Zákony pohybu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Zákony pohybu

Příspěvek od huba.buba »

tak jsem během tří nocí shlédl třináctidílný seriál z dílny pana režiséra Evžena Sokolovského. Musím říci , že to je ,,pecka,, na pomyslném stejně vysokém stupni jako ,Okres na severu,
Celý příběh se točí o národním podniku Radiana - vyrábějící litinové radiátory. V prvních dílech se točíme kolem osudů starého vedení podniku , kdy svědomitého ředitele Drachslera (M.Růžek) jeho náměstci a okolí neustále šulí, nabádají ho k nekalým machinacím , což má za následek , že ředitel je ve čtvrtém díle odvolán a nahrazen je mladým ,úspěšným a svědomitým ing.Hájkem (Viktor Vrabec). Ten po následující díly nitku po nitce rozmotává spletenec lumpáren , které po svém předchůdci zdědil.
Můj osobní postřeh- na tehdejší dobu seriál vcelku odvážný - ukazují se tu tehdy běžné praktiky podniků pro splnění plánu, celým seriálem se část děje točí kolem party údržbářů-lemplů (Somr , Faltýnek , Pavelka)- to jsou scény opravdu ,,k popukání,,
nakonec samozřejmě vše dobře dopadá, na konci je spousta svateb, plácání po zádech atd...atd...
Co mě trošku zaráží v titulcích je to , že nemám možnost zjistit , kdo že tento unikát napsal (i když to samozřejmě víme). Jsou zde uvedena pouze jména herců a členů štábu.
Osobní doporučení pro dnešní dobu - po vydání Okresu na severu na DVD bych rozhodně nebyl proti vytažení z bahna archivu , je zde nesrovnatelně více děje , divák si v podstatě ani na minutu neoddechne - celý děj běží plynnně k cíli bez zbytečných postav a bez zbytečných ,,natahovacích,, záběrů.
vlcsnap-2010-12-30-18h53m05s230.png
vlcsnap-2010-12-30-18h53m05s230.png (382.88 KiB) Zobrazeno 7391 x
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Zákony pohybu

Příspěvek od malej Míra »

Seriál si ještě pamatuji z jeho předrevolučního uvádění v ČST. Prosil bych jen připomenout jakouže to tam zastával roli Jiří Štěpnička. Nebo si to s něčím pletu?! Jinak Viktor Vrabec byl v 70-tých a 80-tých letech typickým seriálovým a televizněinscenačním (fuj to se mi povedlo slovo :P ) hercem a i dabérem, nicméně v 30PMZ se kupodivu neobjevil. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Zákony pohybu

Příspěvek od huba.buba »

malej Míra píše: Prosil bych jen připomenout jakouže to tam zastával roli Jiří Štěpnička.
samozřejmě nepleteš - je to jedna z hlavních rolí - ing.Hartman - vynálezce ,,Makroplastu,, - díky kterému na konci děje Radiana opět smete celou západní konkurenci. :D
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Zákony pohybu

Příspěvek od malej Míra »

huba.buba píše:...je to jedna z hlavních rolí - ing.Hartman - vynálezce ,,Makroplastu,, - díky kterému na konci děje Radiana opět smete celou západní konkurenci. :D
Děkuji. Bůhvíproč si z tohohle seriálu pamatuju jednu ze závěrečných scén, jak zaměstnanci podniku snad stanují u nějakého rybníka nebo co a myslím, že Štěpnička do něj hupsne... A hlavně už nevím proč... :roll: ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Zákony pohybu

Příspěvek od Elden »

Tak to vypadá zajímavě a nepochybuji, že trio flákačů bude hodně zajímavé sledovat. Jinak seriál si vůbec nepamatuji, pro mě je to novinka.
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Zákony pohybu

Příspěvek od Hanele »

Jeden lehce bulvární rozhovor s Viktorem Vrabcem - "zapomenutou hvězdou" seriálu Zákony pohybu ;)
http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-dr ... ohybu.html
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Zákony pohybu

Příspěvek od huba.buba »

Paní kolegyně, děkuji za vyhledání článku. Jakožto znalec tohoto seriálu jsem si to s chutí přečetl.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
6529
strážmistr
Příspěvky: 68
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:04:11
Bydliště: Praha

Re: Zákony pohybu

Příspěvek od 6529 »

Též díky za odkaz, kolikrát mě napadlo, kam vlastně tento herec zmizel.
Na seriál si také pamatuji, repríza proběhla někdy o prázdninách 1983 a pak už nevím, jestli se v TV ještě objevil. V paměti mám hlavně ty dva zašívající se údržbáře - Somr a Faltýnek, tuším, že se jmenovali Čumpelík a Vrána - to byly takové sympatické postavy ze života, jinak všichni ostatní byli moc kladní :) .
No a je pravda, že Viktora Vrabce tahle role v televizi "udělala", ostatně pak se objevil v pár inscenacích v menších rolích a ještě si ho pamatuji třeba z "Rozpaků kuchaře Svatopluka".
Další důkaz, že herec, který byl "nahoře velmi dobře zapsán", nemusel jít nutně z role do role.
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Zákony pohybu

Příspěvek od Koštýř »

6529 píše:..nemusel jít nutně z role do role.
O víkendu dávali na JOJplus film Babičky dobíjejte přesně http://www.csfd.cz/film/8013-babicky-dobijejte-presne/ , kde hraje pan Vrabec - bohužel jen malá rolička v ůvodu..
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Zákony pohybu

Příspěvek od pplk Žitný »

On byl "nohoře" asi velmi dobře "zapsán", když byl i účastníkem XIV. sjezdu KSČ.

Viz klip:

http://www.youtube.com/watch?v=CH1sefMTj4o

:)
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Zákony pohybu

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak co říkáte na tenhle skvost? To je taškařice teda :DD . I když to možná bude záživnější než Okres na severu, či Inženýrská odyssea. Ale ty barevný radiátory a nový ventilátor, to mě teda dostalo :DD.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Zákony pohybu

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Jen nemám možnost to nahrávat (a v Tv jsem to nestihnul) a zatím se to nikde neobjevilo... :''-(
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Zákony pohybu

Příspěvek od Honza Zeman »

Ze studijních důvodů se to už najít dá.... :best:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Zákony pohybu

Příspěvek od Aaron Goldstein »

JJ... Už jsem nalezl (pro studijní účely)... Děkuji předsedo... :pivo:
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákony pohybu

Příspěvek od Anglie »

Hombre píše: sob 01. pro 2018 9:22:50 Tak co říkáte na tenhle skvost? To je taškařice teda :DD . I když to možná bude záživnější než Okres na severu, či Inženýrská odyssea. Ale ty barevný radiátory a nový ventilátor, to mě teda dostalo :DD.
Jsem u druhého dílu a jistě dám dnes ještě nějaké další. Je to takový předchůdce Okresu na severu (Landisch kamera, Sokolovský režie, nemůže chybět Štěpnička), akorát se divím, že to nepsal Dietl, ale mně neznámý Miloš Smetana. Ale zatím mám dojem, že je to seriál, který "propadl sítem". A nemůže chybět blonďatá sekretářka:-))
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Odpovědět