Případy 1. oddělení

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Hanele »

Asi se tu budeme po každém díle opakovat, ale je potřeba to znovu napsat: dnešní díl (48 hodin) opět excelentní! :D Dnes navíc s dokonalým místem činu (pod svícnem v Bartolomějské nakonec naštěstí nebyla největší tma) a s Vladimírem Brabcem jako přepadeným a okradeným důchodcem-hrdinou... ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od nalim159 »

Ano, ano, ano! Výborné, vynikající. Jen o Plíška jsem měl strach, ale asi to opravdu byla jen embolie...?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Honza Zeman »

Rovnez jsem sledoval a bylo to dobre, a pan Brabec jako zbity duchodce vyborny :) . To s tou embolii se mi nezda, embolie se neoperuje. Podle toho jak to v tom dilu bylo ukazano a jak sel rychle na sal to svedci pro plicni tumor, ale kdo vi, jak to autori zaonaci. Ale u silnyho kuraka, ktery vykaslava krev, je to silne pravdepodobny.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od nalim159 »

Hombre píše: je to silne pravdepodobny.
Asi jen tvůrci chtěli, aby jsme měli o Plíška strach, což se jim teda povedlo. Vše nasvědčovalo na karcinom, a byla z toho jen embolka. Našel jsem, že ve výjimečných případech se plicní embolie řeší i chirurgicky: Ve výjímečných případech (u pacientů v kritickém stavu, pokud nelze podat trombolytickou léčbu pro riziko krvácení, nebo při neúspěchu trombolytické léčby) lze zvažovat chirurgické odstranění trombu z plicnice, tzv. plicní embolektomii.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od geza »

nalim159 píše: Asi jen tvůrci chtěli, aby jsme měli o Plíška strach...
Neznáte zákonitosti seriálů, kolego? Já předpokládám, že během seriálu zemře, což mě napadlo už předminule, když začal "pokašlávat". Druhá varianta je, že celé toto divadlo bylo jen kvůli tomu, aby se v nemocnici setkal s korunním svědkem, což je současná obvyklá scénáristická berlička. To ale nepředpokládám, to bych musel jít s hodnocením ještě níž.
Jinak celkově nejsem tak konsternován jako vy ostatní, dle mých měřítek jde o solidní průměr, což však znamená, že v porovnání s ostatní současnou produkcí je to perla mezi pomejema. Kvalit Malého pitavala ani 30PMZ nedosahuje.
Klady jsou v obsazení některých rolí, zjevení se některých funkcí jinde opomíjených (státní zástupce, patolog), celkem solidní spádu a v závěru, kdy je obvykle dopaden pachatel.
Zápory jsou v obsazení některých rolí (především Polívka a Vladyka) a ač je to proklamováno jako přednost, tak i v realičnosti vyšetřovacích postupů (Malý pitaval na tom byl lépe). Také "policejní humor" je místy nejapný.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od nalim159 »

Slyšel jsem dobře? Ten bývalý technik z kriminálky (ve skutečnosti to jsou lidé v pracovním, ne služebním poměru - čili bez hodnosti) byl v GIBSu podplukovník...? Jestli ano, tak je to celkem velký úlet (chyba), to by opravdu nemohl stihnout, i kdyby měl za strýčky Kubiceho, Langra, Grosse a Johna :)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od nalim159 »

Teď jsem si to ještě ověřil - říkali skutečně podplukovník Štromf. Fakt nesmysl. Ale to je jen drobná vada na kráse...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Dobesch »

No na to, ze k jiste udalosti doslo uz 4.8. 2014 -- scena "pohovoru " s mjr. Kozakem -- muhl byt i podplukovnik. To datum zarazilo i dceru
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Honza Zeman »

Taky jsme se u toho doma zarazili, u mordparty to byl nejaky technik/fotograf a udelali z nej pplk.?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od malej Míra »

Tak jsem se na delší dobu odmlčel z důvodu pobytu mimo republiku, ale včera jsem po návratu svrznul díly 7 a 8 na jeden zátah. Na mém dosavadním hodnocení to nic nemění, absolutní extratřída, tvůrcům nedochází dech ani s překlopením do druhé půlky, prostě pořád je z čeho brát. Náměty jsou ze života, nikdo si nic nemusí cucat z prstu, prostě paráda. Náš Mistr si střihnul skvělou roličku a s povděkem kvituji i malou roli pana Antonína Hardta, který sdílel nemocniční pokoj s "Bolkem-Václavem"... ;) :D
Hombre píše:...To s tou embolii se mi nezda, embolie se neoperuje...
Tady jako absolutní laik věřím spíše předsedovi... ;)
nalim159 píše:Slyšel jsem dobře? Ten bývalý technik z kriminálky (ve skutečnosti to jsou lidé v pracovním, ne služebním poměru - čili bez hodnosti) byl v GIBSu podplukovník...? Jestli ano, tak je to celkem velký úlet (chyba), to by opravdu nemohl stihnout, i kdyby měl za strýčky Kubiceho, Langra, Grosse a Johna :)
Tady mám poněkud ambivalentní pocit, prostě nevím. Také jsem si myslel, že u kriminálky šlo o civilního zamce, ale možná také ne. A to, že někoho nahonem povyšují aby mohl zastávat novou funkci, to už tu přeci také bylo u některého bývalého policejního ředitele (na jméno si už nevzpomenu). Prostě nic není nemožné. No a Korejs (do plk. Pavláska má tenhle Lojza opravdu daleko :mrgreen: ) asi napsal opravdu libový posudek, že po něm inspekce takhle hned sáhla, ale starýho psa... Známe to. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od nalim159 »

malej Míra píše: Tady jako absolutní laik věřím spíše předsedovi... ;)
Však ano, nejsme s předsedou ve při, já jen našel na stránkách IKEMu, že v určitých případech se plicní embolie i operuje. A zde bych zase věřil IKEMu.

Jinak s tím povyšováním - já si soukromě stále myslím, že to prostě není možné. Podplukovníci jsou krajští ředitelé a vyšetřovatelé JUDři s třicetiletou praxí za odměnu před důchodem. Ale hlavně že je pryč, Štromf :P
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:Však ano, nejsme s předsedou ve při, já jen našel na stránkách IKEMu, že v určitých případech se plicní embolie i operuje. A zde bych zase věřil IKEMu.
Aha, tak to děkuji za upozornění, to jsem nevěděl. :shock: Nejsme ve při ani vepři... :mrgreen:
nalim159 píše:...s tím povyšováním - já si soukromě stále myslím, že to prostě není možné. Podplukovníci jsou krajští ředitelé a vyšetřovatelé JUDři s třicetiletou praxí za odměnu před důchodem. Ale hlavně že je pryč, Štromf :P
Zní to logicky, podplukovník je fakt už moc, ale hlavně čert ho vem... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Hanele »

Dnešní díl opět vynikající... Troufám si říct, že díl od dílu čím dál lepší! 8-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od nalim159 »

Tak řekni něco. Víš, že neumím... :mrgreen: :lol:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Hanele »

Mimochodem, Miroslav Hanuš, i když (nebo právě proto že) zde hraje ne přliiš sympatického mjr. Korejse, je vynikajicí herec... ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Odpovědět