Seriál Velitel 1981

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Zdá se mi to, nebo je Vítězslav Jandák (npor. Berger) dabovaný???
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od heinrich »

Podle mne je dabovaný.
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Docela mě to překvapilo, protože v té době už byl pan Jandák zkušeným hercem a měl na svém kontě desítky filmů a inscenací... :?
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Honza Zeman »

Co jsem tak vydedukoval, tak by ho měl namluvit Petr Skarke podle toho hlasu, ale proč to netuším. Asi prostě při postsynchronech nebyl k dispozici, jak to tak bývalo. Poněkud jsme zas poskočili v ději - Lípa už má po svatbě a dokonce čekají dítě, to jsou skoky. Ale o tom převelení byla řeč už minule, tak že by to tak dlouho trvalo, než k tomu dojde je divné. Ale nejvíc sranda byla když z toho tanku vypadla ta osádka - pěkně podle výšky se seřadit a Decastello Skamene až na konci :DD.

Celé to na mě působí, že to prostě pak vyhodnotili jako nepovedený seriál a zadali úkol vojenské téma zpracovat jinak a lépe. To pak známe ze seriálu Chlapci a chlapi.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Hanele »

Mimochodem, Zdeněk Horák je taky dabovaný - všimli jste si?
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od pplk Žitný »

Včera jsem si letmo všimnul, že scénář k tomuto (pátému) dílu, aspoň podle závěrečných titulků už nenapsal L. Langpaul, ale někdo jiný, jméno si, ale nepamatuju, zkusím to zkouknout dneska, ale nevím jestli mi to vyjde.
Naposledy upravil(a) pplk Žitný dne ned 23. úno 2020 13:30:41, celkem upraveno 1 x.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od pplk Žitný »

Tak teď jsem zkouknul při repríze úvodní titulkya scénář podle těchto titulků napsal "Pavel Hanuš". Zda-li je to pravé jméno nebo něčí pseudonym, netuším.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od pplk Žitný »

Hombre píše: sob 22. úno 2020 22:55:14 Co jsem tak vydedukoval, tak by ho měl namluvit Petr Skarke podle toho hlasu, ale proč to netuším. Asi prostě při postsynchronech nebyl k dispozici, jak to tak bývalo. Poněkud jsme zas poskočili v ději - Lípa už má po svatbě a dokonce čekají dítě, to jsou skoky. Ale o tom převelení byla řeč už minule, tak že by to tak dlouho trvalo, než k tomu dojde je divné. Ale nejvíc sranda byla když z toho tanku vypadla ta osádka - pěkně podle výšky se seřadit a Decastello Skamene až na konci :DD.

Celé to na mě působí, že to prostě pak vyhodnotili jako nepovedený seriál a zadali úkol vojenské téma zpracovat jinak a lépe. To pak známe ze seriálu Chlapci a chlapi.
Ano, je to Petr Skarke.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Hanele »

pplk Žitný píše: ned 23. úno 2020 13:20:58 Tak teď jsem zkouknul při repríze úvodní titulkya scénář podle těchto titulků napsal "Pavel Hanuš". Zda-li je to pravé jméno nebo něčí pseudonym, netuším.
Pavel Hanuš byl docela významný spisovatel a scénárista, mj. např. napsal i scénář k filmu Fešák Hubert. A
také to byl manžel Luby Skořepové... ;-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Anglie »

pplk Žitný píše: ned 23. úno 2020 10:28:44 Včera jsem si letmo všimnul, že scénář k tomuto (pátému) dílu, aspoň podle závěrečných titulků už nenapsal L. Langpaul, ale někdo jiný, jméno si, ale nepamatuju, zkusím to zkouknout dneska, ale nevím jestli mi to vyjde.
Langpaul nepsal už čtvrtý díl, tam je uveden Broumský.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Anglie »

heinrich píše: sob 22. úno 2020 21:37:25 východoněmeckých marek a půlka dlužné částky je 1120 M x 3 Kčs = 3360
Východoněmeckých? Ok, ale pak je nesmysl použít jméno skutečného města, které je v Bavorsku. No nic.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Mluvili tam o Rostocku, ne??? A to je (bylo) v NDR... A vyzvedával jí na Cínovci (což je (byl) přechod do NDR)...

Na dovolené byla v Ahlbecku, což je u Baltu... (tady jste to pane kolego možná zaměnil s Albeckem v tehdejší SRN)...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Lipinski »

Anglie píše: ned 23. úno 2020 22:11:31
pplk Žitný píše: ned 23. úno 2020 10:28:44 Včera jsem si letmo všimnul, že scénář k tomuto (pátému) dílu, aspoň podle závěrečných titulků už nenapsal L. Langpaul, ale někdo jiný, jméno si, ale nepamatuju, zkusím to zkouknout dneska, ale nevím jestli mi to vyjde.
Langpaul nepsal už čtvrtý díl, tam je uveden Broumský.
No - náš Broumský, ne? Šéfredaktor, což není role, ale jeho úloha mezi tvůrcema.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Anglie »

aarongoldstein píše: ned 23. úno 2020 22:57:41 Mluvili tam o Rostocku, ne??? A to je (bylo) v NDR... A vyzvedával jí na Cínovci (což je (byl) přechod do NDR)...

Na dovolené byla v Ahlbecku, což je u Baltu... (tady jste to pane kolego možná zaměnil s Albeckem v tehdejší SRN)...
Ok. Albeck není Ahlbeck. To bude ono.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Anglie »

Lipinski píše: pon 24. úno 2020 1:07:24
Anglie píše: ned 23. úno 2020 22:11:31
pplk Žitný píše: ned 23. úno 2020 10:28:44 Včera jsem si letmo všimnul, že scénář k tomuto (pátému) dílu, aspoň podle závěrečných titulků už nenapsal L. Langpaul, ale někdo jiný, jméno si, ale nepamatuju, zkusím to zkouknout dneska, ale nevím jestli mi to vyjde.
Langpaul nepsal už čtvrtý díl, tam je uveden Broumský.
No - náš Broumský, ne? Šéfredaktor, což není role, ale jeho úloha mezi tvůrcema.
Jasně, náš Broumský. Ale v titulcích čtvrtého dílu je výslovně uveden jako jeho scenárista.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Odpovědět