Seriál Velitel 1981

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Tak přeci...

:raport:

Seriál Velitel

JOJ Family 25.1.2020 20:20
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Honza Zeman »

Ale nikde o tom zatím není ani zmínka. Ani TV program není na ten den. Skutečně to budou dávat?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od pplk Žitný »

Ano, budou, viz příloha.
joj_family0420.zip
(218.24 KiB) Staženo 159 x
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak to je tedy opravdu seriálová bomba roku :-DD . Po létech toužebně hledaný seriál se konečně objeví v TV. No, tak to jsem zvědav na to veledílo :/\ :DD
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Páni kolegové....
Má někdo z vás možnost toho Velitele nahrávat a někam upnout??? Nejsem si jist, že (jednak) budu stíhat sledovat a (druhak) bych si rád tento seriál uložil do archivu pro pozdější přehrávání....

Děkuji zuřivě předem....
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Spikings »

Též bych se za to přimlouval, navíc to asi bude vycpané reklamami. Doufám, že se to aspoň po odvysílání objeví na Youtube, jako už tam jsou třeba Zákony pohybu.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Honza Zeman »

Určitě se to objeví, tak jako skoro všechno, co jde v premiéře. Případně si to jistě budu archivovat i pro sebe...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Elden »

To mě Jojka překvapila :D Spoléhám na uloz.to.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Aaron Goldstein »

K právě reprízovanému seriálu "Velitel" bych rád upozornil na zajímavý článek, kde je mimo jiné j dobová anotace a dobové ohlasy...
https://www.vojsko.net/kultura/85-filmy ... 45-velitel
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od malej Míra »

Bláha píše: pát 10. led 2020 17:04:42... Muž který nesmí zemřít.... Z dětství si akorát pamatuju jak se tam plazil Skopal s bajonetem mezi lopatkama.
Tento seriál bych také rád viděl, mám z dětství úplně stejnou vzpomínku... 🙄
aarongoldstein píše: čtv 09. led 2020 10:22:05 Tak přeci... Seriál Velitel...
První díl jsem včera nedočkavě shlédl, ale byl jsem zklamaný. Dobová agitka asi lákající ke studiu na vysoké vojenské školy, ne příliš povedená. Trapné balení místních slečen, to snad nemohl brát nikdo vážně ani tehdy... 😁 Celé to shazuje úplně nepatřičná hudba. 🤔 Když vytýkám, tak i pochválím. Líbily se mi scény vojenské techniky a dobové záběry z Vysoké Školy Pozemního Vojska (dnešní Univerzity Obrany) ve Vyškově. V říjnu 89 jsem tam byl na exkurzi. 😀👍
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od heinrich »

malej Míra píše: ned 26. led 2020 8:10:17 Líbily se mi scény vojenské techniky a dobové záběry z Vysoké Školy Pozemního Vojska (dnešní Univerzity Obrany) ve Vyškově. V říjnu 89 jsem tam byl na exkurzi. 😀👍
Do filmu nedají nějaké muzejní kousky techniky. Jen pár let po natáčení Velitele, jsem byl povolán bránit vlast a jedna taková perlička z té doby. Několik měsíců jsem byl KOT (kulometčík na obrněném transportéru) a můj kulomet byl vyrobený v roce 1945!!! :blbec: Ten mohl klidně zažít osvobozování Československa a to jsem byl v prvním sledu, pár kilometrů od soudruhů z NSR! :DD
Úsměvný byl včera "bigošský" výcvik, jak byli stále čistí, hlavně ty nablýskané kanady zářily. ;-)
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Honza Zeman »

No Velitel rozhodně nepřekvapil, spíše naopak. Děj divně postavený, místy opravdu trapné scény. A ten brutální střih :-o . Mladej přijede domu na Vánoce, všude sníh. No a pak hned střih a už jsou na cvičáku, vypadá to jako léto a následuje plnění bojového úkolu. No a ta družba se sovětskými vojáky a zapadlým "ótéčkem" :DD . Opravdu se děsím co nás čeká příště. Chlapci a chlapi jsou proti tomuto výborný seroš :) . Ze studijních důvodů budu pokračovat ve sledování.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Já se na ten seriál těšil hlavně z důvodu obrovské nostalgie, protože jsem si pouze pamatoval, že byl seriál z vojenského prostředí s Procházkou, kde on byl děsný klaďas a BACHA SPOILER!!! měl nějaký konflikt s Vinklářem, což je jeho (dle 1. dílu) zřejmě velitel v novém umístění... KONEC SPOILERU... A protože ten seriál byl nesehnatelný a nebyla šance jak si ho "oživit" tak jsem se na něj nesmírně těšil.... Jinak mé současné dojmy jsou obdobné jako u kolegy Hombrého...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Spikings »

Vzhledem k vysílání na JOJke - jak moc je to prošpikované reklamama a upoutávkama? Já se budu dívat asi až po odvysílání, až se to objeví na youtube.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Anglie »

Moje bublina na Twitteru tvrdí, že Velitel nebyl od premiéry v roce 1982 reprízován. Těším se, jen dodám, že to má šest dílů.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Odpovědět