Ve vedlejší roli Miloš Willig

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
deerslayer
čekatel SNB
Příspěvky: 1
Registrován: úte 06. led 2009 11:24:24

Re: Ve vedlejší roli Miloš Willig

Příspěvek od deerslayer »

tajemník Šanda píše:Nechal jsem se inspirovat ČSFD a podíval jsem se na dva filmy, kde hrál plk. Kalina, a to zhruba v době, kdy exceloval ve 30 MPZ. První byl "Zatykač na královnu" (1973) a druhý "Případ mrtvého muže" (1974). Miloš Willig v nich měl vždy cca 2 minuty čistého času a shodou okolností ztvárnil v obou případech lékaře. Kalinovský přístup k věci nelze popřít. Ve snímku "Zatykač na královnu" je celá plejáda zemanovských herců: Stardust, Lábus - Mejla Hlavsa, samozřejmě Jirka Hradec, Antonín Hardt, Josef Somr, Vl. Menšík a mnoho jiných. V "Případu" zase Viera Strnisková, Jaroslav Moučka, Miroslav Moravec (i tentokrát spolupracoval s SNB)... Pro milovníky historie: ve snímku "Případ mrtvého muže" jde kráčí mimo jiné i o důstojníka Banderova štábu! Zápletka obou filmů tedy není nezajímavá, a tak doporučuji navštívit "stahovací" servery!
Případ som nevidel......ale tento týždeň som videl Zatykač a hrala v ňom Viera Strnisková a Jaroslav Moučka...mimochodom, upútal ma Karel Hlušička, pre mňa v podstate neznámy herec....
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Ve vedlejší roli Miloš Willig

Příspěvek od opat Adamíra »

Pan herec Willig také zahrál sám sebe v mém oblíbeném filmu Za volantem nepřítel, režie Karel Steklý.

Vybavuje se mi jedna ze závěrečných scén, kdy měl být ředitel Mudroch v podání výše uvedeného mistra sesazen z ředitelství taxislužby po jaru 1968 na obyčejného řidiče taxi, protože staří komunisté se nehodili do programu. Přebíral si akorát "nový" vůz.

Ředitel Mudroch: "Já to nepřeberu, klepe píst!"
Mechanik: "Klepe píst?...Klucí jezdí s horšíma šunkama a musej to vydržet..."
Odborář: "Copak, něco se nám nelíbí?"
Ředitel Mudroch: "Potřebuje vyměnit píst."
Odborář: "Taky na něj dojde, zatím vyměňujeme FUNKCIONÁŘE!"

:mrgreen:
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 332
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Ve vedlejší roli Miloš Willig

Příspěvek od tajemník Šanda »

Kolegové, opět doporučuji jeden zajímavý snímek. Možná, že zde již byl zmiňován. Zhlédl jsem čs. psychothriller/ krimi "Vím, že jsi vrah", 1971. Posuďte dle csfd. Hraje zde opět galerie zemanovských herců. Miloš Willig hraje psychiatra. A hlavně doporučuji mimořádně okouzlující Jaroslavu Obermeierovou. A nestačí-li, dodám jen, že hlavní postavu detektiva hraje Eduard Cupák. A jméno tohoto protagonisty? Poručík Zeman.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Ve vedlejší roli Miloš Willig

Příspěvek od opat Adamíra »

Mistr Willig po dlouhé době konečně v repríze 13.6.2014 :)

http://www.csfd.cz/film/8691-tam-kde-hnizdi-capi/
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Ve vedlejší roli Miloš Willig

Příspěvek od Lipinski »

Já jsem si Miloše Williga všimnul v Údoí včel jako jednoho z představenejch rytířskýho řádu, i v epizodní roli byl skvělej. Vláčilovy filmy Marketa Lazarová a Údolí včel jsou úplnej vrchol čs kinematografie, Vláčil hodně dbal na promyšlenost a propracovanost všech složek filmu, proto i výběr herců pokládám za něco, co si může každej z nich pokládat za čest.

M. Willig ještě hrál i v pozdějším - a taky skvělým - Vláčilově filmu Adelheid.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Ve vedlejší roli Miloš Willig

Příspěvek od Lipinski »

Mám ještě poznámku k Miloši Willigovi jako komunistovi. Byli herci - komunisti, před kterejma bylo dobrý mít se přinejmenším na pozoru, ale nebylo to pravidlo. Jednou jsem čet rozhovor s Michalem Pavlatou, odjakživa pravičákem, kterej říkal, že v divadle byl jeho šéf Josef Větrovec, komunista, koncentráčník, ale férovej, nikdy mu neproved žádnou křivárnu. Patřil M. Willig k těm horším nebo lepším? Na mě dělá dojem, že k těm lepším.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne pát 01. črc 2016 17:06:10, celkem upraveno 1 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Ve vedlejší roli Miloš Willig

Příspěvek od malej Míra »

Asi je třeba připomenout, že jeho partnerkou byla Kamila Moučková, která si jinak s komunisty užila své. Ale pro Miloše Williga měla jen slova chvály.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
FANYNKA AGENTA BLÁHY
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: úte 29. lis 2016 1:20:00
Bydliště: Jihlava

Re: Ve vedlejší roli Miloš Willig

Příspěvek od FANYNKA AGENTA BLÁHY »

malej Míra píše:Asi je třeba připomenout, že jeho partnerkou byla Kamila Moučková, která si jinak s komunisty užila své. Ale pro Miloše Williga měla jen slova chvály.

To je zajímavé!!! To s tou Mouckovou jsem nevěděla
Já jsem z Jihlavy, jestli to víte.... A byly jsme krajani se Standou...
Odpovědět