Dobrodružství kriminalistiky

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od strejda.ohon »

Eman Zahradník píše:...je svým způsobem pikantní v tomto díle,jak vlastně na konci odsoudí otec syna... :? 8-) (Ornestové....)!
Přiznávám, že jsem měl seriál puštěnej spíš jako kulisu, takže dalšího člena slavného rodu Ornestů jsem nějak prošvihnul, ale jestli je řeč o Zdeňku Ornestovi, tak ten nebyl otcem, ale strýcem Jiřího Ornesta. Jeho otec byl divadelní režisér Ota Ornest.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Dobesch »

Tak sem se dostal k serialu a ta osoba co mi napadne pripomina pana Fisera je proste ta vlevo :D Pravda neni to herec Hrdlicka

Obrázek
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od prof. Braun »

Dneska dávají další docela slušný díl... Z "našich", tedy zemanovských herců si v něm zahráli - pokud mě paměť neklame - Otto Lackovič a Valerie Kaplanová (maminka ze Studny, známá též jako bába tutovka či kmotřička Smrt z Honza málem králem).
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od malej Míra »

prof. Braun píše:...Z "našich", tedy zemanovských herců si v něm zahráli...
A také Standa Fišer, tedy Ludva Velenský a frajer ze Slivence v jedné osobě... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od myr60 »

Pri Valerii Kaplanovej netreba zabudnut na rolu babicky v Slunce, seno a ... :-)
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od prof. Braun »

myr60 píše:Pri Valerii Kaplanovej netreba zabudnut na rolu babicky v Slunce, seno a ... :-)
No jo, úplně jsem na ni "zabudnul"... :D A k zemanovským hercům - po zhlédnutí dnešního dílu - ještě přidávám Skopečka. (Fišera už doplnil Malej Míra - díky!)
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Holka z letiště
strážmistr
Příspěvky: 64
Registrován: stř 31. bře 2010 12:16:22
Bydliště: t.č. Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Holka z letiště »

To mě se z dílů nejvíc líbí ty humorně zbarvené a tedy - Mechanoskopie a Rekonstrukce (Brilantní výkon pana Heřmánka a nezapomenutelné dvě divadelní star - Nelly Gaierová a Vlasta Fabianová s novýma zubama) :D . Ale obecně se mi zdá první desítka dílů lepší než druhá.

Minulý víkend jsem pana Heřmánka i s celou jeho rodinou a psem málem přejela v Jevanech, když si vyjeli na kole na projížďku :roll: .
Vy musíte být sexy! Rozumíte! Sexy!! Jinak je všechno v hajzlu!!!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Bína »

Od 5.1.2012 ve 20 h. na ČT 1.Opakování druhý den dopoledne. ;)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Honza Zeman »

Tohle uz se na Vanoce pod stromecek asi nestihne, ale dobry tip na koupi:

Dobrodruzstvi kriminalistiky na DVD.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Hanele »

Taky s nostalgií vzpomínáte, kdy že jste to poprvé viděli Dobrodružství kriminalistiky? Jo, je to už 25 let...! :o
Drobná připomínka zde ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Lipinski »

Jo, přesně, začátek byl totiž pekelně temnej - nejdřív galeje, Boris Rösner jako Vidocq, výstřih Simony Stašový a hnusnej vrah, potom umírající šlechtic se selhávající trávicí soustavou na chátrajícím zámku, kde běhaj hejna krys.
Pak se to žánrově rozptýlilo, zmiňovaná Mechanoskopie je jak z Hříšňáků (nebo Panoptika - Moskalyk) a je skvělá.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
FANYNKA AGENTA BLÁHY
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: úte 29. lis 2016 1:20:00
Bydliště: Jihlava

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od FANYNKA AGENTA BLÁHY »

Lipinski píše:Jo, přesně, začátek byl totiž pekelně temnej - nejdřív galeje, Boris Rösner jako Vidocq, výstřih Simony Stašový a hnusnej vrah, potom umírající šlechtic se selhávající trávicí soustavou na chátrajícím zámku, kde běhaj hejna krys.
Pak se to žánrově rozptýlilo, zmiňovaná Mechanoskopie je jak z Hříšňáků (nebo Panoptika - Moskalyk) a je skvělá.
Přesně mě taky přišel strasidelnej, když jsem ho viděla poprvé!! Hlavně ten díl s tou "travičkou jedem na krysy "!!!
Já jsem z Jihlavy, jestli to víte.... A byly jsme krajani se Standou...
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Fritz Opitz

Příspěvek od Spikings »

Při příležitosti reprízy seriálu a současné smrti Jiřího Ornesta - v roli Fritze Opitze - mě napadá pár postřehů k dílu Tým (moje nejoblíbenější epizoda).

„Fritz Opitz“ mohl navždy zůstat jako nikdy nedopadený „fantom Braunschweigu“, kdyby…

…dal si včas pokoj a nezačal vykrádat ty plovárenské převlíkací kabinky, kde se stal snadno dopadnutelným

…se zbavil kompromitujících věcí chytřejším způsobem než naházením do potoka

…naházel do potoka všechno, ale kromě těch klíčů

…kompromitující věci dostatečně „sprovodil ze světa“ – např. spálil tu kuklu a kufřík, nebo klíče rozpustil v kyselině (nejlépe dusičné – to jde nejrychleji, za pár minut by z klíče nezbylo ani zblo)

…nechlubil se svými „akcemi“ v práci – tím se „proflákly“ ty dávné noční střílečky na vlaky

Ale to jsou všechno jen „kdyby“…

Taky je zajímavé, že ho vlastně usvědčily relativně nevinné věci – pět baterek nebo kus obyčejného špagátu v jeho dílně.

To, co předvedla „laborantka Slezáčková“ u soudu je názorný příklad rčení „medvědí služba“.

Ještě je záhadné, že takový „asociál“ měl manželku a děti.

Kdyby se stejným způsobem věnoval „poctivé vědě“, mohl by možná za své dílo získat nejednu Nobelovu cenu.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Fosgen »

Holka z letiště píše:To mě se z dílů nejvíc líbí ty humorně zbarvené a tedy - Mechanoskopie a Rekonstrukce (Brilantní výkon pana Heřmánka a nezapomenutelné dvě divadelní star - Nelly Gaierová a Vlasta Fabianová s novýma zubama) :D . Ale obecně se mi zdá první desítka dílů lepší než druhá.

Minulý víkend jsem pana Heřmánka i s celou jeho rodinou a psem málem přejela v Jevanech, když si vyjeli na kole na projížďku :roll: .
No, ta Mechanoskopia - trosku mohli ubrat tej komedialnosti, moj osobny dojem je, ze Hermanka nechal reziser s tym vykonom na place trosku prehanat.
Napriklad to nesikovne prehadzovanie si cokla s pomocnikom z ruk do ruk, aj ked na to nebol dovod.
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Spikings »

Problém „málo herců – hodně rolí“ postihl i Dobrodružství kriminalistiky, avšak tady je to pochopitelné – vlastně se nejedná o seriál ani sérii, ale o cyklus, tedy každý díl má zcela jinou hereckou sestavu. Zatím jsem přišel na 6 herců:

Ladislav Mrkvička – Stopa, Pinkertonova detektivní agentura
Ladislav Frej – Jed, Hon na rozhlasových vlnách
Tomáš Töpfer – Jed, Vlas
Josef Vinklář – Krev, Hon na rozhlasových vlnách
Miloš Vávra – Modus operandi, Portrét duše
Jiří Schmitzer – Antropologie, Neznámý

Určitě přijdete i na další.

Dost by se toho nechalo nahledat v dabingu, namátkou mě napadá Petr Kostka dabující Wernera Possardta v 8. epizodě – Tým, hlavního prokurátora; tedy herce známého z hlavní role seriálu „Cirkus Humberto“ – Petr Berwitz.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Odpovědět