Moje první seriály

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Moje první seriály

Příspěvek od Lipinski »

tajemník Šanda píše:Nenašel jsem zde jeden zápaďácký seriál, který ČST vysílala ještě před revolucí, a to Muže bez domova, viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Mu%C5%BE_bez_domova. Pamatuji se, že jsem ze seriálu skoro nic nechápal. Inu první stupeň základní školy. Každopádně dodnes si vybavím poutavou znělku.
Ten si pamatuju, šel částečně o prázdninách, viděl jsem dopolední reprízy. Od tý doby si pamatuju jméno Lomax. Dík za připomenutí!

U mě už to neni jeden z prvních seriálů, ale z polozapomenutejch určitě.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 332
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Moje první seriály

Příspěvek od tajemník Šanda »

A jeden z prvních seriálů, který zřejmě hrál značnou roli na formování mého charakteru, byl francouzský seriál Rytíři nebes (Les Chevaliers du Ciel), rok výroby 1967. Na svou dobu byl mimořádně akční a stal se povinným pro každého muže od cca 5 let věku nahoru. Stejnojmenný film z roku 2006 ovšem nemá s poetikou seriálu mnoho společného.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Moje první seriály

Příspěvek od spravodajca »

Ech zahraničné seriály?
kriminálky Derrick, Shimanski.
Ale aj sovietsky Tass je splnomocnený prehlásiť, 17 zastavení jari... Tajemství And (z toho si pamätám jedinú scénku, prestrelku dvoch mužov na Jeepe Willys s nejakými ľudmi vo vrtuľníku kdesi v juhoamerickom pralese )
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Moje první seriály

Příspěvek od Lipinski »

Komisař Moulin
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Moje první seriály

Příspěvek od Salaba »

Zeman, Moulin, Schimi...(Derrick, Dempsey a Makepeaceová...) a co PROFÍCI, klucí!?!? :halo: !?! Bodie :box: Doyle B-) Cowley :haloo:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Moje první seriály

Příspěvek od Lipinski »

Ty sem poprvý viděl až někdy cca 1985 - Muž bez minulosti. Znělka mě úplně ohromila, Bodie v automobilový honičce s potleskem lidí na zastávce taky. Nejvtipnější na tom bylo, že sme byli ten den v kině, asi teda od půl šestý na Psu Baskervillským. Příjdem domů, koukáme na televizi a tam zase Sir Henry Baskerville - Martin Shaw, tentokrát jako Doyle. Zvláštní den.

Už to nepatří mezi mý první seriály, stejně jako Děti z kouřové hory, Jack Holborn, TASS je zplnomocněn prohlásit, Zahalte ji tvář, Tisícročná včela, Útek zo zlatej krajiny, Goya, Verdi, Marco Polo, Dva roky prázdnin, Čáryfuk, Co přináší řeka, docela pozdě jsem taky viděl třeba Kamenný řád nebo Nejmladší z rodu Hamrů atd.

Jo ale přece jen ještě jeden z prvních - Skippy.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Moje první seriály

Příspěvek od spravodajca »

Pamätá si niekto niečo také, že Neviditelné hledí ? - malá konkurencia majora Zemana z DDR. Nepamätám si ho veľmi, akurát názov... ale tam som sa myslím prvý krát zoznámil s dnes už veľmi známym a obsadzovaným hercom Arminom Mueller-Stahl, ktorý prerazil aj v Amerike...
Naposledy upravil(a) spravodajca dne čtv 15. pro 2016 18:07:34, celkem upraveno 1 x.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Moje první seriály

Příspěvek od Spikings »

Ještě trocha nostalgie – Křeček v noční košili (1987)

Július Satinský v hlavní roli podvodného závistivého inženýra Karla Křečka.
Originální nápad řídit člověka mlácením do nervových zakončení v mozku :) . Díky tomu Július Satinský lijící si kakao do ucha :) nebo žeroucí holicí štětku :)
Osobité vynálezy pradědečka Berky (Miroslav Vladyka) – náhlé změny počasí (teď dáme májový deštíček :) ), oživlé předměty, škola zarostlá vegetací džungle, až nakonec škola doslova vzhůru nohama.
Jedna z nejlepších hlášek – „Zedrale, zapalte si! :) ...Povídám, že můžete kouřit!“ – Zedral (Václav "tttatatabakdaš" Sloup) v mozku: „Povídám, že nemám co!“ :)
Prostě dobré tak trochu „sci-fi“ nejen pro děti.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Moje první seriály

Příspěvek od Lipinski »

Jo, myslim, že šel o Vánocích. Vždycky byl nějakej seriál a šel každej den, to bylo skvělý. A Zedral byl kromě dědečka asi nejvýraznější postavou.

A s tim sci-fi jsem si vzpomněl kromě Čestmíra ještě na geniální Návštěvníky a pak polozapomenutej Bambinot, kterej se odehrával v království, kde ale vládnul kapitál, a bylo v něm, jak už jsem asi psal jinde, možný zahlídnout Petru Buzkovou jako studentku ve třídě.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Moje první seriály

Příspěvek od Lipinski »

Hermine von Paulsen píše: Serial Spadla z Oblakov 1978

Na tieto serialy mam velmi pekne spomienky a nic mi tam neprekazalo, akurat to, že to nemalo viacej dielov (tak ako aj u 30PMZ by som si zelala)

Dalej:

Styria tankisti a pes zo 60ych rokov cb, Velmi intenzivne som vnimala, strasne som to ako dieta emocionalne prezivala
Serial Arabela tam mi vselico prekazalo, rozculovalo to, nebolo to podla mojho vkusu, casto som si ako dieta fantazirovala iny dej.

No a samozrejme serial Bakalari to sa u nas predsa pozeralo (tak ako aj Televariete s Bohdalovou, ale to uz nebol serial ze)

Este viem ze isiel Pan Tau ale to si nespominam o co tam slo.
Spadla z oblakov - 1978 byl rok, kdy Remek letěl do vesmíru (mimochodem se tam snad vyblil z podoby, sám to uváděl, že mu celou dobu bylo zle), byl jsem ještě ve školce, ale už kolem nás doslova zuřil kosmickej věk, kreslili jsme rakety (kromě sovětskejch a německejch tanků), vesmír na mě začal působit tajemně a ty voči tý holky z tohodle seriálu mi naháněly strach.

Arabela - to mě taky nějak nechytalo, nerozumněl jsem tomu, poetika šla trochu mimo mě, ale to sem byl snad v první třídě, pamatuju si scény z továrny, z vězeňský nemocnice, nechápal jsem nic.

Bakaláři - no jo, seriál neseriál, taky jsme se na to vždycky těšili, hlavně teda na ty veselejší příhody. Mam dojem, že dost jich bylo posmutnělejch a nahořklejch.

Pan Tau - to je myslim něco, co se s klidem dá vidět i dneska, dělal to Jindřich Polák, kterej hodně dělal pro Západní Německo, tam se myslim nešetřilo na materiálu ani na výpravě, vybavuju si i díly s Werichem točený na Hluboký, to fakt vypadalo britsky. Nešetřilo se ani na tvůrčím potenciálu, to bych rád zdůraznil, hraje tam taky skoro absolutní špička - Werich, Menšík, Sovák, dokonce Höger, koukám, z celovečerních filmů si asi většina z nás pamatuje Vlastimila Brodskýho jako inspektora Málka. Skvělej koncept a samozřejmě nesmrtelná role pro Otto Šimánka.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Moje první seriály

Příspěvek od pplk Žitný »

Seriál "Spadla z oblakov" měl tv premiéru (odvysílán první díl) 20. ledna 1979 (reprízu pak v 09/1979) a nikoliv v roce 1978!
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Moje první seriály

Příspěvek od Lipinski »

pplk Žitný píše:Seriál "Spadla z oblakov" měl tv premiéru (odvysílán první díl) 20. ledna 1979 (reprízu pak v 09/1979) a nikoliv v roce 1978!
Jo, tim 1978 se myslí rok výroby, vono se to někdy lehce liší od data uvedení v tv nebo kině.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Moje první seriály

Příspěvek od Spikings »

Randall a Hopkirk (pokud to tu již někde zaznělo a přehlédl jsem to, tak se omlouvám), to jsem dost žral. Někdy okolo roku 2000 běžel jakýsi pokus o remake a vyšla z toho "kapitální békovina", podle mého názoru. Taková trapná "modernizace".
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Moje první seriály

Příspěvek od heinrich »

FANYNKA AGENTA BLÁHY píše: stř 30. lis 2016 21:47:52 Arabela, Čáryfuk, My vsichni školou povinni, Kamarádi
Dnes jsem teprve zjistil, že paní Habblemanová v seriálu Čáryfuk, je česká herečka Hana Bělská alias Hana Maria Pravda.
Přílohy
Belska_Caryfuk-BBC_20211018.jpg
Ttttatata tabák dáš?
Bláha
major
Příspěvky: 652
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Moje první seriály

Příspěvek od Bláha »

Vzpomínám na Príhody psa civila,a Nájdete nás na každom kilometri.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Odpovědět