsná planina

Příspěvek od Anglie »

Nerajohn píše:Režiséra pana Soukupa jinak moc nekomentuji, jediný jeho celkem slušný film je ještě Dostih, ale planina se podle mě povedla.
Říct o režisérovi Pěstí ve tmě (o Romanetu nemluvě) tohle - to vyžaduje hodně míčů teda... :shock: :!:
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Filmy Jaroslava Soukupa

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:Sloučil jsem témata s filmy tohoto režiséra do jednoho
...a dobře jsi udělal. Děkujeme. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
BoredSeal
čekatel SNB
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 16. dub 2009 18:18:13

Re: Filmy Jaroslava Soukupa

Příspěvek od BoredSeal »

Soukupa celkem beru, teda předrevolučního. Vůbec nechápu, jak poměrně schopnej režisér z generace 80´s mohl spadnout do tvorby tak neuvěřitelně příšernostních záležitostí. (nemyslím teď zrovna Kamaráda do deště 2 a Diskopříběh 2, to byly dobře odvedené spotřební hity :)
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Filmy Jaroslava Soukupa

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak kdo cekal na Pesti ve tme jako pribal, tak se dockal. V patek tento film vydava Blesk.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Filmy Jaroslava Soukupa

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:Tak kdo cekal na Pesti ve tme jako pribal, tak se dockal. V patek tento film vydava Blesk.
Tak jsem nezaváhal a DVD koupil a konečně tak viděl film celý. Musím říct, že box vůbec není můj šálek kávy, ale tohle mne doopravdy nadchlo. Strhující příběh, skvěle obsazený herci, ikdyž třeba ne úplnými hvězdami, ale je vidět, že se na své role dokonale připravili. Nemá to chybu. Doporučuji... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Filmy Jaroslava Soukupa

Příspěvek od Lipinski »

Já neberu Soukupa jako hloubajícího umělce, ne, Máša ani Schmidt nebo Juráček a další to neni, ale to neznamená, že by neuměl dělat kvalitní žánrový a divácký věci. To je ve filmu dost potřeba a neni to lehký. Je fajn, když si režisér uvědomí, že neni Tarkovskij a nepouští se do pseudouměleckejch blábolů, ale točí to, co umí. O porevoluční Soukupově tvorbě nemluvim, tam se prostě nedařilo skoro nikomu.

Myslim, že Nalim píše, že se mu u Pěstí ve tmě nelíbí hudba, tak pro mě jsou nejsilnější ty lyrizující scény s tesknou trubkou a celkama na Holešovice v ranním oparu - doslova.

S Inge souhlasim, že se moc nepodařilo potlačit osmdesátý léta (Vašut přišel na plac učesanej na diskotéku do Alfy?), to samý bych řek o Drsný planině - ty vlasy! Ale to je strašně častá věc.

Trochu mě překvapuje, že to většina viděla až nedávno, byly toho plný kina, vývěsky, plakáty, fotosky, vypadalo to strašně atraktivně. Záměr byl, jak sem se někde dočet, zkombinovat úspěšný americký žánrovky - retro filmy (Podraz a tak) a zkombinovat to s boxem (Rocky). Na mě to vždycky působilo jako česká odpověď na Přirozený talent - sportovní a dobovej film dohromady. Pak to dávali i v televizi.

S tou zmínkou o Anglii mi to v tý době už nepřijde zvláštní, Toman už na Barrandově nebyl, a i přes přítomnost stalinistickejch gerontů v ÚV (Kapek, Biĺak, Indra) se dařilo informační bariéru narušovat. My sme se ZŠ byli dokonce ještě před Listopadem na školním představení v kině a promítali nám Nebeský jezdce.

K reáliím je dobrý doříct, že ve filmu je i řeč o Ondrákový a Schmelingovi, o němž mimochodem nedávno natočil film Uwe Boll, takovej Magnusek německýho filmu.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Filmy Jaroslava Soukupa

Příspěvek od malej Míra »

Lipinski píše:...Záměr byl, jak sem se někde dočet, zkombinovat úspěšný americký žánrovky - retro filmy (Podraz a tak) a zkombinovat to s boxem (Rocky). Na mě to vždycky působilo jako česká odpověď na Přirozený talent - sportovní a dobovej film dohromady...
Tohle nedokážu úplně posoudit, ale měl jsem možnost osobně poznat Jardu Tomsu, pro kterého byl tento film něco jako vlastní dítě. On tu dobu války zažil, sám byl bývalý špičkový boxer, Vašuta na roli dlouhodobě připravoval. Ti dva měli spolu skělý vztah, což jsem měl možnost poznat na Tomsových narozeninách 80 a 85 let. Myslím, že o tom je ten film hlavně...
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět