Seriál Velitel 1981

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Anglie »

Tak dnes dostává podporučík Válek jednu ránu za druhou..
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od geza »

Po třech dílech za mě žádná tragédie a rozhodně žádný avizovaný skoronejhorší seriál. Pro mě překvapivě málo "zeleného" života (i když třetí díl už to trochu dorovnal) a s tím spojené např. nošení stejnokroje na veřejnosti. Zdá se mi třeba málo pravděpodobné, že by důstojník jako svědek na svatbě byl v civilu. Procházka, kterého jsem se obával, dobrý. Takže zatím hodnotím lepším průměrem.
Ještě bych rád zmínil opravdu vynikající kvalitu obrazu, určitě lepší než 2/3 tehdejší produkce. Z toho jsem téměř šokován.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Hombre píše: ned 26. led 2020 11:30:24No Velitel rozhodně nepřekvapil, spíše naopak. Děj divně postavený, místy opravdu trapné scény. A ten brutální střih...
Přesně to jsem si řikal taky - podivný dějový skoky, nedopovězený motivy - Lípa čeká na disciplinární řízení, najednou je ale na tréninku, připravuje se na státnice, a místo aby se teda ukázalo, jak obstojí, v příštím obraze má už po zkouškách a asi i diplom, to nevíme, vidíme totiž, jak dostává stranickou knížku. Bere se to nějak hopem.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Seriál Velitel 1981 - závěrečné titulky

Příspěvek od Lipinski »

Všimli jste si, že je v titulcích použitej stejnej font i grafika jako u 30PMZ?

Jsou jen vyměněný malý a velký písmena v obsazení -

30PMZ:

JAN ZEMAN
Vladimír Brabec

Velitel:

Por. Petr Lípa
ANTONÍN PROCHÁZKA
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Lipinski »

Tak ještě poznámka - je to neuvěřitelný, při sledování třetího dílu sem měl pocit, jako když promítač přehodí kotouče a děj filmu skočí dopředu naprosto nevysvětlitelně. Zjevujou se úplně nový postavy, vztahy, nepochopil sem navíc třeba to, jak se Vinklář od začátku chová k Procházkovi - je to jako kdyby v něm viděl nějakýho starýho spolubojovníka z fronty a skrytýho génia, kterej mu skoro radí. No a s Brouskem je ten přemet z nenávisti k doživotnímu přátelství úplně na hlavu.
Tohle musim dokoukat.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Mě nejvíc překvapila brigadýrka v maskovacím vzoru vz. 60 co měl na sobě soudruh podplukovník řídící cvičení... Mám za sebou vojenskou kariéru ve služebním poměru a za celou dobu jsem se s tím nikdy nesetkal...
aaa.png
Přitom Vinklář (ve stejné hodnosti) má normální čapku vz. 60...

Edit: Tak mám potvrzeno od kolegy, co to dotáhnul až na GŠ, že jde o "generálskou" výstrojní součástku... (Já jsem ale za celou dobu neviděl generála v šedesátkách... I na Štítu byli max v kanadách s dohodou (a to jenom ti co opravdu museli))....
Ano, k šedesátkové polní uniformě důstojníků GŠ od plukovníka výš taky brigadýrka, která měla z jehličí nejen dýnko, ale i kšilt
Ale také přiznává, že jí v životě neměl na sobě... :-D
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od heinrich »

aarongoldstein píše: pon 10. úno 2020 14:31:53 Mě nejvíc překvapila brigadýrka v maskovacím vzoru vz. 60 co měl na sobě soudruh podplukovník řídící cvičení... Mám za sebou vojenskou kariéru ve služebním poměru a za celou dobu jsem se s tím nikdy nesetkal...
Přitom Vinklář (ve stejné hodnosti) má normální čapku vz. 60...
Edit: Tak mám potvrzeno od kolegy, co to dotáhnul až na GŠ, že jde o "generálskou" výstrojní součástku... (Já jsem ale za celou dobu neviděl generála v šedesátkách... I na Štítu byli max v kanadách s dohodou (a to jenom ti co opravdu museli))....
Ano, k šedesátkové polní uniformě důstojníků GŠ od plukovníka výš taky brigadýrka, která měla z jehličí nejen dýnko, ale i kšilt
Ale také přiznává, že jí v životě neměl na sobě... :-D
Vidíte to a já ji vídal na cvičení, jako voják ZS, na svém náčelníkovi týlu (genpor.) i maskáče. Jak jsem psal, tak jsem začínal na vojně jako KOTák, ale potom se mi poštěstilo kreslit mapy a to jsem jezdil na cvičení autobusem Karosou, kde nejnižší šarže byl major.(y) Docela rozdíl, v pohledu na cvičení, jako bigoš a potom kreslič. B-)
Kanady vůbec nebyly součástí tohoto vzoru, ale nějaké hnědé boty, co si pamatuji. U nás tuto výstroj neměl ani absolvent válečné školy v Rusku (většinou plk. se dvěma "pičkama", až když byl povýšen na generála, tak nafasoval tento mundůr. Absolvoval jsem mnoho i "ukázkových ministerských" cvičení, kde gen. Veselý a potom Vacek měli tento vz.60 na sobě.

Mne zaujala ta "Pracovní mapa", ve které Vinklář ukazoval způsob boje. Ale měl docela malou tu mapu. To byl můj chleba a to se ty mapy kreslily 2x stejné, jedna v češtině a druhá v azbuce! >:( Dodnes si pamatuji nadpisy map (настенная карта начальника тыла ЗВО - nástěnná mapa náčelníka týlu ZVO) a vše tiskacími písmeny. Byly to pěkně velké plachty, které se lepily z malých čtverců, lepidlem na zaklepávání kůže na boty. Převážely se na cvičení v takových kovových rourách a potom se rozbalovaly ve stanu na místě. Vždy mi říkal jeden pplk., ať tu mapu neprodávám pod 1000 DM, když se ozve nějaký soudruh špión ze NSR! :DD
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Honza Zeman »

Mě teda dostalo to, jak je velitel armády NDR přišel navštívit a vysypal z obálky ty křuplý brýle, to je teda zápletka :blbec: :DD . No a ta jejich domluva rusko německy byla taky švanda. Pominu opět ty dějový skoky a zběsilý střih, ale ta směsice záběrů z různých vojenských cvičení stylem tohle tam dáme taky, to tam ještě nebylo vidět, byla famózní :DD
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Eman Wimmer
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 16. bře 2017 12:17:52
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Eman Wimmer »

geza píše: ned 09. úno 2020 23:57:09 Po třech dílech za mě žádná tragédie a rozhodně žádný avizovaný skoronejhorší seriál. Pro mě překvapivě málo "zeleného" života (i když třetí díl už to trochu dorovnal) a s tím spojené např. nošení stejnokroje na veřejnosti. Zdá se mi třeba málo pravděpodobné, že by důstojník jako svědek na svatbě byl v civilu. Procházka, kterého jsem se obával, dobrý. Takže zatím hodnotím lepším průměrem.
Ještě bych rád zmínil opravdu vynikající kvalitu obrazu, určitě lepší než 2/3 tehdejší produkce. Z toho jsem téměř šokován.
Na tom převlékání není až tak nic divného. Po službě mohli lampasáci nosit civil normálně. Pamatuji ze své vojny (86-88), že řada z nich chodila i do kasína v civilu a převlékali se až v kanceláři. Byť to nebylo většinově... :-) a těch příhod, když jsem měl spojku, pro někoho jsem běžel a v civilu ho normálně ani nepoznal.... :-) navíc existovala normálně možnost požádat výjimečně o civil, a většinou ji i potvrzovali
No jsme v tom, markýzo z Nuslí! Konec iluzí…
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriál Velitel 1981 - závěrečné titulky

Příspěvek od Anglie »

Lipinski píše: pon 10. úno 2020 8:14:26 Všimli jste si, že je v titulcích použitej stejnej font i grafika jako u 30PMZ?

Jsou jen vyměněný malý a velký písmena v obsazení -

30PMZ:

JAN ZEMAN
Vladimír Brabec

Velitel:

Por. Petr Lípa
ANTONÍN PROCHÁZKA
Za tím určitě stojí Broumský ;-)
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Anglie »

Ok, píšu si, nácvik žen na spartakiádu ničí partnerský život :DD
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Anglie »

Alert: Milan "Rodrigo" Klásek.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Honza Zeman »

Jo spartakiáda byla príma, jak se tam nakonec Lípa přimotal ke Kláře zřejmě do skutečného průvodu na konci? No a záběry na soudruhy na tribuně nesměly chybět :) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Anglie »

2240 zapadonemeckych marek=3000 Kcs? :?
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od heinrich »

východoněmeckých marek a půlka dlužné částky je 1120 M x 3 Kčs = 3360
Naposledy upravil(a) heinrich dne sob 22. úno 2020 21:40:28, celkem upraveno 2 x.
Ttttatata tabák dáš?
Odpovědět