Chalupáři

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Chalupáři

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... Oproti tomu průhledy v 30PMZ díl "Tatranské pastorále" ...
Vůbec průhledy jsou hodně silnou stránkou Zemana! Nedá se říct, že by některý působil nevěrohodně, v tomto byl štáb skutečně mistrovsky zdatný :twisted:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Chalupáři

Příspěvek od Dobesch »

Me u Zemana bije do oci jen pruhled z Blanciny Kancelare na Kladne -- ten je myslim jeden z nejmin podarenejch ...... na druhou stranu pametnici jiste vzpomenou kdyz pan reziser vypravel PROC je v Atentatu tolik zaberu interieru a malirske vyzdoby kaple.... proste pokud je slustej team :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Chalupáři

Příspěvek od Willy Kleiber »

Dobesch píše:... pruhled z Blanciny Kancelare na Kladne -- ten je myslim jeden z nejmin podarenejch ...
Tak zrovna tenhle průhled je podle mě krásnej, zalitej sluncem :lol: Mnohem více "zfušovaný" je průhled ve Studně - výhled ze Zemanova podkrovního pokojíku, když Maštalíř uvidí "světlo na spáleništi". Tam je zřetelně vidět (v DVD kvalitě!), že to je jakýsi obraz polní cesty s mezerou mezi jeho rámem a okenním rámem :x
Už jsem to někde psal.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Chalupáři

Příspěvek od opat Adamíra »

Kolegové, plánujeme s kamošem navštívit letos Višňovou. Z jistých zdrojů jsme se dověděli, že "Evženovu chalupu" prý nedávno někdo koupil a snad i zboural, nebo přestavěl. Nevím, kde se dovědět, jestli je to pravda. Žádám Vás tedy o pomoc.... Pokud máte nějaké info, sem s ním.

Taky by mě potěšilo, kdyby někdo identifikoval místa ze seriálu. Rybník podle fotomap snad najdeme, potěšilo by mě ještě JZD (tam, kde bohouš zachránil kuřata) event. budova pro důchodce, zdravotní středisko a jiné.

Děkuju, pokud někdo pomůžete.
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupáři

Příspěvek od Hans »

Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Chalupáři

Příspěvek od malej Míra »

CErin píše:...plánujeme s kamošem navštívit letos Višňovou...
Také máme "výhledově" v plánu během nějakého zbraslavského srazu vyjet do Višňové-Třešňové. V bonusech vydaného DVD jsou i ukázky současného stavu. Spousta věcí by měla být dohledatelná, Humlovic chalupa prý doznala změn, ale je stále na svém místě stějně jako středisko, náves, rybník atd... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Chalupáři

Příspěvek od Žitný »

CErin píše:Kolegové, plánujeme s kamošem navštívit letos Višňovou. ..................

Děkuju, pokud někdo pomůžete.
Vřele doporučuji!!!Jezdím přes tu obec poměrně často.Zrovna v pondělí jsem tam byl a hledal místo natáčení v lesním porostu.Byly tam točeny dvě scény - huml s Bohoušem na houbách a Bohdalka s Prachařem při pikniku.Ovšem zatím jsem to místo nenašel.Tip jsem měl,ale po navštívení toho místa se má doměnka nepotvrdila.
Jinak k ostatním věcem jsem napsal hned něco v úvodu tohoto vlákna.Chalupa stojí,ale je přestavěná.Snad některá místa oken a rozvaděč nn zůstali na svém.Ovšem ta kůlna vedle domu je nezměněná!!Tašky na této kůlně jsou "dobové".Lze identifikovat podle seriálu téměř každou z nich.Také doporučuji se podívat ke konzumu.Asi deset let jej stále opravují a zaplať pán bůh ještě nedodělali.No a domy Hlinomaze či Menšíka lehce najdete.Vemte noťase a porovnávejte.Točte a foťte.Večer při zkoumání pak nabídne velmi poutavou podívanou.
Tak vzhůru do Višňové ;)


Rum ne,to by měl blbej potěr! :P
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Chalupáři

Příspěvek od opat Adamíra »

Děkuju za echo, ale bohužel nám cesta nakonec nevyšla i když to bylo celkem naplánované :(

Bába Kořenářka by možna věděla, že je tu celá multicache o Chalupářích, která člověka protahá po známých místech.... Tak snad někdy příště. Hodně pomohly souřadnice z www.filmovamista.cz
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Chalupáři

Příspěvek od Bába kořenářka »

Tak to jsem nevěděla, ale pokud se do těch míst někdy dostanu, určitě se ji pokusím odlovit... Dík za echo!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Chalupáři

Příspěvek od Dobesch »

Taky se asi nekdy vypravim na lov ..ted nedavno sem lovil tematickou Studnu :D , ale pac byl den tak sem nedal Po stopach mladeho Bruny ;)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Chalupáři

Příspěvek od Žitný »

No vzhledem k tomu,že na jiných vláknech se objevují televizní hlášky k danému tématu,musím také jednu uvést z Chalupářů.A je to docela pecka!Vždycky se u toho nasměju.Schválně,zda-li někdo pozná ,kde to bylo a kdo to řekl.Takže -

"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos" :lol:

Spolu s tím záběrem to nemá chybu.No nic no.Myslel jsem, že bych tím,že si na to vzpomene, mohl někoho pobavit. ;)
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Chalupáři

Příspěvek od opat Adamíra »

Jojo "Jestli Vás ti dva dědkové otravují, tak támhle stojí esenbé" .... Celkově asi nejluxusnější hláška, ale ono se jich v seriálu hemží mnohem víc, je to takový nefalšovaný humor :)
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Chalupáři

Příspěvek od malej Míra »

- "Ženský, zatkli Tondu Čiháka!"
- "Teda to je pokuta, jako kdybych tady ukrad vagón. No ať vám jde ta stovka k duhu. Mladá paní, kdybyste mě znala, tak byste věděla, že mám velmi kladný vztah k ženám."
- "Co se stalo?"
- "Ále taková jedna ženská a pořád za mnou, tak jí dali pokutu a mě tohle na památku..."
- "Paní, nemontujte se do nás, my jsme z jednoho autobusu, jděte si do svýho..."

Řekl bych, že "Rómeo z autobusu" je nejlepší díl z celého seriálu. Takovýmihle hláškami je přímo nabitý... :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Chalupáři

Příspěvek od opat Adamíra »

Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalupáři

Příspěvek od Eman Zahradník »

Jak píše drobet níže malej Míra,Romeo z autobusu je můj nejoblíbenější díl! :) To je něco kouzelnýho!nebo jak Tonda Čihák navštíví paní Mílu doma,sotva co jí doveze a rozplývá se v obýváku... :D ;) a najednou -buch,už je na scéně p.Adamíra s kávou!Krve by se v něm nedořezal,až mu z toho vyschne v krku! :lol:
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Odpovědět