Projekt "Rozmarná léta českého filmu"

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Projekt "Rozmarná léta českého filmu"

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak tady se kolegové jasně ukazuje ta subjektivita názoru na filmy.
Já už filmy přestávám dělit na kvalitní a nekvalitní, dokonce i na filmy dobré a špatné.
Filmy dělím už jen na ty, které se mi líbí a na ty, které se mi nelíbí.
A třeba zrovna Stůj, nebo se netrefím! je pro mě s výhradami koukatelný, zatímco Nuda v Brně je pro mě asi největší filmové katastrofa, kterou jsem přetrpěl jen proto, že v názvu filmu je město, ve kterém žiju.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Projekt "Rozmarná léta českého filmu"

Příspěvek od nalim159 »

geza píše: že nic horšího jste ještě v životě neviděli
Chtěl jsem napsat Ještě větší blbec, než jsme mysleli. Ten film jsem viděl dokonce v kině, ovšem omylem, mysleli jsme si, že budou hrát něco jiného. Tento sranec předčí ovšem megasranecTrhala fialky dynamitem. A z toho novějšího - Líbáš jako bůh.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Projekt "Rozmarná léta českého filmu"

Příspěvek od malej Míra »

huba.buba píše:...Všechny čtyři filmy jsem viděl....
Slunce seno erotika, Černí baroni, Pelíšky, Obecná škola, Musíme si pomáhat, Sametoví vrazi, Samotáři, Účastníci zájezdu, U mě dobrý, Želary, Anděl páně, Václav, Ženy v pokušení... a jedna jsou čtyři. ;) :D

To Geza: 1990-93 jako přechodné období? Dejme tomu, ikdyž zrovna v té době vznikalo nejvíc filmů ostře orientovaných proti kom. režimu. Jinak pro mne nejotřesnější zážitek z filmu z období posledních 20-ti let bylo Divoké pivo, to je fakt jen pro silné povahy. :mrgreen: :roll:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Projekt "Rozmarná léta českého filmu"

Příspěvek od geza »

Tak jsem shlédl druhý díl a nejpodstatnější informací pro mne je, že česká kinematografie byla finančně soběstačná. To je dnes utopie a filmaři stále stojí s nataženou rukou.
Jinak se zdá, že to pojede po linii určitého okruhu mainstreamových tvůrců a řada filmů se nebude ani zmiňovat. Moc se mi taky nelíbí zvolený formát poskládání nastříhaných výpovědí za sebou z nichž některé jsou zajímavé (Marhoul, Dejdar), většinou jde ale o výkřiky do tmy. Dost mi tam chybí slovo nějakého filmového kritika, který by uvedená díla zhodnotil.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Jiljí
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: ned 29. čer 2008 9:25:05

Re: Projekt "Rozmarná léta českého filmu"

Příspěvek od Jiljí »

největší polistopadová sračka dle mě - jak ukrást dagmaru od jardy soukupa, kterej se na starý kolena zřetelně pomátl :roll:
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: Projekt "Rozmarná léta českého filmu"

Příspěvek od Baresi »

Naopak nejlepší polistopadový seriál pro mne jednoznačně Zdivočelá země a to si dovolím...... i srovnatelný s Honzíkem jen z jiného soudku ...no i když jistá žánrová podoba a propojení tam je jen si prostě nedokážu představit "naše hrdiny" že by se něčeho podobného dopustili.... :(
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Projekt "Rozmarná léta českého filmu"

Příspěvek od Dobesch »

Teda ty polistopadove hruzy mi panove berete z klaves... ja bych doplnil jeste Serii O Jednom Poldovi ....kde zejmena 3 uz je naprosto priserna a pak veledila pane Olmera Playgirls1 a 2 a zejmena Waterloo po cesku a pripadne i natazene Kamenaky kde nejen 3, ale uz i 2 je absolutni dno. No a musim i vzpomenou Prcickovskou odnoz Panic je nanic (kde diky desnemu kastingu meli Vankovou zavit za ohrozeni mravni vychovy mladeze, nebot jeden z nich vypadal tak na 11 let) a radoby komedii EXPERTI

Co se tyce oskaroveho Kolji - mel stesti ze tehdy Akademici na tohle slyseli... ale film mi prijde, kdyz nic jineho, aspon zajimavej nametem. Osobne za jeden z neprecenovanejsich filmu povazuji Tmavomodry svet, kde pocta letcum mela zakryt absolutne stupidni nosny pribeh (a tim nejsou letci, ale ten milostny trojuhelnik)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Odpovědět