Ucho

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Ucho

Příspěvek od Doktor Vesely »

Dnes 18.1.2011 běží na CS Filmu vynikající film "UCHO". V tomto filmu je krásně vidět že i zasloužilí komunisté se báli mezi sebou i všudy přítomného komunizmu. Hlavní hrdina "Radoslav Brzobohatý" je na opačné straně barikády.
Naposledy upravil(a) Doktor Vesely dne úte 18. led 2011 20:28:03, celkem upraveno 1 x.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Ucho

Příspěvek od Arnold Hackl »

Na CS Filmu, kolego. I když náš pan kolega v TV Barrandov jistě dělá všechno co může, aby nám taky pár pěkných kousků pustil. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ucho

Příspěvek od Doktor Vesely »

Už jsem to opravil. Film mam i na DVD ale tam mi připadá zkrácený. Mám takové tušení, že film pokračuje tak, že Brzobohatý šel na podnět své manželky k maringotce, zjistit co jsou zač. Nebo se pletu? No dnes se ukáže. Na CS filmu se mi nelíbí, že pořádně nejde zjistit kdy film končí. Ucho končí podle CS filmu ve 22:00. Ale určitě film nemá dvě hodiny.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Ucho

Příspěvek od Honza Zeman »

No ja teda nevim, ale nepletes si to s necim? Maringotka tam zadna neni... Pokud vim, Ucho konci tak, ze mu zavolaji a povysuji ho ve funkci, ne?

Jinak je to take muj oblibeny film a cenim si toho, ze mam originalni DVD krabicku s filmem podepsanou uvnitr primo panem Brzobohatym.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ucho

Příspěvek od Doktor Vesely »

Tak potom se mi to s něčím plete. Já si časem vzpomenu, nebo mi někdo z kolegů pomůže. Na maringotce byly vidět antény. Taky to byl černobílý film. Nechám se překvapit. Jinak jen pro zajímavost: Na scénáři se podílel Jan Procházka (to asi není bratr Jiřího Procházky) :D , že? Jan byl dle informací z netu blízkým přítelem prezidenta Novotného. A pak se podílel na trezorovém filmu. A v roce 68 byl exponentem Pražského jara.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Ucho

Příspěvek od Dobesch »

No Jan Prochazka mel hodne zajimave osudy ..pritekl prezidenta Novotneho to skutecne byl, ale pak byl spolu s Otou Sikem (tusim) tim kdo jako prvni zacal kolem roku 1968 veci pravymi jmeny a vlastne byl jednim s hybatelu celeho "Prazskeho jara". Take mu to nebylo zapomenuto a po roce 1969-1970 byl pomalu verejny nepritel c.1 a "Uvadi se" ze ho StB doslova ustvala - byt zemrel na infarkt (tusim). Neco malo bylo zmineno vcera i Rozmarnych letech - hlevne proto, ze Mestem chodi Mikulas je take jeho scenar.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Ucho

Příspěvek od nalim159 »

S Janem Procházkou spolupracoval i profesor Braun, tedy Václav Černý. ČST dokonce natočila kompromitující pořad Svědectví od Seiny, ve kterém byl použit i odposlech z bytu V. Černého (jak víme, technicky to bylo dost slabé :mrgreen: ).
Více informací o JP najdete třeba zde:

http://www.slovnikceskeliteratury.cz/sh ... ?docId=846
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 673
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Ucho

Příspěvek od Adamovic »

Doktor Vesely píše: úte 18. led 2011 20:32:37 Už jsem to opravil. Film mam i na DVD ale tam mi připadá zkrácený. Mám takové tušení, že film pokračuje tak, že Brzobohatý šel na podnět své manželky k maringotce, zjistit co jsou zač. Nebo se pletu? No dnes se ukáže. Na CS filmu se mi nelíbí, že pořádně nejde zjistit kdy film končí. Ucho končí podle CS filmu ve 22:00. Ale určitě film nemá dvě hodiny.
Film konci vetou Anny (J.Bohdalova) ''Ludvo ja mam strach''. Potom je dlhsi zaber na oboch, ako sedia vedla seba.
Ludva nemal po svojom menovani za ministra uz dovod skumat maringotku, ktoru mu skutocne postavili do Bulharskej. Uz asi pochopil, ze je im uplne jedno, co doma so zenou prebera - jednoducho ho vybrali na Kosarovu poziciu, Kosaru zavreli (suseda Klepaca tiez) a tak to bolo vsetko jedno a zrejme to ma byt ukazka absurdnosti doby.
Este k filmu. Viem, ze ''soudruh'' ma byt A.Novotny, ale vobec to dejovo nesedi. Za Novotneho sa uz velmi nezatvaralo (teda aspon nie tym sposobom). Oblecenie, auta a vsetko na Novotneho sedi, ''soudruh'' rozprava skor, ako Zapotocky (aj tak vyzera), aj ked zrejme vo filme neslo o uplne autenticke stvarnenie doby po materialnej stranke.
V pozadi ide akoze ''pohon na zidov'', co urcite nikdy za Novotneho nebolo (Kosara, Klepac, Tondl, Slezingr a spol...). On ten pohon nebol ani predtym, zatvarali hlavne nepohodlnych ludi, ktorych podozrievali, ze su ''trockisti'' (a to boli hlavne zidia), neskor za Novotneho uz ''trockistov'' nenahanali.
Takze dejovo je to len velmi tazko mozne zaradit do presnej doby, ale je to vyborne a urcite to kazdy pochopi
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Ucho

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Adamovic píše: čtv 03. úno 2022 9:20:45 On ten pohon nebol ani predtym
Dovolím si nesouhlasit... Jasně to dokazuje proces s Rudolfem Slánským... Ze 14 obžalovaných bylo 11 židovského původu (Clementis byl Slovák, Šváb a Frank Češi bez židovských kořenů) a přímo v obžalobě bylo uvedeno, že jsou to "nepřátelé československého lidu a sionističtí, buržoazně nacionalističtí zrádci"... Navíc v článku z Rudého práva 20. listopadu 1952 "Žaloba proti vedení protistátního spikleneckého centra v čele s Rudolfem Slánským" byl ve výčtu obžalovaných židovský původ explicitně zdůrazňován, přestože kategorie židovské národnosti v ČSR již během sčítání lidu v roce 1950 nebyla oficiálně zanesena... V protokolech byly používány pojmy jako "V protokolech byla dále zmiňována „Ben Gurionova klika" a pod.
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 673
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Ucho

Příspěvek od Adamovic »

aarongoldstein píše: čtv 03. úno 2022 16:23:27
Adamovic píše: čtv 03. úno 2022 9:20:45 On ten pohon nebol ani predtym
Dovolím si nesouhlasit... Jasně to dokazuje proces s Rudolfem Slánským... Ze 14 obžalovaných bylo 11 židovského původu (Clementis byl Slovák, Šváb a Frank Češi bez židovských kořenů) a přímo v obžalobě bylo uvedeno, že jsou to "nepřátelé československého lidu a sionističtí, buržoazně nacionalističtí zrádci"...
To vsetko je pravda, ale aj tak to vobec nic neznamena, lebo ak by bol v KSC pohon na zidov, tak by sa ich zbavili vsetkych, co urcite viete, ze ani zdaleka nebola pravda. Ani v ZSSR, ani v Madarsku a uz vobec nie v CSSR. Proces s R.Slanskym bol proces vysporiadania sa s ludmi, ktori mali blizko k cinitelom tzv.IV.Internacionaly (hlavne ti, co robili komisarov v Spanielsku) a mala to byt definitivna bodka za vsetkymi stupencami L.Trockeho. Ziaden pausalny pohon na zidov. Nakoniec - tuto realitu dokazuje aj samotny proces, kde na dokumentarnom spracovani su podpisani zo siestich tvorcov styria zidia, zidia zostali vo vedeni statnych institucii a podnikov - dost vela o tom pise K.Kaplan a neskor F.Hanzlik. A zostali tam az do roku 89, ked ich nahradili dalsi.
Preco bol zdoraznovany ''sionizmus''? No to len preto, ze novy stat Izrael sa ''zachoval nevdacne'' smerom ku komunistickym krajinam, ktore ho vyzbrojovali. Ten nevdak spocival v tom, ze sa pokusali budovat parlamentnu demokraciu, co Stalin povazoval za zradu. A to sa zdoraznovalo stale a do nekonecna (vela o tom pisal E.Goldstucker - samozrejme ze v roku 68-69).
Ceskoslovensky pripad ''boja proti sionizmu'' verne kopiroval sovietsky - zatkli zidovskych lekarov, zatvorili par zidovskych divadiel v Moskve, ale cele tieto procesy riadil zid L.Kaganovic, s ktoreho sestrou zil J.V.Stalin.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Odpovědět