Dlouhá míle

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od Honza Zeman »

Rovnez dekuji za odkazy, je videt, ze na serial museli herci fyzicky tvrde makat...
No Vaculik by tam opravdu nepasoval, ve vetsine filmu na me pusobil jako takovej uhlazenej samponek se smutnym pohledem :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od malej Míra »

Dnes jsem odsledoval poslední díl, nastala chvíle na závěrečné hodnocení a to je hodně vysoké. Sice by to asi nebylo na TOP10 mých seriálů, ale TOP20 určitě ano. Dynamický děj bez zbytečných scén, promyšlené posuny v ději, které musí diváka udržet ve střehu, dobré herecké obsazení, troufám si říct životní role Svatopluka Skopala a snad i Jana Čenského, který jindy často hraje spíš sterilní hňupy. Je to sice tak trochu taková pohádka, ale velmi povedená pohádka, která obsahuje hlubokou pravdu a tématika život po životě u vrcholových sportovců, to je nadčasové téma. Celé to podtrhuje již několikrát zmiňovaná skvělá hudba. Vedle "Sanitky" určitě nejpovedenější Adamcův seriál a možná by se dalo celý večer u piva diskutovat, který z nich je lepší... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od Honza Zeman »

Casto tady nekdo s nekym souhlasi tak, ze "podepisuje" to, co predpisatel :D napsal. Ja tak cinim v tomto pripade ;) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od Michálek »

My jsme skoukli celý seriál v kuse v noci na dnešek. :P Musím říct, že jak se mi líbil před 20 lety, líbí se mi i dneska. Výborné herecké (i sportovní) výkony v čele se S.Skopalem, zajímavý děj, skutečně nadčasové situace, velmi pěkná hudba a také pro dnešek zajímavé záběry z Prahy. Michálková
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od Hanele »

Tak přesně po roce přidávám jeden zajímavý (a aktuální ;) ) příspěvek
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak celkem bez naseho povsimnuti probiha repriza serialu na CT1. Vzdy v sobotu dopoledne a dokonce dva dily najednou, takze uz vite, jak si pripadne zprijemnit sobotni dopoledne :) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od malej Míra »

Také mě to překvapilo. Než jsem si toho všiml, už jsou fuč 4 díly z 6-ti. No, nic se neděje, viděl jsem to celé předloni, ale znovu doporučuji - palec nahoru... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od nalim159 »

Je skleněnej, skleněnej!
:mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak tu mame reprizu toho serialu, od 25.10. kazdou sobotu rano v 8:55 na CT1. Kdyz to zvladnu, tak se budu divat :) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od spravodajca »

Asi jeden z najlepších seriálov aký som videl. Športová tématika je mi blízka. Seriál má skvelú hudbu, výborné pasáže (napr. preteky s električkou) a snáď až na niektoré rozhovory Veseckého s priateľkou, s ktorou sa neustále míňali, alebo jeho rozjímanie po smrti Klánskeho prakticky nemá hluché miesto.
Ako píšem, táto tématika je mi blízka, a keď som ako mladý chlapec sledoval míting v Jablonci, z ktorého bol vtedy prenos v čs.televízii, tak si pamätám aj ako nakrúcali seriálové pasáže behu atlétov.

jeden rozhovor s pánom režisérom
http://www.bezvabeh.cz/clanek/1864-jiri ... pripravene

Trochu mu ale konkuruje seriál Poslední sezóna.... tiež sa v ňom rieši koniec športovej kariéry športovca, tentoraz hokejistu.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od spravodajca »

S tým seriálom je spojený jeden paradox. Herec, ktorého seriálová postava je aj veľký sukničkár a každú chvíľu má inú ženskú, v reálnom živote preferuje osoby rovnakého pohlavia ako je on. :-P aspoň podľa mojich info..
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od spravodajca »

No je tam aj ešte jedna veľká zaujímavosť. V tretej časti sa Ondŕej Vesecký pokúša vrátiť do atletického kolotoča. Sú tam halové majstrovstvá CSSR 1989. Podľa vývoja deja by sa majstrovstvá sveta v Prahe, ktorých súčasťou mal stať aj záverečný maratón, mali konať v roku 1991... Takže 6.časť je už vlastne sci-fi.... B-) Nuž autori scenára nemohli mať ani potuchy o tom, čo sa v novembri 1989 stane, a aký bude nasledujúci vývoj.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Odpovědět