Dlouhá míle

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Dlouhá míle

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...seriál Dlouhá míle...
S chutí jsem shlédl první díl, rozhodně je to dobře obsazený seriál, tím, že jsem kdysi atletiku dělal, tak je mi i to téma blízké. Pobavil mě tam mladý Jirka Sequens (myslím, že se jmenuje Eda Kvapil), který se tam skoro celý první díl v záběrech buď jen rozcvičoval, nebo převlékal aniž by pronesl jediné slovo, nebo dokonce nedejbože popoběhl. Nicméně nakonec nezklamal, dialog vedl s Josefem Větrovcem, když "sypal" rybičkám do akvária desetníky pro štěstí a nakonec i běhal, když odtáhl větší část tempa patnáctistovky při "Rošičáku"... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od knihomol »

VIděl jsem teď na dovolené všech šest dílů a je to super, hudební motiv Karla Svobody se skvěle hodí k záběrům na závody, jen některé nelogičnosti mi to kazily - zejména zásadní zápletka, kdy se hlavní hrdina nedostane včas v Budapešti na stadion, protože cestou z hotelu kiksne trenérovi auto. Ale jinak výborně zahrané a má to spád od začátku do konce.
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Fredy »

V prvním díle mne pobavil Větrovec s nápisem na tričku:University Utah.To by mu v 30PMZ v Bartolomějský neprošlo!Jinak mě mrzí,že jsem prošvihl Jirku Sequense ml.v akci.Snad se ještě v dalších dílech ukáže......
Naposledy upravil(a) Fredy dne sob 30. črc 2011 0:10:23, celkem upraveno 1 x.
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od nalim159 »

To tričko bylo nějak oblíbené a rozšířené, že? Viz předseda v Slunce, seno...
Že by Triola, OP, Kras nebo snad Makyta?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Fredy píše:...mě mrzí,že jsem prošvihl Jirku Sequense ml.v akci...
No Fredy, jak se Ti to povedlo? Vždyť je tam furt, i v druhém dílu na mistrovství republiky a pak se tam ráchá ve vaně! :shock: :mrgreen:
knihomol píše:...hudební motiv Karla Svobody se skvěle hodí k záběrům na závody, jen některé nelogičnosti mi to kazily...hlavní hrdina nedostane včas v Budapešti na stadion...
S tím Svobou naprostý souhlas, hudba výborně vystihuje a podtrhuje náladu situace. No a v té Budapešti to jsem se také chytal za hlavu. Zaprvé nechápu kde to bloudil po té pěší zóně, od Řetězového mostu, kde jim umřelo auto, je to na Népstadion asi 2 až 3 kilometry, to by snad i doběhl a hlavně určitě by sehnal někoho, kdo ho tam odveze. Jenže to by se nesměl tvářit jako vrah po činu a měl by oslovovat řidiče vlídně případně zamávat nějakou bankovkou. No prostě Ondra Vesecký je pako... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od Honza Zeman »

Myslim, ze si tento serial zaslouzi samostatne tema, protoze me take velmi zaujal. Nevydrzel jsem cekat a pustil jsem si vsechny dily a jsem nadsen. Absolutne nechapu, proc takove pekne dilo bylo dlouho ignorovano. Pro me je to prakticky nejlepsi serial od pana Adamce. Originalni tematika, skvele herecke a zejmena sportovni vykony hlavnich postav!, sympaticka stopaz. Serial skvele ukazuje, jak se da z absolutniho vrcholu padnout az na same dno a zase se vyhrabat nahoru, co znamena pratelstvi. Hudba je bez debat, skvele ladi se sportovnimi scenkami a provazi i dej. Posledni dobou si porad zpivam tu od Krizka - "Kdyz se rekne pritel, zavani to frazi" :) .
Takhle ma proste serial vypadat, docela me udivilo, ze autorem nametu je pro me prakticky neznamy Ivan Hejna. Serial mam ted hodne vysoko na svem zebricku oblibenosti :)

K tem nelogicnostem, to s tim nefunkcnim autem byl od Brazdy zamer, ne? Udelal to schvalne, aby usetril Ondru Veseckeho porazky, sam mu to pak rika, coz?
Jinak mlady Jirka Sequens taky plus, asi jeho nejvetsi role. Vsichni byli takovi stihloucti, nejvic asi Libor Baselides :lol: . Pri zaberech z mitinku na Strahove a z Jablonce jsem si vybavil, jak jsem jako dite tyhle akce sledoval v televizi a na "Rosicaku" jsme pak s tatou byli myslim i v ochozech.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od Hanele »

Hombre píše:autorem nametu je pro me prakticky neznamy Ivan Hejna
Jen drobné doplnění, pane předsedo ;)
Ivan Hejna je ve skutečnosti Ivan Hubač, syn Jiřího Hubače - že by tedy trochu toho scenáristického talentu přece jen podědil... :?: :shock:
http://www.rozhlas.cz/srt/99osobnosti/_ ... odnoceni=4
Jinak souhlasím s vaším komplexním hodnocením seriálu :) , budu ho muset taky ještě znovu zkouknout, protože si ho pamatuju jen z jeho prvního uvedení - už tehdy jsem si ho ale oblíbila 8-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak to jsem netusil, diky za upresneni ;) .

Jinak koukam, ze umyvarna je stejna v Zemanovi, tak i v Dlouhe mili :), akorat maserske lehatko je novejsi a vyrivku taky inovovali :) . Kdepak to je toceno ve skutecnosti?
aa.jpg
aa.jpg (79.82 KiB) Zobrazeno 8816 x
aa1.jpg
aa1.jpg (63.15 KiB) Zobrazeno 8811 x
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše:Kdepak to je toceno ve skutecnosti?
A co takhle - už jsem to někde navrhoval - pozvat někdy na sraz pana Hardta - Oldu Železnou ruku a řidiče sanitky ze seriálu?
Ten by nám to určitě objasnil... ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:...autorem nametu je pro me prakticky neznamy Ivan Hejna...
Tak to se povedlo. :D
Ne vážně, "Ivan Hejna" figuruje ve spoustě televizních inscenací a seriálů, jinak samozřejmě jak píše Hanele...
Hombre píše:...umyvarna je stejna v Zemanovi, tak i v Dlouhe mili...
Pan Hardt by stál za to, bez debaty. Ale stačilo by kdyby kolega pokladník příležitostně zavolal mladému Jirkovi.
Jinak ten Basalides mě nenapadl, pořád jsem si říkal, odkud toho týpka znám... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od Michálek »

Vážení kolegové,
dodám jen jednu malou perličku k seriálu - měl jsem tu možnost se díky jednomu členu filmového štábu podívat na natáčení jednoho z dílů, kdy Sváťa Skopal tráví chmurné chvilky v alkoholovém opojení ve vinárně, kde ho utěšuje Janička Švandovic. Točilo se to tehdy na rohu ulic Slavíkova a Zvonařovská, vinárna se jmenovala Blatnička a proslula také tím, že v době kolem změny milénia se zde konaly burzy sportovních (nejčastěji hokejových) karet. Kdo by se tam chtěl podívat dnes, musí vzít zavděk interiérem Čínské restaurace...
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od Fredy »

Pro malého Míru:konečně jsem v seriálu uviděl Jirku Sequense ml.,mimo jiné při běhu,jak závodí se Skopalem....Připadá mi,že si tam všichni herci,kteří se účastní závodů a tréninků docela mákli anebo se opět jedná o ruce šikovného střihače a jak píše Willy Kleiber na jiných vláknech tzv." výbornou filmařskou latinu"?
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od nalim159 »

Tak něco o natáčení Dlouhé míle si můžeme přečíst v rozhovoru s Michalem Klánským:

http://www.behej.com/clanek/7752-dlouha ... rec-censky

Další článek o seriálu zde:

http://www.behej.com/clanek/7714-patnac ... louha-mile

A poslední, resp. první článek zde:

http://www.behej.com/clanek/7694-dlouha ... a-se-vraci
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od Fredy »

Díky za odkazy nalime.Vypadá to tedy,že si chlapci opravdu pořádně mákli a na výsledku seriálu je to vidět.Prostě výborný seriál.Díky za něj.
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Dlouhá míle

Příspěvek od nalim159 »

Snad ještě dodám, že Ondru Veseckého měl původně hrát Lukáš Vaculík, který byl v té době na vrcholu popularity. Ovšem atletičtí poradci byli zásadně proti - tak prý atlet nemůže vypadat :D .
Mně se navíc zdá, že Vaculík by vypadal nejen neatleticky, ale navíc i dost mladě na končícího atleta (oproti S. Skopalovi je o 9 let mladší, což by bylo určitě vidět).
Ale, čože...? Na návštěve?!
Odpovědět