Cetnici z Luhacovic

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Cetnici z Luhacovic

Příspěvek od Fosgen »

Musim priznat, ze serial som na svoju skodu nesledoval uplne od prveho dielu. Naskocil som asi pre 6-7 tyzdnami. Prijemne prekvapeny, ma to celkom dynamiku, dost podobne Cetnickym humoreskam, sice v mensom obsadeni, primerane Luhacoviciam. Stari a starsi herci = kvalita ale aj vykony mladych su na slusnej urovni. Zkratka, celkom sa tesim na piatkove vecery.
Az do posledneho piatku - 17.3. To bol moj posledny diel, pretoze ak to ma takto pokracovat, nemienim stresovat svoj zaludok a bezsennu noc. Neviem kto alebo ake organizacie vylobovali tu homosexualnu scenu na konci, ale nasilu pretlacat 4% agendu akoze, ""vidite, je to uplne normalne od veky vekov" mi pride kontraproduktivne. Je to kriminalny serial a neviem aky ideovy zamer mal autor scenaru, ze schopni kriminalisti-zandari musia byt tepli. Alebo inac by asi neboli tak dobri?
Ak sa tu najdu niektori s dobrym zaludkom, nech daju vediet, ako to bude pokracovat.
Nakoniec, ani Brokeback Mountain som nevydrzal dopozerat - :-(*)
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Cetnici z Luhacovic

Příspěvek od Elden »

Seriál sleduji od začátku. A jeho kvalita se podle mě zvyšovala a vygradovala přestřelkou na zřícenině. Pak podle mě šla úroveň dolů s příchodem postavy Langmajera. Zajímavý byl díl Bestie (kam se hrabala Berta :D) a bohužel závěrečná scéna Udavače se snad ani nedá komentovat, ikdyž náznaky byly už v průběhu dílu. Jeden gay se ještě dá zkousnout, ale aby na tak malé stanici byli dva... Jsem zvědav, jestli to bude mít nějaké vysvětlení do zbylých dílů. Seriál ale každopádně dokoukám.
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Cetnici z Luhacovic

Příspěvek od Fosgen »

Zaujimave, ze sme sa minuli asi 15 minut, ak je serverova casomiera spravne nastelovana:
http://www.nwoo.org/2017/03/19/cetnici- ... -televize/

Je, alebo to nie je utok na viacerych frontoch?:
http://www.hlavnespravy.sk/reziser-film ... lie/939596
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Cetnici z Luhacovic

Příspěvek od Lipinski »

Tak zbejval už jen jeden díl, závěrečnej, kde se z toho málem stala aféra, a i když to nakonec zůstalo mezi velitelem a těma dvěma, musel Cmíral okamžitě opustit stanici. Taky celkem nechápu, proč scénáristi vedli tuhle postavu k takovýmu divnýmu konci. Jestli musel bejt v seriálu nějakej motiv homosexuality, tak by se spíš hodilo, aby to byly nějaký jiný postavy - třeba nějaký podezřelí nebo tak.

Jinak souhlasim s Eldenem, seriál měl svůj vrchol v dílu s přestřelkou. Novej velitel, co přišel po charismatickým Vlachovi (K. Dobrý), byla dost divně pojatá role, která jakoby zbortila vztahy a energii, který se mezi hlavníma postavama vytvořily. Vůbec mi pŕišlo divný, že jakmile vzniknul nějakej vztah mezi lidma na četnický stanici, tak ho vzápětí scénář dost nesmyslně rozflákal - Stáňa se spustí a hned otěhotní, Hejkalovi odjedou a místo nich přijde Josek s matkou, což jsou už totálně nezajímavý postavy, taková vata. Z doktora je najednou zničehonic majitel bordelu a skoro deviant - zbytečně, řek bych atd. atp.

Řemeslně pěkně natočený, ale právě kvůli scénáři zase napůl cestě. To neustálý měnění postav nebo jejich nesmyslnej vývoj působí zmateně, nepřirozeně a násilně.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Cetnici z Luhacovic

Příspěvek od spravodajca »

Práve nám už ide tretia časť, ale nejako ma to nechytilo. Cakal som, že to bude niečo na spôsob četníckych humoresiek. No nie je. :(
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Cetnici z Luhacovic

Příspěvek od spravodajca »

Skončil šampionát, tak do utorňajšieho večera na slovenskej Jednotke opäť napochodovali četníci z Luhačovic. Včera sme akurát boli svedkami prestrelky na hrade a zabitía ich veliteľa. Nebolo to zlé..
Páči sa mi postavička, ktorú stvárňuje Zedníček a z Roberta Hájeka sa u mňa stáva herecká hviezda... (y) Postavy, ktoré v istých momentoch pôsobia ako taký moula, mu sedia. Vid napr. mladý kolega inšpektora Maxa.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Cetnici z Luhacovic

Příspěvek od Lipinski »

Čistě pro informaci dávám link na archib ČT - je toho tam dost a člověk se nemusí přizpůsobovat vysílacím časům nějaký televize, v sekci seriály jsou Četníci z Luhačovic, Most a tak, ve filmech je Zádušní oběť, Zločin v Polné a hodně dalších.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/podle-abecedy
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět