Případy 1. oddělení

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Fredy »

:best: (y) :)
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od malej Míra »

Pročítal jsem si naše první komentáře v tomto vlákně k první sérii před dvěma lety a uvědomil jsem si, jak tehdy první dojem opravdu nezklamal. Také jsem si uvědomil, že skvělé herecké výkony nepodávaly jen hlavní postavy, ale i ty drobné. A skoro se mi chce napsat, že nejlepší individuální výkony se odehrály ve "výslechovce". U první série nás zaujala skvělá etýda Romana Skamene a u druhé série nemohu nezmínit úžasně zahrané zhroucení u výslechu toho kuchaře, který ubodal ty zahraniční studenty. V titulcích jsem si našel, že ten herec se jmenuje Štěpán Kozub, ale ani na csfd.cz se toho k němu moc nenajde. O něco víc se o něm dá dohledat na jeho Fb profilu a také v tomto článku. Někteří diváci prý konstatovali, že se jedná o nejlepší herecký výkon vraha od doby starého Brůny... Dokonce už má čerstvě na kontě širší nominaci na Thalii, to nebude náhoda. No, velký talent, řekl bych... :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Honza Zeman »

Jen pro pořádek, od pondělí jde repríza první řady :-DD
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od opat Adamíra »

Myslím, že sledovanost opět vypálí konkurenci rybník, své o tom ví i kpt. Anděl :))
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od malej Míra »

Také si myslím. Ikdyby ta repríza nebyla, tak bych jel celý seriál znova na vlastní pěst. Stejně mám takovou utkvělou představu, že až si Malinda s Marešem odpočinou u Stracha na novém seriálu, že by se měli časem k tomuhle tématu vrátit a dodělat ještě jednu řadu o osmi dílech, čímž by se dostali na ten úplně nejlepší celkový počet dílů, kolik má správný seriál mít... ;-)
Mám ti ukázat jak plave?
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od jasny.sokol »

Od zítřka jede na ČT 1 opět případy 1 oddělení od začátku... Takže taková malá náplast za to že nové díly nebudou, tak alespon si připomeneme celý seriál znovu
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od malej Míra »

Tak druhá řada seriálu už je na DVD... :halo:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od geza »

malej Míra píše:Pročítal jsem si naše první komentáře v tomto vlákně k první sérii před dvěma lety a uvědomil jsem si, jak tehdy první dojem opravdu nezklamal.
Kdybych se měl vrátit k mému původnímu komentáři, tak kromě Plíška - Polívky bych na něm nic neměnil. Oproti předpokladu (a s přihlédnutím k současné všeobecné scénáristické nemohoucnosti) neumřel. Je vidět, že tvůrci ty vedlejší dějové linie, jako soukromý život hlavních postav, téměř vůbec neřešili. A nakonec se z Polívky stala celkem sympatická postava, rozhodně jeho nejlepší role za hodně dlouhou dobu. Naopak celou dobu vadil Vladyka a i Hanuš (velitel) byl hodně, hodně přestřelený. Taky se mi nelíbila dvakrát (fotograf, velitel) použitá věc, kdy "odejitý" policajt odchází na jiné, "teplé" místečko u sboru (tady si zřejmě autoři dloubli do existující praxe u policie). Dále potěšila plejáda "bezejmenných" herců, kteří byli opravdu výborní.
Jinak se vždy rád podívám znovu, rozhodně to nejlepší z tvorby ČT za posledních 15 - 20 let.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od malej Míra »

geza píše:...celou dobu vadil Vladyka a i Hanuš (velitel) byl hodně, hodně přestřelený. Taky se mi nelíbila dvakrát (fotograf, velitel) použitá věc, kdy "odejitý" policajt odchází na jiné, "teplé" místečko u sboru (tady si zřejmě autoři dloubli do existující praxe u policie)...
Pane kolego, my dva se tady názorově shodneme málokdy a v máločem, ale tentokrát se, myslím, alespoň slušně překrýváme. Z vlastní zkušenosti mohu však prohlásit, že jeden takový Korejs mi v minulém zaměstnání 9 let šéfoval a pár takových Sršňů jsem už také v praxi potkal. Pohybuji se sice výhradně v komerční sféře, ale nemám důvod se domnívat, že ve státní správě by to mělo být jinak, spíš asi naopak. A to i v případě známého "když vykopnout, tak vejš". Obecně vzato arogantní lemplové často mívají neobyčejnou schopnost sebeprezentace, takže bohužel na kariérním žebříčku stoupají až na místo, na které nestačí, a tam se dží zuby nehty. Také se mi to nelíbí, ale je to tak. Tenhle seriál je bohužel hodně ze života. V tomto směru "Pitaval" ve srovnání neobstojí, ten je až moc velká idylka... :/\
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Dobesch »

No co se Korejse tyce - nekde sem cetl, ze je to kompilace asi 3 nebo 4 realnych lidi a ti co se s kazdym znich potkali si mysli, ze je toprave ten......
Co se tyce Pliska - uz snad bylo tvurci receno, ze to puvodne snad Polivka hrat nemel a scenariste meli obavy. Nakonec prej sami cumeli, jak dokazal Polivka dat Pliskovi enjakej vyvoj postavy ve chvili, kdy se tocilo klasicky na preskacku. Ze nikdo neveril, ze to po zaverecnem sestrihu dobre dopadne. A nakonec se museli v duchu panu Polivkovi omluvit
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Pavel Bláha
strážmistr
Příspěvky: 10
Registrován: ned 17. črc 2016 18:18:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Pavel Bláha »

Souhlasím, je to skvělý seriál.

Moje nejoblíbenější české kriminální seriály: 1. Hříšní lidé města pražského :best:
2. Malý pitaval z velkého města (y)
3. Případy 1. oddělení :)
A copak je tohleto?! Leželo to na vašem stole. Vy jste ovšem byl na bále!!!
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Elden »

Patřilo by to sice spíš do sekce o rozhlasu, ale tím, že se to týká 1. oddělení, to dávám sem.
Případy 1. oddělení mají rozhlasovou podobu - v neděli 2.10. od 20:00 na ČRo 2.

Josef Mareš: Záhadné bodnutí. Původní rozhlasová detektivka. Hudba Filip Skuhrovec. Dramaturgie Kateřina Rathouská. Režie Martina Schlegelová a Filip Skuhrovec. Účinkují: Ondřej Vetchý, David Novotný, Tereza Bebarová, Jan Vondráček, Miroslav Hanuš, Petr Stach, Jan Meduna, Martin Myšička, Růžena Merunková, Tereza Hofová, Lucie Valenová, Tereza Nádvorníková, Hedvika Řezáčová, Martina Schlegelová, Kateřina Rathouská, Lucie Škodová, Radka Tučková, Petr Lněnička a Tomáš Kobr. Natočeno v roce 2016. (51 min.)
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Hanele »

Skvostná rozhlasová detektivka, zajímavá zejména novátorskou prací se zvukem... (y)
Zde je odkaz, na němž je ještě týden ke stažení: http://www.rozhlas.cz/dvojka/stream/_zp ... i--1654980
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Honza Zeman »

Od 8.1. každé pondělí večer repríza tohoto seriálu (y)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od spravodajca »

Na slovenskej Jednotke každý pondelok, už druhá séria. Ale ide to veľmi neskoro.
Výborný seriál.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Odpovědět