Tvorba Jaromíra Polišenského

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Tvorba Jaromíra Polišenského

Příspěvek od malej Míra »

Tak jsem si to veledílo konečně také pustil a nenapadá mě nic lepšího než slova klasika: "Velebnosti, jdu blejt..." :roll:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Chozé Borůvka
strážmistr
Příspěvky: 60
Registrován: pát 29. lis 2013 14:16:35
Bydliště: Olomouc

Re: Tvorba Jaromíra Polišenského

Příspěvek od Chozé Borůvka »

malej Míra píše:Tak jsem si to veledílo konečně také pustil a nenapadá mě nic lepšího než slova klasika: "Velebnosti, jdu blejt..." :roll:
Taky jsem se na to podíval a příjde úplně neuvěřitelné jak se lidi v 50. a 60. letech nechali od komunistů zblbnout.
Jsem 75 ročník a kouset totáče jsem zažil, ale nemyslím si, že jsme byli takhle zmasírovaní.
A nejvíc mě pobavilo vykreslení "cesty zla", z malého vesnického kostelíku do Prahy, Řím a Wall Street :lol: .
Máme spicha v osm v diskoklubu, kdo tě poslal sem?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Tvorba Jaromíra Polišenského

Příspěvek od malej Míra »

Tehdy byla jiná doba, pár let po válce, neúroda, přídělový systém, každý kdo se nějak vymykal představám proletariátu musel být zákonitě potrestán nebo zlikvidován. Vyvolat v lidech strach, to vždycky funguje, ať už jde o vyhledávání vymyšlených nepřátel ve svém okolí (Píka, Horáková), nebo dokonce ve vlastních řadách (Slánský, Husák)... :?
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
JiVi
strážmistr
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 21. led 2010 20:25:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba Jaromíra Polišenského

Příspěvek od JiVi »

tak nejak, starsi generace v te dobe, co mela v hlave za historii??

prvni svetova, prvni republika, kdyz uz se to tak nejak rozjizdelo ... celosvetova krize, kdyz uz se svet zacal vymanovat - Mnichov zrada zapadu a pristipkovani uzemi Polskem a Madarskem ... nasledne druha svetova, pak obrovsky nasup informaci o svetle budoucnosti a lzi o tom, jak to v SSSR vsechno funguje a jake je tam blaho.. vubec se v te dobe lidem nedivim, ze se KSC zacala dostavat k moci.

Nasledne dalsi represe 50. let, 68. a normalizace ... na to, co tahla zem zazila za poslednich 100 let, je na tom az moc dobre
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Tvorba Jaromíra Polišenského

Příspěvek od geza »

Hombre píše:Tak propaganda Beda tomu skrze nehoz prichazi pohorseni je konecne na Youtube.
Dnešní propagandisté pracují se stejnými principy, s jakými se pracovalo vždy. Také vědí, kde je dobro, kdo jsou normální lidé, kdo maří šíření dobra a kam vedou nitky, za které někdo tahá.
Není třeba v tom vidět víc, než v tom je. Dobové vidění tehdejších událostí. Ostatně současné přídavky před a po samotném "díle" jsou všeříkající.

Pokud se nepletu (nijak jsem se o případ samotný nikdy nezajímal s výjimkou informací z éteru), tak samotný "Číhošťský zázrak" nebyl dosud uspokojivě vysvětlen. Zásah Boží ruky lze, alespoň doufám, vyloučit.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Tvorba Jaromíra Polišenského

Příspěvek od opat Adamíra »

Nejhorší je ten přesvědčivý tón Brožové - Polednové a ten vypasený pavouk z ual strýtu :mrgreen:
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Tvorba Jaromíra Polišenského

Příspěvek od malej Míra »

Shodou okolností se páteru Toufarovi věnovali i v posledním pořadu Reportéři ČT. Najděte si čas 26:10, tématem je uložení jeho ostatků... :(
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Tvorba Jaromíra Polišenského

Příspěvek od opat Adamíra »

Stihl to někdo stáhnout pro "potřeby fanklubu"? Video je již soukromé. :?
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Tvorba Jaromíra Polišenského

Příspěvek od Honza Zeman »

Samozrejme....
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Tvorba Jaromíra Polišenského

Příspěvek od opat Adamíra »

To je dobře. Mezitím co levou rukou dělá gesta, pravou tahá za drát cynicky Krista na kříži! :D
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Tvorba Jaromíra Polišenského

Příspěvek od Honza Zeman »

Dnes vychází na DVD film Swingtime, pojednávající o akci Kámen.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Tvorba Jaromíra Polišenského

Příspěvek od Hanele »

Díky za upozornění, v jedné z posledních rolí se tu objevuje Jan Pohan a připomenout si můžeme i Michala Pavlatu...
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Odpovědět