Prosba o radu od znalců filmu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...A třeba v Excelsioru to je podle mě i cítit, třeba když Hnízdo přijde ohlásit vraždu...
Na tohle bych vůbec nesázel, ikdyby tam nevraživost byla, natolik byli profíci, že by určitě dokázali zahrát třeba i největší kámoše, kdyby bylo třeba... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše:...i kdyby tam nevraživost byla, natolik byli profíci, že by určitě dokázali zahrát třeba i největší kámoše...
Já sám se pamatuji na vyprávění pana režiséra Sequense na téma spolupráce hereckých hvězd Kopecký - Marvan a spíše než o nevraživost se jednalo a jakési fanfaronské možná trochu jízlivě míněné poznámky obou mistrů... "Copak dělá mistr Kopecký, že je tak zaneprázdněn a nemůže se dnes zúčastnit natáčení??"..."Proč tu není mistr Marvan, kdepak asi je...??"... Je třeba dodat, že při natáčení dialogů byla "protihráčem" obou zmíněných hereckých bardů legendární scriptka paní Alena Mikeťuková. Sám za jeden z nejlepších filmových dialogů obou skvělých herců kromě "Excelsioru" považuji "Telegram z Neapole" z hříšnáků...""A hlavně Petřín nesoptí..."" :D ;)
Naposledy upravil(a) Salaba dne ned 06. úno 2011 21:28:13, celkem upraveno 1 x.
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Willy Kleiber »

Salaba píše:...spíše než o nevraživost se jednalo ...
Jo,to bude asi ono,díky za podporu, soudruhu doktore! :D
Možná jsem si to jen špatně vyložil, a usoudil jsem, že spolu až nemohli točit.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od malej Míra »

Když už tady rozebíráme tu nevraživost, rivalitu, nebo snad fanfarónství, tak si vzpomínám, co vyprávěl s oblibou Krampol o pánech Nedbalovi a Pivcovi. Nedbal byl jeho profesorem na DAMU a s Pivcem se potkal na jakémsi natáčení pro televizi. Když prý Pivcivi řekli, že musí po natáčení zpátky do školy a kdo je učí, tak Pivec na to: "Tak von Miloš učí?! No to se podívejme. A co učí? Vždyť h...o umí..."
Načež se vrátili na DAMU, kde je Nedbal vyzpovídal kde byli a když mu to vypovídali, tak to okomentoval slovy: "Tak von Jedna hraje v televizi?! A co tam hraje, vždyť h...o umí!!!" :mrgreen:
Takhle se prý ti "dědci" navzájem pomlouvali, říkal Krampol... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Teď jsem si ještě vzpoměl, že patnáctiletá dcera Stelly Zázvorkové a Miloše Kopeckého spáchala sebevraždu.
Miloš Kopecký zrovna točil komedii Král Králů.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Doktor Vesely »

Život je krutý ke svým dětem.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Fosgen »

Halo experti! Raz davno som videl taky polo-sci-fi film. Vela si toho nepamatam, akurat tam hral R.Lukavsky otca a jeho syn raz nejak aktivoval gulu z nejakeho velmi pevneho materialu a to bola akoze sonda z inej civilizacie a ona sa zacala zvacsovat a potom vsetko dookola premeriavala. A ten jeho syn do tej zvacsenej gule vstupil, aby ho to akoze zmeralo a poslalo signal, ze na zemi su ludia.
No, moc toho nie je, film, pokial si pamatam, bol ciernobiely, na cfn.cz som ho nevedel najst. Nespomina si niekto?
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od děda Dejmek »

Tady sice Mr.Correns nehrál, ale kluk s kuličkou jo ;) http://www.csfd.cz/film/99715-odysseus-a-hvezdy/
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od plk.Žitný »

nevraživost se jednalo a jakési fanfaronské možná trochu jízlivě míněné poznámky obou mistrů... "Copak dělá mistr Kopecký, že je tak zaneprázdněn a nemůže se dnes zúčastnit natáčení??"..."Proč tu není mistr Marvan, kdepak asi je...??"... Je třeba dodat, že při natáčení dialogů byla "protihráčem" obou zmíněných hereckých bardů legendární scriptka paní Alena Mikeťuková. Sám za jeden z nejlepších filmových dialogů obou skvělých herců kromě "Excelsioru" považuji "Telegram z Neapole" z hříšnáků...""A hlavně Petřín nesoptí..."" :D ;)[/quote]

Dobře se pošťuchovali pánové Pivec a Nedbal, jak to popisoval a předváděl p.Krampol v pořadu Nikdo není dokonalý..
Jinak když se bavíme o bonusech tak vřele doporučuji si sehnat bonusy pro film Bony a klid, který je velmi povedený..
JInak tam se mi líbí jak Vít Olmer popisuje, jak Roman Zkamene se dožadoval natáčení odvážné erotické scény /Harry,Slepejš a další a režisér ho odbyl se slovy:
,,Děti nebereme... :D :D
Mimochodem ty svlečené lehké holky byly nějaké svazačky z nějakého prestižního svazáckého klubu... :D :D
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
meffe
čekatel SNB
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 21. led 2010 20:28:47

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od meffe »

Niektorí herci sú ochotní sa kôli úlohe aj naučiť text a nečakať na postsynchron... :mrgreen:
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od knihomol »

Opět prosba o rychlou radu (nejpozději do pátečního rána) - ve kterých českých filmech je ztvárněna svatba, hostina, svatební noc, nebo přípravy na svatbu - vybírání šatů, pečení?

Mě napadá: Slaměný klobouk, Slunce, seno a pár facek, Partie krásného dragouna, Copak je to za vojáka, Svatba jako řemen, Půl domu bez ženicha. Přidáte někdo nějaký film? Díky.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Willy Kleiber »

knihomol píše:...Přidáte někdo nějaký film? Díky.
Přidám Fantom Morrisvillu (svatba sira Hamiltona s lady Clarence) :idea: Tam je ta svatba i dosti zajímavě podána... :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od malej Míra »

...Kolja, Saturnin, Můj brácha má prima bráchu, obecně vzato svatbou končí každá pořádná pohádka, dobré svatby jsou i v některých seriálech (původní "Nemocnice na kraji města"). Celá řada dobrých scének na toto téma byla kdysi v "Bakalářích" - např. "Zuby" s Vl. Menšíkem.
Z podobného soudku je i "Zlatá svatba"... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Honza Zeman »

Treti housle :P, Svatby pana Voka
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od geza »

Král Šumavy, Kulový blesk, Vrchní, prchni, Fešák Hubert... je toho hafo, a potom každý druhý seriál: Chlapci a chlapi, Žena za pultem
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Odpovědět