Chalupáři

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Chalupáři

Příspěvek od malej Míra »

To se mi nezdá, cenu mají přece vysílací práva a ne kopie, která se k vysílání používá... :shock:
Mimochodem komu by seriál v televizi nestačil, nabízím i čtení na prázdniny, vychází kniha... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Chalupáři

Příspěvek od pplk Žitný »

Bohužel je to tak. Stejné to je i v případě, kdy se vysílají některé filmy, které jsou již pro tv stanice k dispozici ve formátu 16:9, ale tv stanice mají k dispozici starší "ořez" na formát 4:3 a tento vysílají a obnovují pouze vysílací práva. Pokud by chtěli vysílat novou kopii ve formátu 16:9, museli by si ji zakoupit! V této branži neplatí běžná logika, ale jen a pouze peníze. Jediná mírně světlá vyjímka v tomto je ČT, ta se snaží používat nové kopie 16:9 (mnohdy i v HD) s původním dabingem. Komerční TV na to kašlou, protože to stojí peníze a ty ony nemají. Hlavně Nova, ta je díky úřadování rumunského Drákuly téměř na finančním dně.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Chalupáři

Příspěvek od opat Adamíra »

Blesk teď vydal speciál o Chalupářích, samozřejmě plný šokujících informací o celebritách tehdejší doby. Za 69 kčs i s DVD, kde promluví několik našich oblíbenců. Neodolal jsem. :oops:
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Chalupáři

Příspěvek od pplk Žitný »

A jaký je dnešní kurs Kčs versus Kč. Abych byl v obraze. :D
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Chalupáři

Příspěvek od Žitný »

Jj copak Chalupáři.Ti nikdy nezklamou.Hvězdami nabitý seriál oslovuje diváka po celá desetiletí.Něco zůstává na místě natáčení v téměř nezměněné podobě něco už je ztěží poznat a něco zaniklo.Tam kde byla samoobsluha,tak stavební práce probíhají nějak v poslední době rychleji a ráz budovy se poněkud mění.Co mě ale nejvíce vadí je skutečnost,že jsem nedokázal objevit jedno místo natáčení.A to jsem již zmiňoval - dvě scény z lesa.Jedna piknik Balabán/Fuchsová a druhá houby Huml/Císař.
Zmiňujete chyby v seriálu.No je jich tam požehnaně pravda,ovšem já je dokážu Chalupářům odpustit.Chalupářům prostě vše odpuštěno.V loni jsem tam byl s rodinou na oslavě 40let natáčení a bohužel kapacita stánků s občerstvením nebyla dostatečně připravena na takový zájem.Co jsem tak viděl,přijelo i několik rodin např. z Ostravy.Narazil jsem tam na takovou skupinu a říkali,že přijeli společně čtyřmi auty..... 8-) Prostě Chalupáři!
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Chalupáři

Příspěvek od malej Míra »

CErin píše:Blesk teď vydal speciál o Chalupářích, samozřejmě plný šokujících informací o celebritách tehdejší doby. Za 69 kčs i s DVD, kde promluví několik našich oblíbenců. Neodolal jsem. :oops:
Jj, už to také mám, čte se to jedním dechem, ale ty šokující informace, to je trochu nadsázka, ne kolego? ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Chalupáři

Příspěvek od Spikings »

Chalupáři už patří k létu jako pěna k pivu! :)

K dalšímu a dalšímu sledování mě ještě láká taky to, že za ten rok vždycky zapomenu, jak je to s majetko-právními poměry ohledně orchestrionu :)

Dobrá satirická postava vyčůraného taxikáře Sioly - komunikace s Angličanem: "Rašín...ten už bude dávno na Olšanech...tot, kaput! Hele, já ti rozumím, Pilsner, to bude schön, fein!.... :)

Vidím do něj jako do hubený kozy :)

Dost dobrá je taky scéna v kabaretu - Carmen Meyerová a Bohouš Císař s "nebožtíkem" Toníkem Balabánem:
- Co máme v šatně? - Kytycky
- Ale jaký kytičky? - Ta kytycka kulata, vypada jako pnojmatika
- A jaký je na něm nápis? - Spi sladce, Tonyku...
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Odpovědět