Sanitka

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Sanitka

Příspěvek od strejda.ohon »

Tak to nemohu odolat a přidávám ještě jednu klasickou poučku. Televizní seriál není nic jiného, než výplň mezi reklamními breaky. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Sanitka

Příspěvek od Dobesch »

Kez to dopadne o neco lepe nez Nemocnice --- kazdopadne vsichni protagoniste by meli byt uuz v duchodovem veku .... navic sem nekde cetl, ze to snad nebude delat primo pan Hubac, ale jeho syn a tak vi buh --- bohuzel protekcionismus v CT dava nekterym jmenum neomezene moznosti a vysledky jsou dost casto :oops:
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Sanitka

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:.... navic sem nekde cetl, ze to snad nebude delat primo pan Hubac, ale jeho syn a tak vi buh --- bohuzel protekcionismus v CT dava nekterym jmenum neomezene moznosti a vysledky jsou dost casto :oops:
Sice nejsem až takový zasvěcenec ohledně zákulisí ČT, ale mám ten dojem, že pan Hubač mladší je tam docela velký kápo. Pokud čtete pozorně titulky u inscenací, TV filmů a seriálů a všímáte si zejména dramaturgů, uvidíte často pana Otčenáška, s kterým jsou jedna ruka a nerad bych šířil bludy, ale někteří autoři prý působí i pod pseudonymy. Čert aby se v tom vyznal... :shock: :mrgreen: Svého času tyto poměry vehementně kritizoval Vít Olmer, ale cítím za tím i jistou žárlivost, ale na každém šprochu... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Sanitka

Příspěvek od prof. Braun »

Hubač junior není křestním jménem Jiří, ale Ivan. V ČT je zaměstnán jako šéfdramaturg hrané tvorby a současně píše scénáře, což by se v jiných televizích stát nemohlo (profese dramaturga a scenáristy se vylučuje). Pod pseudonymem Ivan Hejna napsal např. seriály Poslední sezóna (o hokejistech) či Černí andělé (právě se reprízuje na ČT2). Jan Otčenášek, syn známého spisovatele, je rovněž šéfdramaturgem ČT a zároveň scenáristou píšícím pod pseudonymem Petr Zikmund (Nemocnice na kraji města po dvaceti letech).
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Sanitka

Příspěvek od strejda.ohon »

Profesor Braun přehledně popsal absurdní situaci, která v Centru dramatické tvorby ČT panuje. Pan Hubač junior si píše scénáře a ty si pak schvaluje do výroby. Ano, říká se tomu střet zájmů. :zvracející smajlík: Poněkud trpce-úsměvně tak potom působí rozhodnutí ředitele Janečka dát panu Hubačovi několikaměsíční volno kvůli psaní finální verze scénáře pokračování Sanitky. Aby se mu prý mohl věnovat a především, aby neovlivňoval schvalovací proces. Že se tak u jiných projektů dělo několik let je zřejmě detail. Stejně jako skutečnost, že Sanitka 2 je předem schválená, už proto, že Hubač senior odmítal a odmítá poskytnout práva komukoliv jinému, než svému synovi. Ach jo.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Sanitka

Příspěvek od Dobesch »

Co sem jen naznacil jini rozepsali dost do podrobna. Bohuzel to se v CT nyni casto deje. A pokud se podivate na serialy z posledni doby, pod kterymi byly pan Hubac jt. ci pan Otcenasek podepsani mnohny se jednalo o zbytecne "monstrozni" (proste vzdy nejake zajimave prostredi se snahou ukazat spoustu veci- at uz nataceni v nemocnicich nebo inscenovane hokejove zapasy, vse nejlip tocene v realu) dila jejichz kvalita po remeslne (scenar, dramaturgie, rezie) znacne pokulhavala. :D U jednoho serialu totalni propadak zachranilo jen ucinkovani nejmenovane zemanolozky :lol: . A to uz ani nemluvim o tom, ze dost casto byvaji tyto serialy nasazovany do vysilani tak, aby nekonkurovali CZ serialum na komercnich TV (pondeli ci nedele vecer) - diky tomu maji jakouztakouz sledovanost (inu preci jen dam prednost CZ serialu pred Kobrou 11 ci X faktorem), nasledne jsou diky tomu prohlaseny za uspesne a hbite se toci druha rada. Dost desiva je i skutecnost, ze snad nejzdarilejsi serial ze soucasnosti - Misto nahore - si ve finale CT nechala utect ke konkurenci.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Sanitka

Příspěvek od Čarda »

Sanitku mám moc rád, ale hlavně jako tak trochu pamětník mám teď takový trošku DEJAVU neboť:

1) přesně před pětadvaceti lety (začátkem roku 1985) běželo 30 případů majora Zemana v nedělní dopolední repríze a seriál mohl být tak někde za půlkou jako teď na Barrandově.
2) Sanitka byla zbrusu novej seriál a běžela tehdy o nedělních večerech (po chvilce poezie, samozřejmě)
3) navíc tuším o chvíli před tím - o Vánocích 1984 - šel poprvé tehdy rovněž zbrusu nový Létající Čestmír, který je teď v repríze v Hřišti 7 v neděli ráno
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Sanitka

Příspěvek od prof. Braun »

Čarda píše:Sanitku mám moc rád, ale hlavně jako tak trochu pamětník mám teď takový trošku DEJAVU
Já mám pocit déjavu už dávno a netýká se, bohužel, jen televizní tvorby... :x
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Sanitka

Příspěvek od strejda.ohon »

No, tak nevím, nevím... Jedna z variant, která počítá s návratem Jiřího Bartošky jako jednovaječného dvojčete MUDr. Skalky je doufám míněna jako žert, nicméně obsazení hereckých osobností Blanarovičové a Brožové je již zřejmě jisté. No, potěš... Se scénářem Hejna Hubačů, teda pardon, Hejny-Hubače :mrgreen: (viz parodie Poslední sezóna) to zatím vypadá spíš na pokračování Pojišťovny štěstí.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Sanitka

Příspěvek od Arnold Hackl »

Rozhovor se Sörensenem tady.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Holka z letiště
strážmistr
Příspěvky: 64
Registrován: stř 31. bře 2010 12:16:22
Bydliště: t.č. Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sanitka

Příspěvek od Holka z letiště »

Sörensen si umí vybrat zajímavé téma, dobrého kameramana, ucházející herce a skvělou hudbu. Tím se zakryje to, že on sám si k filmu jenom odskočil od šoférování kamionu. ;)
Vy musíte být sexy! Rozumíte! Sexy!! Jinak je všechno v hajzlu!!!
Uživatelský avatar
Stardust
čekatel SNB
Příspěvky: 9
Registrován: sob 17. dub 2010 1:45:14
Bydliště: Západní Berlín, u Arnyho doma

Re: Sanitka

Příspěvek od Stardust »

http://www.youtube.com/watch?v=a2BRTeKdv8s

Nejlepší úvod a seriálová písnička v historii...pro mě tedy i před tou zemanovskou :) Dělím se odkazem o zážitek...stále velkopecka :D
Neboj, mám kočičí život.
Uživatelský avatar
Holka z letiště
strážmistr
Příspěvky: 64
Registrován: stř 31. bře 2010 12:16:22
Bydliště: t.č. Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sanitka

Příspěvek od Holka z letiště »

Mimochodem když porovnám ženské postavy v PMZ a v Sanitce, tak musím říct, že v Sanitce mě snad všechny ženské postavy děsně iritovaly a pokud to jde, scény s nima přeskakuju. Hlavně protivnou plačko-nerozhodnožku Adamovskou a ještě protivnější stesko-vlezloňku Hudečkovou. Naproti tomu ženské postavy v PMZ jsou v pořádku, hlavně Bába Kořenářka :lol: .

Snad bude mít Filip Renč šťastnější ruku.
Vy musíte být sexy! Rozumíte! Sexy!! Jinak je všechno v hajzlu!!!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Sanitka

Příspěvek od nalim159 »

Holka z letiště píše: a ještě protivnější stesko-vlezloňku Hudečkovou
Ale zahrála to výborně, to se musí nechat... Jinak Renčovi moc nevěřím.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Holka z letiště
strážmistr
Příspěvky: 64
Registrován: stř 31. bře 2010 12:16:22
Bydliště: t.č. Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sanitka

Příspěvek od Holka z letiště »

Já taky. Bude to prej akční, bude to nablejskaný, bude to v americkým stylu a bude tam "oživlej" Dr. Skalka Bartoška. Tak nevim...
Vy musíte být sexy! Rozumíte! Sexy!! Jinak je všechno v hajzlu!!!
Odpovědět