Okres na severu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Mestrey
poručík
Příspěvky: 114
Registrován: pát 06. čer 2008 20:16:19
Bydliště: La Paz, Obispo
Kontaktovat uživatele:

Okres na severu

Příspěvek od Mestrey »

OKRES NA SEVERU

Prohledával jsem ty řady témat, takže pokud jsem ho přehlédl, tak se moderátorům omlouvám.

Myslím si, že tenhle seriál sem patří, jednak řada herců participovala na 30PMZ, tak i na OnS a pominu-li striktní dějovou lini a charakterizaci postav, není pro příznivce soc. tvorby tak nezajímavý materiál :D .

O vysílání na našich kanálech jsem neslyšel, nemáte někdo nějaké drby , zda se o vysílání tohoto pokladu neuvažuje? jsem přesvědčen , že by měl řadu svých diváků... :D :D :D jako třeba mě.
Wo ist der Kerl ??!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Okres na severu

Příspěvek od malej Míra »

Mestrey píše:OKRES NA SEVERU ...
No, prozatím jsme si vystačili s tím, že tento seriál se probíral ve vláknu "Mužna radnici a další komo seriály". Pokud zastáváte názor, že si zaslouží vlastní vlákno, tak to rozporovat nebudu. Nechme tomu volný průběh... ;) :D
Jinak při pochybách o dalších seriálech si nejdřív vyhledejte citace vpravo nahoře v okénku "hledej".
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Okres na severu

Příspěvek od Dobesch »

Jo copak Platenik, ten si urcite vlastni vlakno zaslouzi. :D

U tehle serialu ja proste nevim. Zeman je " 30 remeslne zvladnutych detektivek" . TYto serialy vesmes v rezii EvzenaTosenovskeho jsou spis takove usmevne raritky... jednou za cas mozna, ale umelecka kvalita je nekde na 10%.Co se tyce muze na radnici , tak me asi nejvit utkvela v pameti scena zdeseni soudruha Platenika, kdyz videl exreditele nejakyho podniku,ktery se znelibil, na postu popelare...........

Na techto serialech jsou snad nejhezci tyto nechteny momenty, ketry vypadaj, jak kdyby selhala cenzura :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Okres na severu

Příspěvek od Hanele »

Dobesch píše: TYto serialy vesmes v rezii EvzenaTosenovskeho...
Myslíte samozřejmě Evžena Sokolovského, pane kolego...?! ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Okres na severu

Příspěvek od Dobesch »

Hanele píše:
Dobesch píše: TYto serialy vesmes v rezii EvzenaTosenovskeho...
Myslíte samozřejmě Evžena Sokolovského, pane kolego...?! ;)
JJ presne toho :roll:
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Okres na severu

Příspěvek od opat Adamíra »

Já mám soudruha Pláteníka v oblibě, působil na tu dobu hodně profesionálně, i když se dnešní divák neubrání úsměvu. Jak například rozkryl machinace soudruha Soldána, jak se obul do svazáků, kteří uměli akorát nějakej ten "bonovanej kšeft" a vždy, když přišel domů a zul se, okamžitě se z ateliérových dveří vynořila dramatická Švorcka. Nelze to sice až na vyjímky sledovat v kuse, ale Moučka se zhostil role dokonale, dokonce jsem nedávno četl článek, že "pravý Pláteník" měl být Joe Bek, ale jeho usměvavá, či jak to říct postava, se přece vůbec nehodila na okresního tajemníka OV KSČ Moučku. ;)
Když jsem se drtil na státnice, shlédl jsem celé toto dílo najednou a byl nadšený :mrgreen:
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Chozé Borůvka
strážmistr
Příspěvky: 60
Registrován: pát 29. lis 2013 14:16:35
Bydliště: Olomouc

Re: Okres na severu

Příspěvek od Chozé Borůvka »

Já si na tomto seriálu také poslední dobou dost "ujíždím" ;) . Jen mi tam trošku vadí herecké etudy Jany Paulové, která se dle mě snaží až moc. Ale byla mladá, tak se to dá odpustit.
Máme spicha v osm v diskoklubu, kdo tě poslal sem?
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Okres na severu

Příspěvek od opat Adamíra »

No, Paulová se popravdě řečeno se svými pokrokovými názory moc nehodila. Ale myslím, že to bylo na celém seriálu to nejmenší :mrgreen:.
Jinak bych rád připomenul, že strana je založena na principu demokratického centralismu :D
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Okres na severu

Příspěvek od malej Míra »

CErin píše:...Jinak bych rád připomenul, že strana je založena na principu demokratického centralismu :D
Ano, demokratický centralismus, nicméně v tomto slovním spojení vidím minimálně stejný rozpor, jako když se Svěrákovi nelíbilo spojení "pozitivní konstruktivní kritika" ve filmu "Nejistá sezóna". :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Okres na severu

Příspěvek od Honza Zeman »

Myslím, že to slovní spojení je "pozitivní konstruktivní satira" a ne "kritika" :) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Okres na severu

Příspěvek od malej Míra »

Asi máš pravdu, předsedo, střílel jsem od boku, ale šlo mi o podstatu... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Okres na severu

Příspěvek od Hanele »

Má pravdu - předseda, je to "satira"! :D
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Okres na severu

Příspěvek od opat Adamíra »

S natáčením seriálů nemám žádnou zkušenost, ale rád bych věděl, jestli scény s houpající se Volhou, pláteníkem a někdy s dalšími soudruhy byly natáčeny za sebou a pak umístěny do patřičné scény jednotlivých dílů seriálu?
Díky za odpověď zkušenějším!
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Okres na severu

Příspěvek od huba.buba »

jistě - je to jen model Volhy 24 v atelieru a za ním ,,běží,, reálný obraz. navíc jsem z Kralup , kde se ten zadní obraz natáčel. Je to i trošku ,,filmařská chyba,, když během dialogu projedou dvakrát-třikrát stejným místem a nebo jedou tam - ale za vteřinu zpátky.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Mestrey
poručík
Příspěvky: 114
Registrován: pát 06. čer 2008 20:16:19
Bydliště: La Paz, Obispo
Kontaktovat uživatele:

Re: Okres na severu

Příspěvek od Mestrey »

Nevíte někdo , jak se jmenoval herec - představitel tajemníka KV KSČ Lexu? dík
Wo ist der Kerl ??!!
Odpovědět