Případy 1. oddělení

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od heinrich »

Každé pondělí sleduji na sl.1, jeden z nejlepších současných seriálů! (y)
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Lipinski píše: ned 27. bře 2022 21:19:27 - - -
Těšil jsem se, že se dozvím vaše dojmy a ono nic... :stud:
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Lipinski »

aarongoldstein píše: úte 05. dub 2022 20:18:18 Těšil jsem se, že se dozvím vaše dojmy a ono nic...
Pardon, pane kolego, já jsem si říkal, že se na to kouknu v archivu po odvysílání - a teď vidím, že tam je asi všechno, takže vlastně můžu vidět víc a hned. Televizi totiž nemám a myslel jsem, že to v tom archivu není. Co nejdřív to napravím.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Lipinski »

Aaron Goldstein píše: úte 05. dub 2022 20:18:18 vaše dojmy
Není to pro mě. Je to asi standardně odvedená práce, docela dobrý herci, ale mě asi odrazuje současná estetika - auta vypadaj všechny hrozně (teda to podle mě dneska platí všude na světě), většina lidí je blbě oblíknutá - to se odráží i v seriálu. Já mam radši stylizaci a důraz na vzhled, když už, jako je třeba "nová" Válka policajtů z r. 2004, na to se dá furt plus minus koukat, kdežto P1O jsou furt takový ukrajinský (to neni narážka na současnost) jako skoro všechno tady, prostě tepláky se čtyřma pruhama a nepadnoucí koženková bunda a nikomu to nevadí, to mi na tom vadí nejvíc, že tvůrci ani nepřemejšlej nějak jinak.

Pro srovnání - teď dávali Heat, tak jsem se na to v archivu ČT mrknul, byl jsem na tom tenkrát v kině, od tý doby to viděl několikrát. Jasně že každej polda v L. A. nevypadá jako Al Pacino, šéf gangsterů jako De Niro a úchylnej vrah jako postava jménem Waingro - ten je fakt skvělej, jenže v tom je kouzlo filmu a televize - je to továrna na iluze (Hříšní lidé jsou taky dost stylizovaný, což je dobře). Je to prostě cool detektivka, kděžto P1O cool nejsou, no.

Vím, není to objektivní pohled, ale já to tak mam. Přitom jak jsem psal, dost se mi líbil Rédl, to mi připadalo trefený dobře a bylo to i chytrý. Zato vůbec se mi nelíbilo Bez vědomí, kde je sice všechno stylizovaný a vypadá to výborně, ale scénář je tak strašně pitomej, že se to nedá zvládnout.

Bohužel, no, nechytlo mě to.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Aaron Goldstein »

1000 lidí - 1000 chutí, jak by řekla teta Kateřina...
Možná mám k P1O shovívavější pohled, protože je to ze současné kriminální tvorby (IMHO) to lepší... Zbytek současné kriminální tvorby sklouznul k (nyní) populárnímu formátu krimikomedií (který mě docela irituje) a tak tu máme Poldu, V.I.P vraždy (které mi přijdou naprosto tupé) a nebo jsou to pokusy o temnou "severskou" kriminálku jako třeba "Stíny v mlze", kde mám problém (i když uznávám, že to je můj osobní problém) s jejich stylizací už u těch pravých severských kriminálek...
Ještě se mi celkem líbilo Místo zločinu Ostrava... A to jsem k tomu byl skeptický po zkušenostech s Místo zločinu Plzeň (které mi přišlo otřesné)...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Lipinski »

Aaron Goldstein píše: pát 08. dub 2022 8:29:031000 lidí - 1000 chutí, jak by řekla teta Kateřina...
Právě tak to je. S tim severským stylizováním souhlasím, to taky není u nás dobrá cesta... Teta Kateřina by možná řekla - když dva dělají to samé, není to to samé.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět