Dlouhá bílá stopa (1982)

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Dlouhá bílá stopa (1982)

Příspěvek od Honza Zeman »

Narazil jsem na tento, pro me, neznamy serial ze sportovniho prostredi, zna nekdo bliz? Videl nekdo? Podle komentare na CSFD asi kolega Elden. Na youtube jsou nejake ukazky, k mani to asi nikde nebude...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Dlouhá bílá stopa (1982)

Příspěvek od nalim159 »

Tož o tomto slyším prvně v životě.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dlouhá bílá stopa (1982)

Příspěvek od malej Míra »

Tak to je bomba. Seriál si samozřejmě uvědomuji, nicméně nepamatuji, jen takové fragmenty jako Jadwigu. Pikantní je Mjr. Zeman a kpt. Kloss v jednom seriálu, byť se prý nikdy za těch 13 dílů nepotkali v jednom záběru. No a nakonec v ukázce pan Pohan - jak jinak - v uniformě celníka... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Dlouhá bílá stopa (1982)

Příspěvek od Hanele »

Já si seriál pamatuji, byť jen velmi matně - jak jinak, když mi v době posledního uvedení bylo 5 let! :lol:
Nejvíc mi v paměti utkvěla scéna, jak sněhem běží kudrnatý mladík s protitetanovkou zapíchnutou v zadku...A jak jsem na ČSFD zjistila, nejsem sama, kdo si pamatuje právě tuto scénu - mimochodem, ten kudrnatý mladík je Stanislav Aubrecht, Jarda Pávek páchající sebevraždu prášky ve Vesničce střediskové...
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Dlouhá bílá stopa (1982)

Příspěvek od nalim159 »

Hanele píše: je Stanislav Aubrecht, Jarda Pávek páchající sebevraždu ...
A v čom se má zlepšit? :lol:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Dlouhá bílá stopa (1982)

Příspěvek od Honza Zeman »

Mozna by tento serial mohl byt tipem pro jisteho kolegu z jiste televize na zakoupeni prav k vysilani ;) . Ja serial prave neznam vubec a rad bych se podival.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Dlouhá bílá stopa (1982)

Příspěvek od malej Míra »

Hanele píše:...mi v paměti utkvěla scéna, jak sněhem běží kudrnatý mladík s protitetanovkou zapíchnutou v zadku...A jak jsem na ČSFD zjistila, nejsem sama, kdo si pamatuje právě tuto scénu...
Ano, ano, také si to pamatuju!!! :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Dlouhá bílá stopa (1982)

Příspěvek od Salaba »

nalim159 píše:
Hanele píše: je Stanislav Aubrecht, Jarda Pávek páchající sebevraždu ...
A v čom se má zlepšit? :lol:
Zejména zájmena... :D
Já si seriál DBS nějak nedokážu vybavit...asi jsem v té době měl plnou hlavu zážitků ze seriálu 30PMZ ;) :)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Dlouhá bílá stopa (1982)

Příspěvek od Hanele »

Salaba píše: Já si seriál DBS nějak nedokážu vybavit...asi jsem v té době měl plnou hlavu zážitků ze seriálu 30PMZ ;) :)
Zato já jsem asi v té době měla hlavu prázdnou, neb rodiče mě v mém raném věku rozhodně nenechali koukat např. na Studnu :roll: Proto asi taky ten dodnes silný vjem z DBS :lol:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Dlouhá bílá stopa (1982)

Příspěvek od Elden »

Seriál jsem viděl v němčině, všech 13 dílů. Poměrně pravidelně je vysílají německé MDR, RBB,... Každý díl byl o něčem jiném. V prvním skákali na lyžích, pak pomáhali organizovat závod vodního slalomu, zachraňovali srnku a kvůli tomu pak dostávali tetanovku, protože hajný (Ilja Prachař) je chtěl vytrestat. Hráli divadlo, na lodi v Baltském moři zažili bouři s Karlem Strassburgrem (Adamec v Kamarádovi do deště), připletli se k filmování (Jadwiga jezdila na koni), pomáhali vypátrat pašeráka a pomáhali horské službě hledat pohřešované (jeden z nich byl Trávníček) a byli u závodu motokrosu. Britského motokrosaře hrál pan Tomsa a jeho českého soupeře Jan Kanyza. Vynikající roli měl hostinský Nárožný.
V dětských rolích hráli Tomáš Karger, Stanislav Aubrecht (mladej Pávek z Vesničky) a Pečenka, který pak snad emigroval do Kanady.
Otce jednoho z nich hrál Vladimír Brabec a mámu Regina Rázlová. Mně se to tedy rozhodně líbilo a nechápu, z jakého důvodu je tento seriál opomíjen českými televizemi. Snad se někdy dočkáme.
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Dlouhá bílá stopa (1982)

Příspěvek od Čarda »

Eldene a prosím tě nepamatuješ si pod jakým názvem se to na těch německých TV vysílá?
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Dlouhá bílá stopa (1982)

Příspěvek od Elden »

Die lange weiße Spur
Odpovědět