Stránka 1 z 3

Dobrodružství kriminalistiky

Napsal: pon 08. čer 2009 11:48:25
od Eman Zahradník
Dovolil jsem si založiti nové téma o tomto seriálu,jelikož jsem zjistil,že pokud jsem dobře prohlížel topiky ;) ,není zde zatím zmínka.. :roll: A jistě víte,že od pátku večer ve 20.00 na ČT.1 běží v hlavním vysílacím čase... ;) .jen pro úplnost,mě osobně se nejvíce líbí první desítka seriálu,o počátcích kriminalistických metod atd... ;) .později už mě to zase tolik netáhlo,ikdyž seriál je bezva!! :!:

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Napsal: pon 08. čer 2009 13:07:19
od Willy Kleiber
Líbí se mi, že tenhle seriál má spád. Vše je takové přímočaré a postavy se nemusejí utápět ve složitých psychologických kreacích a dlouhých záběrech.
Naopak v Zemanovi jsou záběry občas přetažené, čímž trpí děj a akční stránka seriálu :cry: Ale z celkového pohledu vítězí jasně Zeman!

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Napsal: pon 08. čer 2009 13:18:30
od Hombre
Jednoznacne kvalitni serial s jeste kvalitnejsi hudebni znelkou a hudbou povsechne :)

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Napsal: pon 08. čer 2009 13:41:22
od geza
Tak u tohoto "seriálu" mám právě velké problémy s tím označením seriál, protože jednotlivé epizody nespojuje vůbec nic. Proto jsem o něm třeba taky neuvažoval do TOP10. Taky si nemůžu vybavit, zda jsem vůbec někdy viděl všechny epizody, protože výpadek jakékoliv neovlivní dojem z jiné. Takže jediné, co mi připomene, že je to zrovna tento cyklus je hudba a ta se povedla.
Já si naopak myslím, že jednotlivé díly jsou hodně zhuštěné a zkratkovité (konkrétně třeba zrovna první), takže právě na tu drobnokresbu už nezbývá místo. Pak to bohužel vyvolává dojem jen jakéhosi obrázkového odříkávání faktů - jak to tehdy bylo.
Pro mne průměr: neurazí, ale ani nenadchne.

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Napsal: úte 09. čer 2009 7:15:25
od Eman Zahradník
No tak hudba ta je jasná,super... ;) ,ale jak říkám je to věc názoru,mě fakt pohltila první desítka dílů,taková Krev v tit.roli ze zesnulým hercem Jih.divadla v Č.B J.Hanusem,to bylo docela dost ponuré.... :(

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Napsal: úte 09. čer 2009 8:26:04
od strejda.ohon
Jedna z nejlepších věcí, co tady v TV vznikla. Filmovej způsob vyprávění, svižnej střih, velkorysá výprava, úžasná hudba, výborná kamera plus přesní herci a přesná režie rovná se hodně vysokej nadprůměr. Ano, je bez debat, že na pár geniálních dílů (Krev, Poslední odvolání) taky připadá pár slabších, ale stejně mají všechny naprosto dokonalou (příběhu odpovídající) atmosféru. Navíc je to jeden z mála domácích kousků, kde nevypadá trapně, když si čeští herci hrajou na americký policajty nebo francouzský štětky. A to je zase o tý atmosféře. Moskalyk pochopil, že to chce víc než jen položit na stůl burákový máslo a oslovovat se Čárlý. :lol:
Eman Zahradník píše:...taková Krev v tit.roli ze zesnulým hercem Jih.divadla v Č.B J.Hanusem...
V titulní roli? :roll: On hrál jako krev? Tak to byl slušnej borec. :lol:
PS Polemizovat o tom, jestli je to seriál nebo ne opravdu nehodlám (zkusím tvůrcům věřit, že ano), ale určité propojení jednotlivých epizod bych možná viděl v tématu seriálu. ;)

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Napsal: úte 09. čer 2009 9:51:27
od Eman Zahradník
No hrál,samozřejmě tu roli "likvidátora" :? malých děcek,myslím že byl dřevařský tovaryš ještě :roll: ,viz:konečná (rozhodující)stopa krev na zástěře.... ;) .Navíc trochu známá krajinka(Č.Krumlov),rovněž i ostatní role dobré,takový p.Hašek coby Keleman-redaktor budějovických listů.I humor nechyběl,však je kouzelné,jak jdou s V.Dlouhým nalití.. :) večer z hospody a Hašek mu připomíná-ty jsi se...,ty jsi se...,ty jsi se mně lllíbil,když jsi přišel do tý hospody,no ty jsi se mi líbil,když jsi přišel do tý hospody!!!! :D Nebo závěrečný chvat p.J.Vinkláře,při závěrečném zásahu-tuší že řekl-jo pánové tohle si jsem si schoval do penze,nebo něco takového,přesně si nepamatuji.... :roll: :roll: .To jsou takové ty památeční věty.....
Děkuji za trpělivost kolegů,při čtení tohoto "rozvitého" :P příspěvku!

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Napsal: úte 09. čer 2009 11:55:26
od malej Míra
Eman Zahradník píše:...Krev v tit.roli ze zesnulým hercem Jih.divadla v Č.B J.Hanusem...
To mě zajímá. Hledal jsem na internetu, ale bez úspěchu. Musel být ještě mladý, když zemřel. Nevíš, Emane, nějaké podrobnosti? Díky předem... ;)
Jinak se mi vždy vybaví díl "Tým", kde sehraná parta kriminalistických expertů na všechno kolem J.Adamíry nahání fantoma (Fritz Opitz v podání J.Ornesta) železnic a parků v Braunschweigu a okolí. Také se mi moc líbí díl (název si nepamatuju), kde Miloš Vávra a Ladislav Županič hrají americké detektivy pátrající po kasaři, který má kontakty na starostu města, kterého hraje tatínek našeho kamaráda Hééérce. ;) :lol:
No a snad nejlepší je díl "Mechaniskopie" s Karlem Heřmánkem a Václavem Postráneckým a Gabrielou Vilhelmovou. Z toho dílu je nesčetně památných hlášek:
- "Z těch jejích vajíček mám žlutý i bělmo..."
- "...tam byste si neměl hledat známost, tam je to o nemoc" :lol:
- "To víte pes a paštikárna, to by nedělalo dobrotu..."
Je těžké vybrat pár dílů, je jich hodně skvělých. Hned tento týden 2. díl "Jed". ;) :D

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Napsal: stř 10. čer 2009 18:20:24
od strejda.ohon
malej Míra píše:
Eman Zahradník píše:...Krev v tit.roli ze zesnulým hercem Jih.divadla v Č.B J.Hanusem...
To mě zajímá. Hledal jsem na internetu, ale bez úspěchu. Musel být ještě mladý, když zemřel...
Herec, který hrál vraha Klementa, se jmenoval Petr Hanus. Zemřel v roce 2005 v nedožitých 54 letech. :cry: Jeho zřejmě poslední rolí před kamerou byla postava zkorumpovanýho ministra vnitra v Sametových vrazích.

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Napsal: čtv 11. čer 2009 10:21:36
od malej Míra
strejda.ohon píše:...Petr Hanus...Jeho zřejmě poslední rolí před kamerou byla postava zkorumpovanýho ministra vnitra v Sametových vrazích.
No to je fakt, to mi také nesecvaklo... :o :cry:

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Napsal: čtv 25. čer 2009 12:00:40
od prof. Braun
malej Míra píše:Jinak se mi vždy vybaví díl "Tým", kde sehraná parta kriminalistických expertů na všechno kolem J.Adamíry nahání fantoma (Fritz Opitz v podání J.Ornesta) železnic a parků v Braunschweigu a okolí.
Tenhle díl je můj jednoznačně nejoblíbenější, a to kvůli Opitzovi. Fascinující postava z dějin kriminalistiky, navíc geniálně zahraná Jiřím Ornestem. Výborná je také Daniela Kolářová jako Opitzova nic netušící manželka (mimochodem, Kolářová a Ornest jsou manželé i v reálu). Vždycky si při tom vzpomenu na Kvadraturu ženy... Nejsilnější je scéna u soudu, kde rodinné trio Jiří Ornest-D. Kolářová-Zdeněk Ornest (soudce, strýc J. Ornesta) rozehrává skutečný herecký koncert. Opitz se přizná jenom kvůli svý ženě, kterou chtějí obvinit ze spoluviny. Dost často také cituju Opitzovu hlášku: "Obviňujete mě neprávem a vy to dobře víte!"
malej Míra píše:No a snad nejlepší je díl "Mechaniskopie" s Karlem Heřmánkem a Václavem Postráneckým a Gabrielou Vilhelmovou.
Ten díl se nejmenuje "Mechaniskopie", ale "Mechanoskopie" a nehrála v něm Gabriela Wilhelmová, ale Jiřina Jelenská. Mimochodem tu špatnou kuchařku si pak zopakovala i v Četnických humoreskách, které točil rovněž Moskalyk. Gabriela Wilhelmová si střihla vskutku epizodní roličku až v Honu na rozhlasových vlnách, což je mimochodem taky hodně dobrej díl.

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Napsal: čtv 25. čer 2009 14:01:44
od Eman Zahradník
No jasně,také můj oblíbený dílek.... ;) ,ten konec v soudní síni je bezva,zvlášť když prokurátor ;) vrhne své úsilí a praví-že z důvodu pochybnosti a nesrovnalostí ve výpovědi p.Opitzové byl udělen trest i jí(jen pobírám z hlavy co mi tam uvízlo,přesně to nevím. :oops: ).No a Opitz na to křikne -NEE!a už to ze sebe sype... ;) -to já okrádal milence na lavičkách..,to já,to já...atd..Taky je tam i síla,jak obviní(neprávem)ty pracovníky železnice-M.Vašinka+jeden.... :) z atentátů na vlaky,přitom pouze byli vini defraudací.. :( .A to by se dalo povídat..stále-J.Adamíra také bezva role...atd..atd...Třeba dialog s Opitzem-jak Opitz praví-jste v koncích a vy to víte,natož ho Adamíra coby vyšetřovatel uzemní slovy_Vy končíte Opitzi!! :)

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Napsal: ned 28. čer 2009 15:18:09
od malej Míra
prof. Braun píše:...Ten díl se nejmenuje "Mechaniskopie", ale "Mechanoskopie" a nehrála v něm Gabriela Wilhelmová, ale Jiřina Jelenská...
Jejej, tak to se omlouvám, ta "mechanoskopie" je pochopitelně překlep a záměna paní Wilhelmové za paní Jelenskou klasický renonc a "merory error" :roll: :oops: :D

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Napsal: ned 28. čer 2009 16:39:03
od prof. Braun
To nic, oni si je diváci často pletli - jako třeba Ondřeje Havelku a Ondřeje Pavelku (v jejich hereckých začátcích).

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Napsal: pon 29. čer 2009 10:37:27
od malej Míra
prof. Braun píše:...Ondřeje Havelku a Ondřeje Pavelku (v jejich hereckých začátcích).
Tak s tím jsem zase nikdy problém neměl. Jako dítě jsem měl problém s Valou a Větrovcem, nebo s Neumannem a Smolíkem, ale tomu už se dnes jen směju. :lol: