Sanitka

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Sanitka

Příspěvek od Dobesch »

No on ten druhy problem je v tom, ze ti herci proste nemaji co hrat. Ten scenar je tak blbej -- zapletky, dialogy, dej, ze se jim spis divim, ze ty role vubec brali. A to same by se dalo rict o reziserovi. I kdyz ten si mozna delal zalust na ty akcni sceny co doufam jeste prijdou. A zrovna Jirinka Bohdalova ta si na nedostatek praxe v poslednidobe nemuze stezovat -- ja mam spis problem, ze uz ji nejak nemuzu videt (podobne jako Donutila). Proste Jirinka musi byt v posledni dobe ve vsem , i kdyzby tam steknout mela.

Kde jsou ty doby, kdy vsichni odplivovali nad Adamcem kvuli Rodakum
Možno tou dolinou ide ten voz.........
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 332
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Sanitka

Příspěvek od tajemník Šanda »

Jak by řekla kolegyně Hanele: pokud to není off topic, musím zareagovat na Jiřinu Bohdalovou. Ve Světácích i jiných starších dílech byla nedostižná, ovšem její osobnost mi taky neuvěřitelně vadí. Obdobně jako svého času ikona Novy Novotný. Slyšel jsem, že Bohdalová svého času navštívila továrnu OP Prostějov (něco jako Salon Elegant, pro později narozené). Chovala se tam prý naprosto dryáčnicky. Všechno brala, na nikoho nebrala ohledy a ve všech a ve všem viděla jen svůj majetek. Poté se tam objevil tehdejší prezident Gustáv Husák. Prohlédl si závod, vybral si dva obleky, zaplatil za ně a odjel. I toto může být příklad toho, jak neslýchaně chamtivá Bohdalová je. Svého času jako František Filipovský. Neberte to prosím jako zobecňující charakteristiku jejich uměleckých výkonů. Spíše jako vypovídající rys osobnosti.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Sanitka

Příspěvek od malej Míra »

geza píše:Tak já jsem si uplivoval především u záběrů z Dášou, naší bývalou "první běhnou", kterou po jejím prezidentském angažmá nemůžu ani vidět...
geza píše:Druhý díl a už šoustání!!! A skoro dvojitý. Kozy venku!! :shock: Emerický pěsničky...
geza píše:...Totéž platí pro Vešhavlovou...
Buďte tak laskav a ušetřete nás vašich slovních průjmů. Jistě najdete i jiná vhodnější fóra na tyto výlevy. Děkuji.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Sanitka

Příspěvek od Salaba »

geza píše:...A trošku z jiného soudku: z chatu se scénaristou pobavila otázka / odpověď:
Anna: V kterých letech se odehrávala stará Sanitka vlastně? A dá se říct, že to byl částečně kolaborant. seriál? / Ivan Hubač: Ne částečně! Úplně kolaborantský! Horší než Major Zeman! (Výborně, súdruh Hejna!)
Ten súdruh Hejna alias scénárista Ivan Hubač mi přijde opravdu nějakej divnej...jestli on teď není každý páteční večer u "svého" seriálu podivně neklidný... :mrgreen: Ale vážně, po shlédnutí dalšího dílu abych jen nekritizoval docela dobrá scéna se záchranou malého miminka s náhlou apnoickou pauzou ;) I když zase chůva klimbající u nějakého akčního krváku probuzená do bdělosti 'pískající' elektronickou chůvičkou...bývalá recepční z hotelu "Excelsior" nyní nejzkušenější operátorka RZP v podání Z.Adamovské...nehoda vozu záchranářů a jejich akční příjezd na místo zásahu díky popelářskému vozu... Ale jo, alespoň jsem se zasmál 8-) ;) A naopak nechyběly i vyloženě akčně-dramaticko-drastické scény - sebevražda Davea Matáska :o Proč ale mám z celého zatím odvysílaného dílka SII. pocit, že to točili nějací študáci v prvním járu na FAMU dle scénáře jejich spolužáka?? Scény ze záchrany kuchaře v parlamentu s obstrukcema ochranky u vchodu...Jandera st. náhodou zachraňující ženu vycházející z nemocnice - strhne halenku, nasadí defibrilátor, výboj a "bába" opět naskočí ale Hanzlíka málem obviní ze znásilnění (btw.pan Hanzlík opravdu asi zapomněl hrát... :( ) a nelogičnost scénáře(již kolikátá?) když záchranář M.Vašut požádá ředitele o místo řidiče vozu s lékařem dostane odpověď, že tam je potřeba mladších a výkonnějších... :roll: proč tam ale pracuje "starej saniťák" Zedníček?? :?
Ani se Vašutovi nedivím, že chce zdrhnout do mise Lékaři bez hranic (to je taky skvělá dějová linka, viz přednáška Jandery st. na Záchrance...). Zatím pro mě tedy stále "Kobra/Santoška11" po česku (jen na okraj Santoška je místní název lokality v Praze 5, chodil jsem tam na základku ;) , je to kousek od Malvazinek, bývalého to Sanopzu kde po nějaký 'porevolučněsametový' čas bylo jedno ze stanovišť pražské záchranky i s lůžkovou JIP částí (než se usoudilo, že pro obyčejné lidi je toho škoda a tak se to hezky potichoučku zprivatizovalo opět do soukromé VIP kliniky, papaláš nepapaláš... :( ). Herecky tak pro mě seriál zachraňují 2 záchranáři: 'Čmaňa' Zedníček (u toho bych to čekal) a M.Vašut - ten mě docela mile překvapil ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Sanitka

Příspěvek od geza »

Marek Vašut je zatím snad jediný světlý bod (jen moc nemusím jeho účes á la Kojak, s vlasy by to bylo zajímavější).
Připomínky k předchozímu, čtvrtému dílu (když už mi nějakým omylem ten třetí začal připadat lepší, tento to opět spolehlivě zazdil):
1.) pobavilo mě použití "komunistické" (jak by s gustem řekli mnozí) rekvizity, polystyrenového sněhu - naprosto zbytečné,
2.) záchrana dítěte, které očividně až do chvíle procitnutí bylo gumovou figurínou,
3.) scéna záchrany ženy, která měla zástavu srdce, zrovna když zcela "náhodně" vycházela z příjmu nemocnice, a její následné oživení Janderou, byla tak dokonale absurdní, že to zřejmě tvůrci skrytě věnovali největšímu dramatikovi
4.) ředitel které instituce jezdí jako běžný doktor k zásahům? Toho se vyvaroval i původní ředitel (Vinklář),
atd...
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Sanitka

Příspěvek od malej Míra »

Sice jsem se zařekl, že se k tomuto tématu nebudu zatím vyjadřovat dokud to celé nezdolám a nevstřebám a to ještě s určitým časovým odstupem, nicméně mi to nedá. Na jednu věc jsem totiž hodně háklivý, když v jednom seriálu hraje stejný herec různé role. Já vím, 30PMZ v tomto směru úplně zběsilý, ale tehdy to asi i vzhledem k rozsahu snad ani jinak nešlo. V původní Sanitce Vladislav Beneš byl jedním z těch lumpů co sázeli na koně a nakonec zmydlili mladšího Janderu. V nové Sanitce ejhle, odmítá přijmout bezdomovce v akutním stavu. Když to byla jedna scéna, ještě jsem přimhouřil oko, ale když se tam v zatím posledním díle rozjíždí kauza - trestní oznámení, ovlivňování svědků atd., tak už mi to přijde "zu moc"... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Sanitka

Příspěvek od nalim159 »

malej Míra píše: V původní Sanitce Vladislav Beneš byl jedním z těch lumpů co sázeli na koně a nakonec zmydlili mladšího Janderu. V nové Sanitce ejhle, odmítá přijmout bezdomovce v akutním stavu.
I lékař podávající TO může být bývalý lump a sázkař na koníčky :D
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Sanitka

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...I lékař podávající TO může být bývalý lump a sázkař na koníčky :D
Jen poopravím, že TO je podáváno právě na tohoto lékaře - lumpa... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Sanitka

Příspěvek od nalim159 »

A jo, já už to teď nesledoval, dva díly stačily :)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Sanitka

Příspěvek od Honza Zeman »

Nevim, jestli jste nekdo sledoval poctive vsechny dily prave skonceneho serialu, ale my ano. Posledni dil zavrsil absurditu jakychkoliv pozitiv na tomte "dile". Na zaver nam autor predvedl to, co mu zrejme zustalo nekde "v supliku" a na posledni chvili to jeste chtel pouzit. Odchod a pak zase navrat Kaderky do reditelskeho kresla, epizoda s doktorem Blahou a jeho moznym pokanim za hrisny zivot (ale kdepak, samozrejme, ze zustal HIV negativni), koupe sveho doktorskeho vozu ridicem Nelibou, a vida zahral si i primator Svoboda, kdyz chtel vyznamenat zachranare (to uz jsem nekde videl, nevite kde? :D ). A dale treba potrestani bulvarniho fotografa za svuj "paparazzismus". A serial zacal na letisti a na letisti nam zase konci, pche.
Kdo to proste nevidel, pustte si to, stoji to za to. Jak jsem jiz psal driv, je to proste hrozne lacine, tupe a telenovelacke. Natoceno je to myslim dobre, ale namet a scenar notne pokulhava....
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Sanitka

Příspěvek od Salaba »

Hombre píše:... Posledni dil zavrsil absurditu jakychkoliv pozitiv na tomte "dile".... je to proste hrozne lacine, tupe a telenovelacke...
Jj abych udržel objektivitu ke kritice i já jsem "vydržel" celou S II. Nemám sílu ani chuť doplnit komentářem to co napsal pan předseda a řada ostatních... Obdivuju jen Filípkovu "odvahu" či spíše drzost uvažovat o S III. aneb sejdeme se v Africe... :o :roll: :?
P.S. dle rozhovoru je vidět, že F.R. je opravdový grand, za tak skvělý úspěch (za cenu uváděných 170-200 mega) přinese "produkční paní Jiráskové, která to celé ekonomicky držela pod kontrolou, něco k Vánocům. Flašku nebo nějakou čokoládu...". Roztomilej chlapec, s takovým jistě radost pracovat... :x :(
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Sanitka

Příspěvek od nalim159 »

Já jsem viděl tuším první dva díly, pak více méně náhodou či omylem asi dva nějak z prostředka. Slyšel jsem, že se seriál zvedá, moc se mi to nezdálo... No a pak jsem viděl poslední díl, a to jsem se nestačil divit. Všechny výše uvedené absurdity a navíc Gordon zavalený stropem si to nakonec štráduje po chodbě jako po operaci menisku, Jiráček odmítá ředitelský post (to jsem se málem umlátil smíchy), Jiráček mluví (to jsem si říkal, že to herectví nebude takový kumšt, jak všichni říkají) a do třetice se Jiráček naučil natahovat a píchat injekci (s takovou erudicí už mohl toho direktora klidně dělat). Srstka a jeho Chcete mě trochu jinak... Mádr zase v terénu, a zase za kniplem, uááá... Existenční bytí a katarze HIV negativního Dlouhého, tak z toho nemůžu ještě dnes...

Prostě kravina na kvadrát, výplod šílence, debilní paskvil. Jen by mě zajímalo, kolik z celkového rozpočtu dostal režisér. Nejsem závistivý, budiž mu přáno, jen vidím Filípka, jak se tluče smíchy do kolen, jak tu ČT zase podojil.

PS: Z hlediska běžné praxe je ten seriál celkem mimo. Několikrát jsem se se záchranáři setkal, a na záchrance většinou jezdí posádka ve složení řidič + záchranář, lékař přijede, až když je to opravdu vážné (nebo je to vážné od prvního okamžiku).
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Sanitka

Příspěvek od malej Míra »

No, tak jsem to zdolal a vstřebal. Tak odkud začít? Seriál stejně blbě začal jako skončil. Nemůžu se ubránit dojmu, že ten seriál vzniknout mohl, konec konců existuje mnoho zdaleka horšich seriálů a to z jakékoliv doby, ale prostě se to nemělo jmenovat Sanitka, nemělo to za každou cenu navazovat na původní seriál, to bylo někdy prostě až strašně šroubované, to mi na tom vadilo snad ze všeho nejvíc. Nemám rád, když si autoři nejsou a nemohou být jisti, jestli (použiji parafrázi Cimrmanů) onen debil sedí za kamerou nebo před televizí. Dneska seriály vznikají jinak, vypadají jinak, uprostřed to byla docela i slušná akční podívaná, to se nedá upřít, přistihl jsem se, že se mi některé díly i líbily. Závěr z mého pohledu není ani vyloženě špatný, ale rozhodně ne nadšený. Na rozdíl od diváků od fochu (Blanka, předseda, Salaba) jsem se na to díval jako naprostý laik, takže jsem ochoten autorům odpustit kdejaký věcný renonce, jen aby to bylo v zájmu děje. Prostě neutrál. Určitě by seriálu prospělo, kdyby se to jmenovalo "Záchranka" nebo "Linka 155", postavy se jmenovaly jinak, klidně i bez Hanzlíka, který mi připadá, že (snad kvůli dlouhé absenci praxe) hrát zapomněl a bez Adamovské, která vlastně podstatou postavy ani povahou vůbec nenavazovala na původní servírku Elišku, a nebylo potřeba hloupému divákovi napovídat jakže to bylo v původní sérii aby se chytil. 8-)
Jednu věc je ještě potřeba uvést na pravou míru, toto je sup mrchožravý a ne ten, který byl adoptován v seriálu - sup hědý, ale to už je detail... ;) :D
Koukám, že toto je můj jubilejní 2.000-í příspěvek, takže Halelujah! :lol:
Naposledy upravil(a) malej Míra dne pon 02. pro 2013 15:05:52, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Sanitka

Příspěvek od Elden »

Počkal jsem si až bude seriál odvysílán a pak ho zhlédl v několika dnech. Koukal jsem na něj také laickým pohledem, některé scény mi přišly dost nereálné a jiné rádoby vtipné, byly podle mě spíše trapné. A houkající sanitky se podezřele často motaly kolem Kavčích hor, ačkoliv výjezdní místo měly na Hájích. Libil se mi ale efektní závěr písně na koncertu v předposledním díle, být bych tam ale nechtěl :)
Souhlasím s názorem, že seriál klidně mohl být samostatný bez navazování na původní Sanitku.
Celkově hodnotím seriál jako průměrný a pravděpodobně se na něj již podruhé nepodívám.
Uživatelský avatar
Jiljí
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: ned 29. čer 2008 9:25:05

Re: Sanitka

Příspěvek od Jiljí »

tak snad jen stručně: příliš mne to nezaujalo 8-)
Odpovědět