Prosba o radu od znalců filmu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od nalim159 »

Mám několik námětů, třeba se něco hodí:

1. Kvůli údajnému kolaboranství a udavačství zlinčuje dav 11. 5. 1945 režiséra Jana Svitáka (na popud jedné populární herečky, která z jeho svědectví měla vážné obavy). Že by Jan Sviták nevinná oběť, je skoro jisté. Existuje několik verzí, proč byl s nacisty vídán o něco víc než všichni ostatní (britský agent nebo člověk, který přes své známosti dokáže chránit spoustu kolegů a dál točit filmy).
2. Film dokáže rozdělit doposud nezlomná přátelství, tak jako v případě Martina Friče a Adiny Mandlové. Mandlová po veleúspěchu filmu Krisitán má točit film Holka nebo kluk. Ovšem přijímá od producenta i nabídku na Vávrův Kouzelný dům. Frič ve svém filmu Mandlovou okmažitě přeobsazuje a dosud pevné přátelství končí a nebude už nikdy obnoveno.
3. E. F. Burian je vězněn v koncentračním táboře (nejen) kvůli filmu Věra Lukášová. Film je pojat jako alegorie na rok 1938 (mladá Věra = Československo, její senilní babička - "opatrovnice" = spojenci, starší muž s pedofilními sklony = Německo). Kolaboranti tento záměr donesou gestapu a E. F. Burian je obratem zatčen. KT přežije spíš shodou náhod...
4. Kvůli učinkování v zahrinčním filmu se zavíralo, resp. to dotyčné hodně uškodilo. Adina Mandlová za války hrála v jediném německém filmu Svěřuji ti svou ženu. Na titulcích byla nevědomky uvedena pod pseudonymem Lil Adina, což při poválečném vyšetřování dosvědčila i německá strana. Herečce to ale nebylo nic moc platné...
5. Věra Ferbasová raději kočí v roce 1942 s filmováním, než aby hrála v německém filmu. Před kamerou se objevila až v roce 1958.

Samé vážnější věci, tak poslední kousek bude snad humornější, i když jak se to vezme:

6. Ve filmu Romance za korunu musel náš božský Kája zahrát, že jí u buřtstánku na Václaváku párek (prostě lidový umělec). V jedné ruce držel tácek s chlebem, v druhé ruce nakousnutý buřtík. Ty buřtíky musela vždy nakousnout asistentka produkce, Kája to odmítal...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od malej Míra »

Když už tady řešíme ty vousy, Zd. Svěrák se oholil kvůli "Obecné škole" a vtipně to používal i v představeních Divadla J.C., kde o něm kolegové na jevišti při úvodních seminářích řikali, že se ráno holil, a na jedné straně to měl delší, tak to musel zkrátil, pak to měl delší na druhé straně... A takhle to dopadlo. :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od knihomol »

23. Bořivoj Navrátil dostal při natáčení filmu Sagarmatha o horolezecké výpravě na Mount Everest vysokohorskou nemoc, točilo se totiž v autentických podmínkách základního tábora v nadmořské výšce 5000 metrů. Herec kvůli otoku plic málem zemřel, jen s největším vypětím sil se celých 13 dní dostával zpátky do civilizace a dalších šest měsíců čelil vážným zdravotním potížím. Oldřich Kaiser, který v tom filmu také hrál, si měl z Mount Everestu přivézt pro změnu deprese, ale to nenení ověřené.

24. Vilma Cibulková si kvůli filmu Pupendo nechala udělat ve čtyřicítce nová prsa. Později si je ale nechala odoperovat, protože jí vadila při horolezectví. Nebo při potápění?

25. Ještě k Anně Letenské, podobný osud potkal i známého písničkáře Karla Hašlera, pro kterého si Gestapo jezdilo na natáčení exteriérů k filmu "Městečko na dlani" v Ronově nad Doubravou. Odtud si ho odvezlo i definitivně 2.9.1941, na následky krutých výslechů pak zemřel 22.12.1941 v koncentračním táboře Mauthausen.

26. Jako protiklad k výše uvedenému vyjádřila po atentátu na R. H. většina herců v Lucerně svoji věrnost Říši. Projev musel přečíst mj. Zdeněk Štěpánek, údajně to byla "odměna" za jeho rozhlasový projev z 21. září 1938 ("Přísaha věrnosti").

27. Jaroslav Marvan - Noc na Karlštejně a jeho pan purkrabí – dohrával z posledních sil, na hradby ho nosili, při některých scénách podpírali zezadu asistenti

28. Helena Růžičková natáčela Kameňák 2 mezi chemoterapiemi

29. Hubnutí - Jan Kačer (dostal příkazem zhubnout od režiséra Vláčila kvůli roli Armina v historickém filmu Údolí včel) či Jiří Pomeje (Andělská tvář), oholení nebo vousy - T.Töpfer kvůli Humoreskám, M.Dejdar kvůli Zdivočelé zemi, K.Roden kvůli Rasputinovi, Zdeněk Svěrák kvůli Obecné škole

30. Kvůli údajnému kolaboranství a udavačství zlynčoval dav 11. 5. 1945 režiséra Jana Svitáka (na popud jedné populární herečky, která z jeho svědectví měla vážné obavy). Že Jan Sviták byl nevinná oběť, je skoro jisté. Existuje několik verzí, proč byl s nacisty vídán o něco víc než všichni ostatní (britský agent nebo člověk, který přes své známosti dokáže chránit spoustu kolegů a dál točit filmy).
31. Film dokáže rozdělit doposud nezlomná přátelství, tak jako v případě Martina Friče a Adiny Mandlové. Mandlová po veleúspěchu filmu Krisitán má točit film Holka nebo kluk. Ovšem přijímá od producenta i nabídku na Vávrův Kouzelný dům. Frič ve svém filmu Mandlovou okamžitě přeobsazuje a dosud pevné přátelství končí a nebude už nikdy obnoveno.
32. E. F. Burian je vězněn v koncentračním táboře (nejen) kvůli filmu Věra Lukášová. Film je pojat jako alegorie na rok 1938 (mladá Věra = Československo, její senilní babička - "opatrovnice" = spojenci, starší muž s pedofilními sklony = Německo). Kolaboranti tento záměr donesou gestapu a E. F. Burian je obratem zatčen. KT přežije spíš shodou náhod...
33. Věra Ferbasová raději kočí v roce 1942 s filmováním, než aby hrála v německém filmu. Před kamerou se objevila až v roce 1958.

34. Ve filmu Romance za korunu musel náš božský Kája zahrát, že jí u buřtstánku na Václaváku párek (prostě lidový umělec). V jedné ruce držel tácek s chlebem, v druhé ruce nakousnutý buřtík. Ty buřtíky musela vždy nakousnout asistentka produkce, Kája to odmítal...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od malej Míra »

knihomol píše:...34. Ve filmu Romance za korunu musel náš božský Kája zahrát, že jí u buřtstánku na Václaváku párek (prostě lidový umělec). V jedné ruce držel tácek s chlebem, v druhé ruce nakousnutý buřtík. Ty buřtíky musela vždy nakousnout asistentka produkce, Kája to odmítal...
Ano, to je pravda. Jestli se nemýlím, tak to v bonusech k tomuto "klenotu" na DVD vzpomíná Erik Pardus (Píďa). Gott se Svobodou ihned po natáčení vyráželi někam na opulentní večeře a tak si Božský Kája asi nechtěl kazit chuť. Mladí herci to pak s gustem po nich doráželi... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od nalim159 »

Ano, i v bonusech... Nicméně to, že párky dojídali, už je mistrova licence ;) .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od kraken »

No já jsem musel při ntáčení Alles Gutte v České sodě sníst z hrnce sběračkou asi 5 maďarských studených gulášů během jedné minuty.
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Baresi »

kraken píše:No já jsem musel při ntáčení Alles Gutte v České sodě sníst z hrnce sběračkou asi 5 maďarských studených gulášů během jedné minuty.
No problem for you? ;)
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od malej Míra »

Baresi píše:
kraken píše:...z hrnce sběračkou asi 5 maďarských studených gulášů...
No problem for you? ;)
Aneb jak se říká u nás "v Češích": Dobré prase všechno spase... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Arnold Hackl »

kraken píše:No já jsem musel při ntáčení Alles Gutte v České sodě sníst z hrnce sběračkou asi 5 maďarských studených gulášů během jedné minuty.
Ale zvládl jsi to perfektně, kolego. :mrgreen:
Já to pokaždé sleduji se zaujetím. :mrgreen:
Teď jsi mi připoměl, že Milan Neděla musel při natáčení Švejka sníst kilo paštiky.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od nalim159 »

Kvůli filmu Obsluhoval jsem anglického krále (resp. kvůli právům na tento film) sešvihal proutkem producenta Sirotka režisér Menzel.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od knihomol »

A dívkám u bazénu museli digitálně dodělávat předválečné ochlupení:)
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Willy Kleiber »

A co takhle nevraživost pánů Marvana a Kopeckého? Někde jsem slyšel, že když p. Sequens točil hříšné lidi, tak musel obrazy, kde vystupují oba najednou, točit odděleně. Je to pravda?
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od huba.buba »

Willy Kleiber píše: točit odděleně. Je to pravda?
tam nešlo o nějakou nevraživost , oba se prostě nemohli časově pro svoji vytíženost setkat. Proto pan Sequens nechtěl čekat kdoví jak dlouho a volil tuhle variantu natáčení.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od nalim159 »

Já tedy nevím, ale znám taky variantu s nevraživostí. A třeba v Excelsioru to je podle mě i cítit, třeba když Hnízdo přijde ohlásit vraždu...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Prosba o radu od znalců filmu

Příspěvek od Willy Kleiber »

huba.buba píše:... volil tuhle variantu natáčení.
Ale tu přece on volil standardně :shock: Celý Zeman je a všechny filmy p. Sequense jsou točeny výsostně filmovou latinou s detailními technickými scénáři, kdy se kolikrát ani postavy z jedné scény nemusely osobně vůbec setkat :D .
Ta nevraživost tam mimoto údajně byla...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět