Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Kde to budou dávat (pokud vůbec to někde budou dávat), tak ta JOJka je paradoxně nejpravděpodobnější... Protože u ostatních televizí je to mimo jejich programovou skladbu... Ještě možná Barandov, ale ten (nevím proč) má nějakou hroznou kvalitu kopií (nebo mi to tak alespoň připadá...)... :?
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Honza Zeman »

No JOJ Family teď s první řadou majora Zemana taky překvapila hodně špatnou kvalitou, takhle špatné to nebylo ani tenkrát na Barrandově.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Já se přiznám, že už se dívám na 30PMZ jenom na plackách... Takže o momentálně vysílané kvalitě 30PMZ nemám absolutně přehled... Jen si pamatuju, že když to dávali na Barandově, tak se mi to zdálo (proti tomu co mám na placce) nějak hrozně nekvalitní... Ale mohl to být jen můj dojem...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Bláha
major
Příspěvky: 664
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Bláha »

Já čekám na Muž který nesmí zemřít.To snad zlikvidovali,nebo co.Z dětství si akorát pamatuju jak se tam plazil Skopal s bajonetem mezi lopatkama.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 260
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Antonín Drábek »

Moc jsem si oblibil Cesty muzu, ten film ma pro mne nejaky kouzlo. Vlastne ne nejaky, ale jedno konkretni - Karel Hlusicka. Spravnej drsnak, ac estebak, tak pro mne v podstate kladas. Takovy nekdy lezerni hlasky, snad by se dalo rict i o nicem... ale jsou zaroven i hezky a vtipny. Zamkni, prohodi ke kolegovi, ktery ho navstivi v kancelari. Kolega zamkne a zvestuje mu spatne zpravy. Tak s tim neco delej... Ja? Ja s tim mam neco delat a ty se zamknes v kancelari?! rika kolega a chce odejit. Parkrat vezme za kliku a... je zamceno, slysi od Hlusicky :DD
Nebo kdyz se vydava za agenta a lotri ho podeziraji... nez zacneme mluvit, at mi ten vas bourlivak vrati pistoli. Nejsem zvyklej nosit ji v cizi kapse :)
Ty si myslis, ze kdyby za tebou estebaci poslali chlapa, ze by mu nechali sluzebni prikaz v kapse... ten by mel u sebe to samy co ja :DD
To je proste cista radost na tohle koukat, pan Hlusicka nejvic :)
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Honza Zeman »

Také mám rád Cesty mužů a pan Hlušička o tom filmu mluvil na setkání s ním, viz náš web. Scény v lomu Amerika a vůbec v tom okolí mají dobrou atmosféru.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 260
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Antonín Drábek »

Jo, cetl jsem na foru o setkani s nim, sympatickej pan. Nejdriv jsem se zaradoval, ze jeste zije, az jsem pak objevil, ze uz to neni pravda :( Tipnul bych si, ze to kdysi mohl byt i idol u zenskych, on proste mel charisma. Vzhled i hlas nezamenitelny.
Scena, kdy v Cestach muzu vyzvedne z basy podezreleho a jede se s nim v noci projet... pak zastavi, vytahne bouchacku a... mluv, nebo to zmacknu. Muzu te zastrelit v sebeobrane nebo na uteku... to jakoby bylo "vypujcene" z nejakeho francouzskeho filmu od Ventury, Gabina nebo Belmonda.
Zajimave je, ze ja ten film videl poprve relativne nedavno, nikdy predtim jsem z nej nevidel ani minutu.
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od spravodajca »

Hladám film.
Český, asi z 50.rokov ešte čiernobiely. Dej sa odohráva v protektoráte v istej fabrike, kde robia opravy lietadiel. Chlapi robia Nemcom malé diverzie.
Nemáte šajn o čo by mohlo ísť?
Akurát jedno čo si pamätám je, že istý postarší zamestnanec vraví kolegom:
Přiletí dvojmotorovej bombarďák,

Na FB vediem stránku Vojnové historické filmy a postupne tam spomínam aj československú tvorbu a toto sa mu vybavilo, ale názov nie som schopný dať.


:-DD Tak napokon som ho predsa len dal, podľa jedného herca B-) Ide o film Muži bez křídel. z roku 1946.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Honza Zeman »

Od 10.6. vysílá ČT3 rovněž pozapomenutý seriál Poručík Petr (1981).
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Matně si ho pamatuju, ale troufám si říct, že nejde o žádnej zázrak. Ale ze studijních důvodů je potřeba se na něj mrknout, to je jasný. (Co kdyby někdo měl Vondřichovu bundu..?)
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace - Brokovnice

Příspěvek od Lipinski »

Inscenace podle McBainovy detektivky z roku 1992. Carellu hraje Jiří Bartoška. Vyšlo se z překladu Jana Zábrany. Režie Jaroslav Dudek.

Hra na 87. revír je v českejch televizních kulisách podle mě dost směšná. Vypadá to, jako by se v Muži na radnici objevily dost násilně a nápadně naaranžovaný plechovky od Coca-coly a krabičky od americkejch cigaret. Kostýmy hrůza, dost divný je i obsazení a herecký výkony. Prostě to nefunguje, myslim si, napadá mě srovnání s inscenací Záhada zamčeného pokoje s Janem Teplým, která mě vtáhla mnohem víc. Odehrává se to ve Skandinávii, ale kapitalistickej Západ tam neni tak okatě kašírovanej, i když z toho taky ční normalizační hnědošedobéžo, ale děj je napínavější, sevřenější a hl. hrdina výbornej.
Já nevim, ale Bartoškovy detektivové jsou tak správný, až to bolí. Vybavujete si Stopy zločinu?
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace - Panenka

Příspěvek od Lipinski »

Další inscenace podle McBainovy detektivky z roku 1980. Carellu hraje Josef Abrhám. Vyšlo se z překladu Anny van Dijkové. Režie Jaroslav Dudek.

To už je dýl, co sem to viděl, ale celkem se mi to líbilo. Řek bych, že hlavně zásluhou J. Abrháma a M. Kopeckýho (Mayer) to má chemii. Tady bych ty plechovky z Tuzexu na omšelech stolech z fundusu Kavčích hor vomilostnil.

Ještě je nejmíň jedna - Skládačka, taky s Bartoškou z roku 1991, tu sem zatim neviděl.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Antonín Drábek píše: čtv 30. led 2020 0:36:27Moc jsem si oblibil Cesty muzu, ten film ma pro mne nejaky kouzlo.
Taky se mi hodně líbil. Ty agenti vypadali hodně drsně a nebezpečně, bylo to takový špinavý, uvěřitelný. A motiv s manželkou skvělej!
A Hlušička je frajer, to se nedá svítit.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

spravodajca píše: sob 14. zář 2019 11:26:25 Hľadám film - alebo skôr komediálnu inscenáciu zo začiatku 90.rokov, Hrajú tam Zuzana Kapráliková, Milan Kiš a Roman Pomajbo + sa tam mihne aj nejaký komparz. Dej je asi taký: Zuzana Kapráliková hrá agilnú zväzácku funkcionárku a Roman Pomajbo chalana, ktorý je do nej zamilovaný. A keďže nevie ako na to, tak si chodí po radu k Milanovi Kišovi.
Jestli by to nemoha bejt Citlivka z r. 1991. Ale nedá se k tomu nic najít.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Hombre píše: pon 01. čer 2020 21:23:02Od 10.6. vysílá ČT3 rovněž pozapomenutý seriál Poručík Petr (1981).
Ano - můžeme tam na scéně z pouti vidět i tuhle svítící atrakci:

Obrázek
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět