Prosba o radu od znalců filmu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od huba.buba »

Regina Rázlová v právě odvysílaném díle Modrá světla - skočila do studenýho moře i přes vysoký stupeň těhotenství.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Honza Zeman »

Jirina Svorcova si uzila peklo ve filmu Kral Sumavy, kdyz hrala topici scenu. Byla pry privazana na provaze a pokud by se nechtela potopit, kulisak ji tam mel stahnout. Scenu pak odstonala.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od huba.buba »

knihomol píše: "Co všechno je ochoten herec udělat pro roli (myšleno v dobrém)"
Pane kolego - dokument Slunce , seno , vesnice - Petra Pyšová po bouračce , musela být brána pouze z profilu , kameraman Hanuš dotáčel se zlomenejma žebrama , Lábus ,,Podepsal jsem smlouvu , tak bij,, (fackování)
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od knihomol »

14. Herečku Annu Letenskou zatklo při natáčení filmu Přijdu hned gestapo. Režisér Vávra a Miloš Havel si vyprosili, aby mohla film dotočit, což bylo schváleno, na place ale byla i přes její komediální roli mrazivá atmosféra, protože se vědělo, co ji čeká. Hned po dokončení posledních scén ji odvezli a později popravili.
15. Sabina Laurinová si při natáčení pohádky Z pekla štěstí (princezna Eufrozína) probodla nohu kopím, takže musela jít na tetanovku. Přesto točila dál.
16.Peklo muselo být pro herce natáčení Spalovače mrtvol v autentických prostorách pardubického krematoria. Zvlášť pro Jiřího Menzela, který nesnáší pohled na mrtvoly. Podle Víta Olmera trpěl i při natáčení Upíra z Ferratu, zvlášť při scénách z pitevny (viz bonusy na DVD). A do třetice nebo čtvrtice - Jan Hrušínský si při natáčení pohádky Jak se budí princezny zlomil nohu - propadl tuším skleníkem, když šel v noci za nějakou slečnou.
17. Josef Kemr dotáčel svůj poslední film (V erbu lvice) pár dní před svou smrtí v nemocnici Pod Petřínem. Filmaři postavili dekoraci přímo v nemocničním pokoji.
18.Podobný průběh mělo natáčení filmu o protektorátním prezidentovi Emilu Háchovi (Noc rozhodnutí), kterého strhujícím způsobem ztvárnil z posledních sil Rudolf Hrušínský, na natáčení ho vozili z nemocnice, kde nedlouho po skončení natáčení zemřel.
19. Regina Rázlová skočila v majoru Zemanovi do studeného moře i přes vysoký stupeň těhotenství.
20.Jirina Svorcova si uzila peklo ve filmu Kral Sumavy, kdyz hrala topici scenu. Byla privazana na provaze a pokud by se nechtela potopit, asistent ji tam mel stahnout, aby to bylo opravdovější. Scenu pak odstonala.
21. Rozšířená verze dokumentu Slunce, seno, vesnice - herci se cestou na natáčení s autobusem vybourali, ale točili hned dál - Petra Pyšová musela kvůli tomu být ten den zabírána jen z profilu, kameraman Hanuš měl naražená žebra.
22. A ze stejného dokumentu - Lábuse se nechal zfackovat - Krestchmerová se ostýchala, ale on jí řekl: "Podepsal jsem smlouvu, tak bij!"

Díky, přátelé, díky za pomoc!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od prof. Braun »

Již zmiňovaný Bořivoj Navrátil dostal při natáčení filmu Sagarmatha o horolezecké výpravě na Mount Everest vysokohorskou nemoc, točilo se totiž v autentických podmínkách základního tábora v nadmořské výšce 5000 metrů. Herec kvůli otoku plic málem zemřel, jen s největším vypětím sil se celých 13 dní dostával zpátky do civilizace a dalších šest měsíců čelil vážným zdravotním potížím. (zdroj CSFD.cz)
Oldřich Kaiser, který v tom filmu také hrál, si měl z Mount Everestu přivézt pro změnu deprese, ale to nemám ověřený...
A z úplně jiného soudku: Vilma Cibulková si kvůli filmu Pupendo nechala udělat ve čtyřicítce nová prsa. :D Později si je ale nechala odoperovat, protože jí vadila při horolezectví. Nebo při potápění? Teď už fakt nevím. :lol:
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od malej Míra »

Ještě k Anně letenské, podobný osud potkal i známého písničkáře Karla Hašlera, pro kterého si Gestapo jezdilo na natáčení exteriérů k filmu "Městečko na dlani" v Ronově nad Doubravou. Odtud si ho odvezlo i definitvně 2.9.1941, na následky krutých výslechů pak zemřel 22.12.1941 v koncentračním táboře Mauthausen.
Naposledy upravil(a) malej Míra dne pon 31. led 2011 11:06:33, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od nalim159 »

No a jako protiklad k výše uvedenému vyjádřila po atentátu na R. H. většina herců v Lucerně svoji věrnost Říši. Projev musel přečíst mj. Zdeněk Štěpánek, údajně to byla "odměna" za jeho rozhlasový projev z 21. září 1938 ("Přísaha věrnsoti").
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Dobesch »

Safra vsechny moje tutovky mi nekdo vyfouknul a to vcetne Karla Haslera

pan Marvan - Noc na Karlstejne a jeho pan Purkrabi - pri nataceni uz byl vazne nemocen a taky snad dohraval na pokraji sil. Premiery snimku uz se tusim nedozil
podobne na tom byl Oldrich Novy -- jeho posledni film (nebo snad jen televizni inscenace) na jmeno si ted nevzpomenu, ale nebude problem to dohledat.
pan Kopecky - diky sve nemoci asi stridave u kazdeho filmu neco .. pak ve stari uz to na nem bylo hodne znat (moc se nepremahal s tim to maskovat) - tusim ze asi nejvic je to pak videt v jednom dile Hospody
Dana Medricka - i kdyz tam spis divadlo prakticky do posledni chvile
Ze zehranici
V. Vysockyj a nebo Patrick Swayze
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:Safra vsechny moje tutovky mi nekdo vyfouknul a to vcetne Karla Haslera...
Kyš, kyš... 8-)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od prof. Braun »

Ještě jsme zapomněli na Helenu Růžičkovou, která natáčela Kameňák2 vpodstatě mezi chemoterapiema... A určitě i někdo z našich herců musel kvůli roli přibrat či zhubnout. Ve světě jsou tím pověstní např. Robert De Niro (střídavě přibíral a hubnul, když hrál boxera v Zuřícím býkovi) či Renée Zelwegerová (Deník Bridget Jones). Z českých herců mě napadá jedině Jan Kačer (dostal příkazem zhubnout od režiséra Vláčila kvůli roli Armina v historickém filmu Údolí včel) či Jiří Pomeje (Andělská tvář).
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od nalim159 »

prof. Braun píše: kvůli roli přibrat či zhubnout
Jo, např. T. Töpfer kvůli Humoreskám.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tek teď se přiznám kolego, že nevím, jestli dostal za úkol zhubnout nebo přibrat. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Bába kořenářka »

A oholit ;)!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od prof. Braun »

To mi připomíná, že Karel Roden chodil jedno léto zarostlý k nepoznání. Kvůli roli Rasputina si nechal narůst vlasy a plnovous i v civilu. Stejně tak Bolek Polívka kvůli jinýmu filmu.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Honza Zeman »

Treba i Martin Dejdar kvuli Zdivocele zemi nosil plnovous....
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět