Smrt stopařek (1979)

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Smrt stopařek (1979)

Příspěvek od opat Adamíra »

Komu se líbilo? Pan Charvát je docela třída a závěrečné scény útěku nemají chybu. Civilní vůz VB s dlouhou anténou :D
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
BoredSeal
čekatel SNB
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 16. dub 2009 18:18:13

Re: Smrt stopařek (1979)

Příspěvek od BoredSeal »

Výborná krimoška. Mě vždycky rozesměje, jak sniper vyřídí na konci padoucha a ten unesenej kluk ječí. Pak v závěru už je zase v pořádku a směje se, díky péči vzorného vyšetřovatele Buchvaldka, tomu říkám rychloterapie. :)

Kdy to vyjde v novinách kruci? Nezdá se vám, že české kriminálky jsou jako přílohy DVD diskriminovány?
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Smrt stopařek (1979)

Příspěvek od opat Adamíra »

Líbí se mi, jak SNB zmobilizovala všechny složky, co hledaly toho padoucha, dovezla všechny náklaďáky, aby si svěděk vzpomněl atd. Pěkné.
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Smrt stopařek (1979)

Příspěvek od Honza Zeman »

Tenhle film je klasika svyho zanru a jsem moc rad, ze se dostal i na DVD. Bonton ho vydal jako vsechny svy filmy, tedy klasicky mustr Filmografie, Fotogalerie a Rozhovory. V rozhovorech pak vzpomina treba pani Obermaierova jak se k roli dostala a ze pan Perepeczko byl hrozne milej a hodnej, ty nasilny sceny tocil s velkym sebezaprenim a nasili mu bylo cizi. Dada pak jako dalsi vzpomina, ze puvodne mel ridice hrat Petr Kostka, opet pri skrtici scene ho pry musela nutit, aby pritlacil, protoze se bal, ze ji ublizi :). A pry i diky tomuto filmu se stala Jana Nagyova Arabelou. Theodor Pistek pak vzpomina na umeleckou stranku filmu.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Primář Hons
strážmistr
Příspěvky: 12
Registrován: pát 01. kvě 2009 8:22:10
Bydliště: Vila Mimóza

Re: Smrt stopařek (1979)

Příspěvek od Primář Hons »

Někdy na jaře 1998 (pamatuju si díky časopisu Automobil 5/98, který jsem si tenkrát náhodou koupil) jsem si ve vlaku Bno-Vlárský průsmyk přisedl k jednomu staršímu pánovi (odhadem tak 65 let). Dali jsem se do řeči, jak už to tak bývá bavili se o všem možném, a on pak nějak zavedl řeč na ten filmu Smrt stopařek- prý jestli jsem ho viděl. Tvrdil, že on se podílel na vyšetřování případu vražd dvou stopařek, který se pak stal předlohou toho známého fillmu. Podrobnosti si už moc napamatuju, údajně se to mělo stát někdy v letech 1976 nebo 1977 někde na moravě, něco se mi plete Broumov-Bylnice, Bojkovice, nebo Valašské klobouky, prostě tam někde v trojůhelníku těchto měst. Všiml jsem si, že pod rolákem měl na krku velkou jizvu, jako by ho někdo podřízl. Ptal jsem se, z čeho to má a on říkal, že se mu to stalo po revoluci, když Havel udělal tu amnestii... Evidentně o tom nechtěl moc mluvit, ale tipuju to na mstu někoho, koho pomohl dostt do lochu. Bohužel už je to tak dávno, že si z toho setkání toho už mnoho nepamatuju
„Proměna mloka v člověka se nevydařila...“
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Smrt stopařek (1979)

Příspěvek od strejda.ohon »

Primář Hons píše:...jsem si ve vlaku Bno-Vlárský průsmyk přisedl k jednomu staršímu pánovi (odhadem tak 65 let). Dali jsem se do řeči, jak už to tak bývá bavili se o všem možném, a on pak nějak zavedl řeč na ten filmu Smrt stopařek- prý jestli jsem ho viděl. Tvrdil, že on se podílel na vyšetřování případu vražd dvou stopařek, který se pak stal předlohou toho známého fillmu. Podrobnosti si už moc napamatuju, údajně se to mělo stát někdy v letech 1976 nebo 1977 někde na moravě, něco se mi plete Broumov-Bylnice, Bojkovice, nebo Valašské klobouky, prostě tam někde v trojůhelníku těchto měst...
Zajímavá historka. Skutečnej vrah se jmenoval Somora, dá se toho o něm i o celým případu vygooglovat docela dost. Byl to Slovák a se svým rumunským zázrakem ROMAN DIESEL 8-) brousil nikoliv česko-německý, ale česko-slovenský pohraničí. I samotná vražda se stala někde na Slovensku, ale mrtvoly pak odvezl na skládku k Valašským Kloboukům.
Uživatelský avatar
Primář Hons
strážmistr
Příspěvky: 12
Registrován: pát 01. kvě 2009 8:22:10
Bydliště: Vila Mimóza

Re: Smrt stopařek (1979)

Příspěvek od Primář Hons »

strejda.ohon píše: Zajímavá historka. Skutečnej vrah se jmenoval Somora, dá se toho o něm i o celým případu vygooglovat docela dost. Byl to Slovák a se svým rumunským zázrakem ROMAN DIESEL 8-) brousil nikoliv česko-německý, ale česko-slovenský pohraničí. I samotná vražda se stala někde na Slovensku, ale mrtvoly pak odvezl na skládku k Valašským Kloboukům.
Aha, tak díky za upřesnění. Jenom se mi tam něco pletlo s tím valašskem, takže tam je asi jenom vyklopil a zahrabal. Jak říkám, je to už celkem dávno a ty podrobnosti z jeho vyprávění už jsou hodně mlhavé... Každopádně ten pán na tom případu dělal, takže náhoda jako blázen 8-)
„Proměna mloka v člověka se nevydařila...“
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Smrt stopařek (1979)

Příspěvek od Žitný »

Miroslav Somora
narozen 3. srpna 1944 - popraven v Praze 1978
Zavraždil 9. srpna 1976 dvě stopařky a jejich těla pak ukryl na veřejné skládce u Valašských Klobouk. Kromě dvojnásobné vraždy mu bylo prokázáno i znásilnění. Veřejnost byla po nálezu mrtvol pobouřena a sama událost se stala námětem k celovečernímu filmu s názvem "Smrt stopařek".
Miroslav Somora pocházel z Tepličky nad Váhom (Slovensko). V době činu byl již 11 let ženatý a měl dvě děti. V minulosti - před spácháním dvojnásobné vraždy - byl několikrát trestán za loupežná přepadení, krádeže a znásilnění. V době výkonu trestu se mu podařilo uprchnout z vězení a rovněž utekl s psychiatrické léčebny, kam byl soudem poslán na sexuologické léčení.
Den před spácháním dvojnásobné vraždy Somora znásilnil v blízkosti slovenského města Bernáloko stopařku. V nočních hodinách pak s nákladním vozidlem zajel do Trenčína, kde zaparkova před nádražím. Kolem druhé hodiny po půlnoci byl požádán dvěmi 20 letými dívkami o svezení do Strečna. Obě dívky měly namířeno do Tater, kde hodlaly strávit dovolenou. JUDR Jedlička dále pokračuje......
Když za Trenčinanskou Teplou dívky usnuly, Somora vytáhl zpod sedadla masivní utahovací klíč na kola nákladního automobilu a začal s ním dívky v kabině auta mlátit. Když po úderech do hlavy upadly do bezvědomí, vzal nůž dlouhý 30 cm a dívky ubodal. Nůž vedl proti obětem takovou silou, že se mu nůž při bodání zlomil. Na jedné z mrtvých dívek, kterou navíc spoutal na rukách, nakonec vykonal soulož. Mrtvoly dívek odvezl až do Valašských Klobouk, kde je na skládce odpadu zahrabal. Ještě předtím je svlékl do naha, aby ztížil jejich identifikaci.
Mrtvoly dívek našel pozorný občan, který si všiml, že nákladní vozidlo značky Roman stojí u skládky odpadu jinak, než obvykle stojí auta, které vykládají odpad - zádí ke skládce. Somorův vůz stál ke skládce přídí, takže nemohl případný odpad vykládat. Když se šel později místo prohlédnout, narazil na mrtvé dívky a okamžitě vyrozumněl policii. Díky rychlému objevení mrtvých těl dívek byl Miroslav Somora zatčen o dva dny později a to ve chvíli, kdy vodou smýval krev v kabině řidiče a chystal se celou kabinu přestříkat novou barvou. Žádná dramatická honička se střelbou znázorněná ve filmu "Smrt stopařek" se nekonala. Somora odešel s kriminalisty jako beránek...

Vraždy Somora v plném rozsahu doznal a při výslechu do protokolu doslova uvedl: „Ani moc nekřičely. Brzy zůstaly bezvládně ležet. Jedna na sedadle, druhá pod ním. Potom jsem vzal nůž, dlouhý asi 30 cm a začal obě ležící dívky bodat. Kam a kolikrát jsem bodl, si už nepamatuji."
:cry:
Naposledy upravil(a) Žitný dne pát 15. kvě 2009 19:45:24, celkem upraveno 1 x.
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Primář Hons
strážmistr
Příspěvky: 12
Registrován: pát 01. kvě 2009 8:22:10
Bydliště: Vila Mimóza

Re: Smrt stopařek (1979)

Příspěvek od Primář Hons »

Už jsem taky stačil zagooglit, ten Somora už na fotce vypadá jako dobrý poděs... :? Film asi byl napínavější než skutečnost (pro diváka samozřejmě, stopařky by asi byly jiného názoru)
„Proměna mloka v člověka se nevydařila...“
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Smrt stopařek (1979)

Příspěvek od strejda.ohon »

Žitný píše:Miroslav Somora
narozen 3. srpna 1944 - popraven v Praze 1978
Zavraždil 9. srpna 1976 dvě stopařky a jejich těla pak ukryl na veřejné skládce u Valašských Klobouk. Kromě dvojnásobné vraždy...
Jsem rád, že všichni pochopili moje "dá se vygooglovat". :mrgreen: A gratuluju k excelentní práci s počem, kopírování není žádná sranda. :mrgreen: Ach jo, příště dám asi rovnou odkaz. :roll:
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Smrt stopařek (1979)

Příspěvek od Žitný »

strejda.ohon píše:
Žitný píše:Miroslav Somora
narozen 3. srpna 1944 - popraven v Praze 1978
Zavraždil 9. srpna 1976 dvě stopařky a jejich těla pak ukryl na veřejné skládce u Valašských Klobouk. Kromě dvojnásobné vraždy...
Jsem rád, že všichni pochopili moje "dá se vygooglovat". :mrgreen: A gratuluju k excelentní práci s počem, kopírování není žádná sranda. :mrgreen: Ach jo, příště dám asi rovnou odkaz. :roll:
co to tady mumláte pane........ :o
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Smrt stopařek (1979)

Příspěvek od strejda.ohon »

Ale, ale, ale... Něco se tě dotklo, plukovnickej? :mrgreen: Vždyť já tě chválím. Takhle krásně,slovo od slova, zkopírovat stránku z webu JUDr. Miroslava Jedličky, to by každej nedokázal. :mrgreen: Akorát koukám, že si to nějak zapomněl zmínit.
Žitný píše:Miroslav Somora
narozen 3. srpna 1944 - popraven v Praze 1978
Zavraždil 9. srpna 1976 dvě stopařky a jejich těla pak ukryl na veřejné skládce u Valašských Klobouk. Kromě dvojnásobné vraždy mu bylo prokázáno i znásilnění. Veřejnost byla po nálezu mrtvol pobouřena a sama událost se stala námětem k celovečernímu filmu s názvem "Smrt stopařek".
Miroslav Somora......
Ty asi nejsi pan Jedlička, viď? A souhlas s dalším šířením jeho textu asi taky nemáš, co? A o autorským právu už jsi slyšel?
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Smrt stopařek (1979)

Příspěvek od Žitný »

Nesmíte to tolik prožívat :lol: Doporučuji studený obklad :lol:
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Smrt stopařek (1979)

Příspěvek od strejda.ohon »

Ale jo, proč ne? I když já si teď spíš dám pár studenejch piv. :P Ale ani obklady, ani pivo, nic nezmění na tom, že já bych teda cizí texty za svoje vydávat nemoh, to bych si připadal jako pitomeček.
No nic, třeba se někdy uvidíme na srazu, dáme pivo s obkladem a proberem to. Ale nesmíš zase jen šmírovat a odposlouchávat z povzdálí. :lol:
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Smrt stopařek (1979)

Příspěvek od Žitný »

strejda.ohon píše:Ale jo, proč ne? I když já si teď spíš dám pár studenejch piv. :P Ale ani obklady, ani pivo, nic nezmění na tom, že já bych teda cizí texty za svoje vydávat nemoh, to bych si připadal jako pitomeček.
No nic, třeba se někdy uvidíme na srazu, dáme pivo s obkladem a proberem to. Ale nesmíš zase jen šmírovat a odposlouchávat z povzdálí. :lol:
Já to za vlastní nevydávám!!To asi napadlo každého kromě vás.Ale mě je to vlastně fuk.Žijte blaze v představě ,že to vydávám za vlastní. :lol: Jak typické....... :lol:
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Odpovědět