Dobrodružství kriminalistiky

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Eman Zahradník »

Dovolil jsem si založiti nové téma o tomto seriálu,jelikož jsem zjistil,že pokud jsem dobře prohlížel topiky ;) ,není zde zatím zmínka.. :roll: A jistě víte,že od pátku večer ve 20.00 na ČT.1 běží v hlavním vysílacím čase... ;) .jen pro úplnost,mě osobně se nejvíce líbí první desítka seriálu,o počátcích kriminalistických metod atd... ;) .později už mě to zase tolik netáhlo,ikdyž seriál je bezva!! :!:
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Willy Kleiber »

Líbí se mi, že tenhle seriál má spád. Vše je takové přímočaré a postavy se nemusejí utápět ve složitých psychologických kreacích a dlouhých záběrech.
Naopak v Zemanovi jsou záběry občas přetažené, čímž trpí děj a akční stránka seriálu :cry: Ale z celkového pohledu vítězí jasně Zeman!
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Honza Zeman »

Jednoznacne kvalitni serial s jeste kvalitnejsi hudebni znelkou a hudbou povsechne :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od geza »

Tak u tohoto "seriálu" mám právě velké problémy s tím označením seriál, protože jednotlivé epizody nespojuje vůbec nic. Proto jsem o něm třeba taky neuvažoval do TOP10. Taky si nemůžu vybavit, zda jsem vůbec někdy viděl všechny epizody, protože výpadek jakékoliv neovlivní dojem z jiné. Takže jediné, co mi připomene, že je to zrovna tento cyklus je hudba a ta se povedla.
Já si naopak myslím, že jednotlivé díly jsou hodně zhuštěné a zkratkovité (konkrétně třeba zrovna první), takže právě na tu drobnokresbu už nezbývá místo. Pak to bohužel vyvolává dojem jen jakéhosi obrázkového odříkávání faktů - jak to tehdy bylo.
Pro mne průměr: neurazí, ale ani nenadchne.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Eman Zahradník »

No tak hudba ta je jasná,super... ;) ,ale jak říkám je to věc názoru,mě fakt pohltila první desítka dílů,taková Krev v tit.roli ze zesnulým hercem Jih.divadla v Č.B J.Hanusem,to bylo docela dost ponuré.... :(
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od strejda.ohon »

Jedna z nejlepších věcí, co tady v TV vznikla. Filmovej způsob vyprávění, svižnej střih, velkorysá výprava, úžasná hudba, výborná kamera plus přesní herci a přesná režie rovná se hodně vysokej nadprůměr. Ano, je bez debat, že na pár geniálních dílů (Krev, Poslední odvolání) taky připadá pár slabších, ale stejně mají všechny naprosto dokonalou (příběhu odpovídající) atmosféru. Navíc je to jeden z mála domácích kousků, kde nevypadá trapně, když si čeští herci hrajou na americký policajty nebo francouzský štětky. A to je zase o tý atmosféře. Moskalyk pochopil, že to chce víc než jen položit na stůl burákový máslo a oslovovat se Čárlý. :lol:
Eman Zahradník píše:...taková Krev v tit.roli ze zesnulým hercem Jih.divadla v Č.B J.Hanusem...
V titulní roli? :roll: On hrál jako krev? Tak to byl slušnej borec. :lol:
PS Polemizovat o tom, jestli je to seriál nebo ne opravdu nehodlám (zkusím tvůrcům věřit, že ano), ale určité propojení jednotlivých epizod bych možná viděl v tématu seriálu. ;)
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Eman Zahradník »

No hrál,samozřejmě tu roli "likvidátora" :? malých děcek,myslím že byl dřevařský tovaryš ještě :roll: ,viz:konečná (rozhodující)stopa krev na zástěře.... ;) .Navíc trochu známá krajinka(Č.Krumlov),rovněž i ostatní role dobré,takový p.Hašek coby Keleman-redaktor budějovických listů.I humor nechyběl,však je kouzelné,jak jdou s V.Dlouhým nalití.. :) večer z hospody a Hašek mu připomíná-ty jsi se...,ty jsi se...,ty jsi se mně lllíbil,když jsi přišel do tý hospody,no ty jsi se mi líbil,když jsi přišel do tý hospody!!!! :D Nebo závěrečný chvat p.J.Vinkláře,při závěrečném zásahu-tuší že řekl-jo pánové tohle si jsem si schoval do penze,nebo něco takového,přesně si nepamatuji.... :roll: :roll: .To jsou takové ty památeční věty.....
Děkuji za trpělivost kolegů,při čtení tohoto "rozvitého" :P příspěvku!
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od malej Míra »

Eman Zahradník píše:...Krev v tit.roli ze zesnulým hercem Jih.divadla v Č.B J.Hanusem...
To mě zajímá. Hledal jsem na internetu, ale bez úspěchu. Musel být ještě mladý, když zemřel. Nevíš, Emane, nějaké podrobnosti? Díky předem... ;)
Jinak se mi vždy vybaví díl "Tým", kde sehraná parta kriminalistických expertů na všechno kolem J.Adamíry nahání fantoma (Fritz Opitz v podání J.Ornesta) železnic a parků v Braunschweigu a okolí. Také se mi moc líbí díl (název si nepamatuju), kde Miloš Vávra a Ladislav Županič hrají americké detektivy pátrající po kasaři, který má kontakty na starostu města, kterého hraje tatínek našeho kamaráda Hééérce. ;) :lol:
No a snad nejlepší je díl "Mechaniskopie" s Karlem Heřmánkem a Václavem Postráneckým a Gabrielou Vilhelmovou. Z toho dílu je nesčetně památných hlášek:
- "Z těch jejích vajíček mám žlutý i bělmo..."
- "...tam byste si neměl hledat známost, tam je to o nemoc" :lol:
- "To víte pes a paštikárna, to by nedělalo dobrotu..."
Je těžké vybrat pár dílů, je jich hodně skvělých. Hned tento týden 2. díl "Jed". ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od strejda.ohon »

malej Míra píše:
Eman Zahradník píše:...Krev v tit.roli ze zesnulým hercem Jih.divadla v Č.B J.Hanusem...
To mě zajímá. Hledal jsem na internetu, ale bez úspěchu. Musel být ještě mladý, když zemřel...
Herec, který hrál vraha Klementa, se jmenoval Petr Hanus. Zemřel v roce 2005 v nedožitých 54 letech. :cry: Jeho zřejmě poslední rolí před kamerou byla postava zkorumpovanýho ministra vnitra v Sametových vrazích.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od malej Míra »

strejda.ohon píše:...Petr Hanus...Jeho zřejmě poslední rolí před kamerou byla postava zkorumpovanýho ministra vnitra v Sametových vrazích.
No to je fakt, to mi také nesecvaklo... :o :cry:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od prof. Braun »

malej Míra píše:Jinak se mi vždy vybaví díl "Tým", kde sehraná parta kriminalistických expertů na všechno kolem J.Adamíry nahání fantoma (Fritz Opitz v podání J.Ornesta) železnic a parků v Braunschweigu a okolí.
Tenhle díl je můj jednoznačně nejoblíbenější, a to kvůli Opitzovi. Fascinující postava z dějin kriminalistiky, navíc geniálně zahraná Jiřím Ornestem. Výborná je také Daniela Kolářová jako Opitzova nic netušící manželka (mimochodem, Kolářová a Ornest jsou manželé i v reálu). Vždycky si při tom vzpomenu na Kvadraturu ženy... Nejsilnější je scéna u soudu, kde rodinné trio Jiří Ornest-D. Kolářová-Zdeněk Ornest (soudce, strýc J. Ornesta) rozehrává skutečný herecký koncert. Opitz se přizná jenom kvůli svý ženě, kterou chtějí obvinit ze spoluviny. Dost často také cituju Opitzovu hlášku: "Obviňujete mě neprávem a vy to dobře víte!"
malej Míra píše:No a snad nejlepší je díl "Mechaniskopie" s Karlem Heřmánkem a Václavem Postráneckým a Gabrielou Vilhelmovou.
Ten díl se nejmenuje "Mechaniskopie", ale "Mechanoskopie" a nehrála v něm Gabriela Wilhelmová, ale Jiřina Jelenská. Mimochodem tu špatnou kuchařku si pak zopakovala i v Četnických humoreskách, které točil rovněž Moskalyk. Gabriela Wilhelmová si střihla vskutku epizodní roličku až v Honu na rozhlasových vlnách, což je mimochodem taky hodně dobrej díl.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Eman Zahradník »

No jasně,také můj oblíbený dílek.... ;) ,ten konec v soudní síni je bezva,zvlášť když prokurátor ;) vrhne své úsilí a praví-že z důvodu pochybnosti a nesrovnalostí ve výpovědi p.Opitzové byl udělen trest i jí(jen pobírám z hlavy co mi tam uvízlo,přesně to nevím. :oops: ).No a Opitz na to křikne -NEE!a už to ze sebe sype... ;) -to já okrádal milence na lavičkách..,to já,to já...atd..Taky je tam i síla,jak obviní(neprávem)ty pracovníky železnice-M.Vašinka+jeden.... :) z atentátů na vlaky,přitom pouze byli vini defraudací.. :( .A to by se dalo povídat..stále-J.Adamíra také bezva role...atd..atd...Třeba dialog s Opitzem-jak Opitz praví-jste v koncích a vy to víte,natož ho Adamíra coby vyšetřovatel uzemní slovy_Vy končíte Opitzi!! :)
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od malej Míra »

prof. Braun píše:...Ten díl se nejmenuje "Mechaniskopie", ale "Mechanoskopie" a nehrála v něm Gabriela Wilhelmová, ale Jiřina Jelenská...
Jejej, tak to se omlouvám, ta "mechanoskopie" je pochopitelně překlep a záměna paní Wilhelmové za paní Jelenskou klasický renonc a "merory error" :roll: :oops: :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od prof. Braun »

To nic, oni si je diváci často pletli - jako třeba Ondřeje Havelku a Ondřeje Pavelku (v jejich hereckých začátcích).
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od malej Míra »

prof. Braun píše:...Ondřeje Havelku a Ondřeje Pavelku (v jejich hereckých začátcích).
Tak s tím jsem zase nikdy problém neměl. Jako dítě jsem měl problém s Valou a Větrovcem, nebo s Neumannem a Smolíkem, ale tomu už se dnes jen směju. :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět