Sanitka

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Sanitka

Příspěvek od nalim159 »

No akce prý trvala ve skutečnosti 35 minut, tak asi věděli, kudy jet :)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Sanitka

Příspěvek od Salaba »

Dobesch píše:Bez ohledu na to, co se bude dit ve "druhe" serii...Jako perlicka je pak vyskyt autobusu C 734/5...
Máte pravdu pane kolego, ta "Karosa" je nedostatek jako prase, zvlášť když místo "VéBáčků" tam jezdí ještě "mlíkaři" v "carevnách" :? :mrgreen:
No ale stejně p.Adamec (a Juraj Šajmovič se svý heroickým steadicamem) střihli pěknej mastrštyk... Jsem zvědav co předvede Filípek Renčů... 8-)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
6529
strážmistr
Příspěvky: 68
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:04:11
Bydliště: Praha

Re: Sanitka

Příspěvek od 6529 »

Od nového pokračování asi nejlíp očekávat to, co od "nastavené" Nemocnice, tj. spousta nových postav, zpravidla ničím nevýrazných, doplněná těmi starými, jejichž výkon bude jen stínem výkonu v původním seriálu...Rád bych se spletl, ale který seriál posledních let diváka aspoň trochu připoutal a nepociťoval při sledování pachuť trapnosti...
S tím věkem původních postav si to říkám od první zmínky o natáčení, kolik jim vlastně bude, vždyť i tomu Janderovi bude cca přes 80, když první díl původního seriálu se měl odehrávat v roce 56 a podle svých slov byl na klinice cca 3 roky...ale nakonec ani za těch prvních 20 let vůbec nezestárnuli, tak možná na záchrance v tomto trendu pokračují... ;) . Akorát to odnesl chudák Skalka...
Co se týče těch nedostatků ve vozovém parku, na Sanitku to snad bylo ještě slušný, až na tu nepřehlédnutelnou ošklivou hranatou Karosu...:-). Jen v zemanovském seriálu co jsme kdysi našli nedostatků tohoto druhu, nemluvě o nejrůznějších "retro" filmech...Přijde mi, že na tohle režiséři kašlou s přesvědčením, že tohle nikoho nezajímá a nikdo si toho nevšimne, což se po letech ukáže jako hloupost...když už mají na spousty věcí tolik poradců, jistě by jim i nějaký poradil, co se v které době na silnici/kolejích v žádném případě nemohlo objevit, pak i takováhle "blbost" srazí hodnotu filmu a je z toho jen hra na určenou dobu.
Jinak závěrečná vyhlídková jízda ze "Štrosmajeráku" na Bílou Horu mě taky zaujala, zřejmě měl ten cyklista jen odřené koleno, když to brali takovou oklikou...:-). Možná to od Kotvy vzali až do Braníka, kdo ví... ;) .
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Sanitka

Příspěvek od nalim159 »

Ono stačí, že Janderova syna bude "hrát herec" Jiráček. Jak napsal jeden kritik - na toho musí agenti dávat produkcím 75 % slevu :D
Ne vážně, to je takové poleno, že mu není moc rovno :roll:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Sanitka

Příspěvek od Dobesch »

Tak po pul hodine muzu konstatovat, ze nejvetsim nestestim Sanitky 2 je, ze je to Sanitka 2. Nejaky uplynuly cas a vek postav se neresi a nekdy to pusobi az desive komicky. Proste kdyby se to jmenovalo ZACHRANKA a postavy se jmenovali tereba Novacek tak je to proste Kriminalka Andel ze Zachranarskeho prostredi. Takhle :o :o :o :? :? :?

A navic Nehodu Feldy a Autobusu prezentovat jako HROMADNOU NEHODU a poslat tam vse co mam ...a jeste tu Karosu obratit na bok :roll:
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Sanitka

Příspěvek od Willy Kleiber »

Dobesch píše:...ze je to Sanitka 2...
Bohužel je to tak, nezbývá než souhlasit! :?
De facto totéž deja vu jako při uvedení "Nemocnice na kraji města po 20 letech"...Schématické až naivní podání většiny postav, i ti takzvaně dobří herci to už najednou neumějí zahrát nebo co, fakt nevím...
Zatím to prostě nevypadá, že by ten klučina, co počítá vagóny ve Smrti u jezera, natočil kdovíco! :lol: :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Sanitka

Příspěvek od Salaba »

Dobesch píše:Tak po pul hodine muzu konstatovat, ze nejvetsim nestestim Sanitky 2 je, ze je to Sanitka 2. ...a jeste tu Karosu obratit na bok :roll:
Tak co kolegové, přátelé, kamarádi? ;) Přiznám se, že návaznost nehody Karosy 731 s jedním z posledních záběrů téhož autobusu v Sanitce I. byl dobrý nápad... :? :| Jinak nechci být hned po 1.dílu SII. kritický šťoura ale..."Tak co ten Tvůj, už vyhubil všechny mouchy tse-tse? - Ale tati, Vojta už se vrátil..." Jj, doktor Jandera po letech jako navrátilec z "Medecins sans frontieres" je opravdu přesvědčivý jako všichni ostatní z nové Sanitky, akčně možná v pokračujících dalších dílech jako "zdravotnická Kobra 11"?? :? :? A slovenská "sestrička z Kramárov" Simona Máderová na pražskej záchranke ako volajaký kolorit doby (Boha, keď u nás nehraje Slovenka je to o ničom...), škoda a ľutujem, že ju nehraje treba Darinka Rolincová a mladého Janderu jej priaťel "Rytmus", ved to by bol potom opravdový "fičák"... :? :cry: A Marek Vašut jako strongman alá Srstka... Hmmm, jestli to bude tak pokračovat, asi si v budoucnu "fouknu" SII. jako akční sitcom (pokud to vydržím) a SI. jako opravdový kvalitní seriál ze života... zatím tedy jen "Schade", na "Scheiße" je ještě čas 8-) ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Sanitka

Příspěvek od Dobesch »

Kdyz pan kolega nakousla pana Srstku ......trosku se desim chvile, kdy se objevi a spolecne s panem Naroznym bude ridit dopravu a nabizet .."tuhle roztomilou cubicku s pratelskym chovanim"
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Sanitka

Příspěvek od Honza Zeman »

Byl to teda prvni dil, takze na hodnoceni je brzo, ale ten dil byl naprosto strasny. Ne hereckymi vykony, ne stylem, jakym je to toceno, ale predevsim scenarem. Dej byl opravdu zoufaly. Proc vidime opet sceny, kdy ridic rozhoduje o tom, jak odnest pacienta, proc opet scena nehody autobusu, kdyz jsme tohle vsechno jiz videli v prvni rade Sanitky? To je pan Hubac opravdu tak zoufaly, aby vymyslel neco originalniho? Tak at radsi uz nic nepise. Odbornou stranku hodnotit nebudu, tam je a bude jeste kiksu dost. Desim se toho, co uvidime v dalsich dilech. Snad to nebudou jen lacine odkazy na predchozi radu a vztahy kazdy s kazdym apod. A nakonec me jeste nastvaly zaverecne titulky. Chtel jsem si precist, kdo za to vsechno muze, ale pri te rychlosti je to nemozne. Holt kdyz uz jsou i titulky moc akcni, tak tady neni neco v poradku.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Sanitka

Příspěvek od Čarda »

Naprostý souhlas s vámi všemi, myslel jsem si, že to bude šmíra, ale pořád jsem doufal, že ne taková. Tohle je - zatím, po prvním díle - hodně nechutná nastavená kaše.
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Sanitka

Příspěvek od pplk Žitný »

Hombre píše:Byl to teda prvni dil, takze na hodnoceni je brzo, ale ten dil byl naprosto strasny. Ne hereckymi vykony, ne stylem, jakym je to toceno, ale predevsim scenarem. Dej byl opravdu zoufaly. Proc vidime opet sceny, kdy ridic rozhoduje o tom, jak odnest pacienta, proc opet scena nehody autobusu, kdyz jsme tohle vsechno jiz videli v prvni rade Sanitky? To je pan Hubac opravdu tak zoufaly, aby vymyslel neco originalniho? Tak at radsi uz nic nepise. Odbornou stranku hodnotit nebudu, tam je a bude jeste kiksu dost. Desim se toho, co uvidime v dalsich dilech. Snad to nebudou jen lacine odkazy na predchozi radu a vztahy kazdy s kazdym apod. A nakonec me jeste nastvaly zaverecne titulky. Chtel jsem si precist, kdo za to vsechno muze, ale pri te rychlosti je to nemozne. Holt kdyz uz jsou i titulky moc akcni, tak tady neni neco v poradku.
Zkuste si pane předsedo závěrečné titulky nahrát a pak si je psotupně pro "odhalení" pachatelů krokovat. Taky jsem to tak udělal. Sice jsem první díl nenahrával kvůli rychlé sekvenci těchto záv. titulků, ale proto, že jsem nebyl doma vše jsem viděl až ze záznamu, ale vyplatilo se to. Byť to nebyl prvotní účel.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Sanitka

Příspěvek od Willy Kleiber »

Čarda píše:...hodně nechutná nastavená kaše.
Bohužel ano, celý den nevybředl z podivné, ale očekávatelné trapnosti :cry:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Sanitka

Příspěvek od geza »

Tak já jsem si uplivoval především u záběrů z Dášou, naší bývalou "první běhnou", kterou po jejím prezidentském angažmá nemůžu ani vidět. Otevřené odkazy na její osud - nemohla mít s Janderou děti, dědička impéria a slib, že po smrti "hlavy" neprodá to, co celý život budoval (narážka na hrrrádeček?), a jistě přijde i samaritánství - starý Jandera sice žije v luxusu (musíme přece ukázat, že jsme se za těch 25 let někam posunuli), ale jinak je bez peněz, takže po nepatrné zmínce Dášenka jistě potřebné miliony na operaci slepnoucí Alžběty na kvalitní německé klinice s láskou věnuje (přec jenom je u nás ještě zapotřebí zcela zprivatizovat zdravotnictví, abychom mohli v seriálu ukázat, že takovou operaci si můžeme koupit i u nás).
Krom jiného je to zatím nekoukatelné i z mnoha jiných důvodů: nemůžu vystát ten ultramoderní "akční look" (kamera, hudba, střih, režie); scénář je psán telenoveláckým perem - v první řadě budeme řešit vztahy - takže kdo, kde a s kým; usoudili jsme, že komunisti nám zatajili důvody výjezdů - každá akce začínala až telefonátem, že se něco stalo, teď budeme u každého zásahu předem, abychom o ty tragédie nebyly ochuzeni atd...
A ještě jeden záběr mě tam utkvěl v paměti (za to by měl každý student filmového řemesla vyletět už v prvním ročníku): dva jedou výtahem a vedou rozhovor, kamera po každé tříslovné větě, tedy každé tři sekundy, přeskočí z jednoho obličeje na druhý, přičemž je postavená asi 5 cm před obličejem (v této chvíli vždy s oblibou říkám: herec hraje každým chlupem v obličeji).
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Sanitka

Příspěvek od Salaba »

geza píše:...scénář je psán telenoveláckým perem - v první řadě budeme řešit vztahy - takže kdo, kde a s kým...
Tak tedy pane kolego pro větší přehlednost :mrgreen: :
sanII.jpg
sanII.jpg (263.51 KiB) Zobrazeno 5356 x
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Sanitka

Příspěvek od Honza Zeman »

No tak podle tohoto "planku" to vypada jako Ordinace :o
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět