Seriál Velitel 1981

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Anglie »

Hanele píše: úte 25. úno 2020 18:53:11
Lipinski píše: úte 25. úno 2020 18:33:14 A co si myslíte o scénáři a vůbec způsobu vyprávění, paní kolegyně?
Myslím, že scénáři krutě neprospělo to, že celý seriál nepsal jeden člověk - odtud pramení všechny ty skoky v ději, nelogičnosti, nedotaženosti. Některým postavám je věnován docela velký prostor, ale už se pak nedozvíme, jak to s nimi dopadlo...
Dramaturgie zaspala, no.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Lipinski píše: stř 26. úno 2020 11:53:53 kerý nedělaj z komára vemblouda.
Pokud je tu o mém dotazu psáno stylem "když už se tady řešilo tohle, tak se může řešit cokoliv" přestože to byl dotaz k věci a "celkem snadno slyšitelný dabing Vítězslava Jandáka Petrem Skarke" pro mě nebyl natolik jasně slyšitelný, abych identifikoval Petra Skarkeho, tak to pro mě není dělání z komára velblouda, ale důvod k obavám, nač se zde mohu tedy zeptat abych nebyl sepsut...

Že vám to může připadat malicherné beru na vědomí a děkuji, že jste mi to dal najevo...

Pokud má ještě někdo nutkavou potřebu mi dát najevo, že to považuje za malicherné, popřípadě mi vynadat, že jsem si dovolil se ozvat, tak bych asi v rámci přehlednosti fóra uvítal, aby to bylo učiněno pomocí PM...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Hanele »

Další možný důvod, proč tento seriál nebyl (za komunismu) nikdy reprízován je - vedle jeho pochybné kvality - i emigrace dvou hlavních představitelů. Jak Jaromír Štemberg (Zdeněk Horák), tak Lenka Pichlíková (Klára Lípová) krátce po odvysílání seriálu, přesně řečeno v roce 1982, emigrovali do USA... Předpokládám, že ne spolu :DD
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2105
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Lipinski »

Hanele píše: stř 26. úno 2020 20:31:22Další možný důvod, proč tento seriál nebyl (za komunismu) nikdy reprízován je - vedle jeho pochybné kvality - i emigrace dvou hlavních představitelů. Jak Jaromír Štemberg (Zdeněk Horák), tak Lenka Pichlíková (Klára Lípová) krátce po odvysílání seriálu, přesně řečeno v roce 1982, emigrovali do USA...
Aha, to jsem vůbec nevěděl, porád sem si řikal, že Lence Pichlíkový to dost slušelo v Temným slunci, když hrála Anči, ale vlastně jsem ji nikde jinde moc neviděl. A navíc sem byl línej mrknout se na její biografii na csfd nebo fdb. Tak sem aspoň moudřejší.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2105
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Lipinski »

aarongoldstein píše: stř 26. úno 2020 19:27:15Že vám to může připadat malicherné beru na vědomí a děkuji, že jste mi to dal najevo...
Jen abysme se blbě nepochopili - to právě nebylo proti Vám, ale právě pro podobný příspěvky a dotazy.
A navíc - 22. 2., kdy jste to psal, se to nedalo ani najít na dabingfóru, tam je otázka dabingu V. Jandáka vznesená 23. 2., jestli teda dobře koukám, takže ste ani nemoh využít jinej zdroj. Ale myslim, že ani kolegyně Hanele to tak nemínila. Teda já bych poznal, že je V. Jandák nadabovanej, ale Vám šlo zřejmě o to, kdo ho nadaboval. Tam bych se nechytal, P. Skarkeho v uchu vůbec nemám, to právě spíš P. Svojtku, a ani ne kvůli Jawičce, ale z filmu Milenci v roce jedna, nějak mě tam kdysi zaujal, jak žárlil.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Hanele »

Lipinski píše: čtv 27. úno 2020 1:55:34 ....Ale myslim, že ani kolegyně Hanele to tak nemínila. Teda já bych poznal, že je V. Jandák nadabovanej, ale Vám šlo zřejmě o to, kdo ho nadaboval. Tam bych se nechytal, P. Skarkeho v uchu vůbec nemám, to právě spíš P. Svojtku...
Tak tak. Myslím, že Vítězslava Jandáka máme v uchu všichni tak dobře, že nás u něj jiný hlas zarazí okamžitě. Druhá otázka pak samozřejmě je, KDO ho nadaboval. Petr Skarke se ale v českém filmu vyskytuje natolik často, že mi jeho hlas nepřijde úplně neznámý nebo záhadný... Ale chápu, že tohle můžeme mít každý jinak. Já jsem spíš chtěla upozornit na dabing, který podle mě není tak zjevný, protože jde o málo známého herce Jaromíra Štemberga, jehož původní hlas asi nikdo neznáme, a tudíž nás ani nenapadne, že i on je přemluvený. Vlastně jsem si chvíli ani sama neuvědomovala, že jde o dabing - jen mi ten hlas k němu nějak neseděl. Až pak mi došlo, že je to Petr Svojtka, na což jsem chtěla upozornit i ostatní, kteří si toho třeba taky hned nemuseli všimnout...
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Anglie »

Hanele píše: stř 26. úno 2020 20:31:22 Další možný důvod, proč tento seriál nebyl (za komunismu) nikdy reprízován je - vedle jeho pochybné kvality - i emigrace dvou hlavních představitelů. Jak Jaromír Štemberg (Zdeněk Horák), tak Lenka Pichlíková (Klára Lípová) krátce po odvysílání seriálu, přesně řečeno v roce 1982, emigrovali do USA... Předpokládám, že ne spolu :DD
Když jsem si o emigraci Pichlíkové přečetl, tak mě to hned jako jeden z důvodů nereprízování napadlo.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Elden »

Hanele píše: čtv 27. úno 2020 5:50:37 Myslím, že Vítězslava Jandáka máme v uchu všichni tak dobře, že nás u něj jiný hlas zarazí okamžitě... Já jsem spíš chtěla upozornit na Jaromíra Štemberga, jehož původní hlas asi nikdo neznáme, a tudíž nás ani nenapadne, že i on je přemluvený...
Já doháněl poslední dva díly až nyní. S Pavlem Hanušem bych řekl, že šla konečně kvalita trochu nahoru. Až tedy na pro mě zbytečnou dějovou linkou s Jorgou Kotrbovou. Petra Skarkeho jsem poznal hned, ale k Jandákovi mi nesedí. Skarkeho možná využili, že už v seriálu hrál, východoněmeckého vojáka. Přiznávám, Štemberg byl pro mě záhadou. Herce jsem neznal, přesto mi byl hlas povědomý. Díky tedy za vysvětlení :D
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Ten konec byl takový nemastný, neslaný... Trochu to ve mě budí dojem, jestli to nemělo pokračovat, ale z nějakého důvodu to zařízli... Celkem násilně ukončili všechny hlavní dějové linie (Lípa se skamarádí s ostatními důstojníky praporu, Horák prozře, přestože ještě před pár minutama v maringotce Lípou evidentně pohrdal...) na závěr flákli záběry z vojenské přehlídky aniž by tam ta přehlídka nějak dějově zapadala a konec...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2529
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Honza Zeman »

No díl to byl doslova "vycpaný vatou" a tak nezáživný, jako žádný jiný. Proti tomu byly první dva díly výborné, něco se tam dělo, ale tady už se nějak nevědělo kam dál. No hlavně že se všichni skamarádili a dobře to dopadlo...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Hanele »

A co ta dramatická zápletka s nehodou a Janem Pohanem jako vyšetřovatelem? ;-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Anglie »

Hanele píše: ned 01. bře 2020 20:01:21 A co ta dramatická zápletka s nehodou a Janem Pohanem jako vyšetřovatelem? ;-)
No ta rozhodně spadá pod "násilně ukončenou dějovou linii".
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Hanele »

Ale zase se něco dělo, ne? :) Stejně jako vichřice a drama na stožáru... To taky bylo dramatické.
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od geza »

Tak jsem dokoukal celé a za mě velká spokojenost. Rozhodně nic na zatracení, jak šlo éterem, aniž by to kdokoliv viděl. Lepší než např. Stříbrná pila nebo Zákony pohybu.
Skoky v ději nevadily, na to se dalo přivyknout po prvním dílu. Velmi příjemně překvapil Procházka, Pichlíková a pěknou roli měla i Kotrbová. Naopak Štemberg to byla postava na zabití.
K Jandákovi - jasně dabovaný, ovšem Skarkem si nejsem tak jistý (třeba mají kolegové lepší uši). Nutno ovšem dodat, že asi ve dvou replikách jsem jasně slyšel Jandáka.
Štemberg (Horák) - tento herec je pro mne neznámý, tedy ani jeho hlas neznám, takže kdybych se tu nedočetl, že je dabovaný, tak bych na to nepřišel, protože ani toho Svojtku jsem tam neslyšel.

Takže co má Česká televize ještě v trezoru (kromě stovek inscenací)? Dlouhou bílou stopu a Matku?
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od pplk Žitný »

Hanele píše: ned 01. bře 2020 21:57:45 Ale zase se něco dělo, ne? :) Stejně jako vichřice a drama na stožáru... To taky bylo dramatické.
Opravdu "dramatická scéna" s opravou vedení VN (linka 22kV, rozuměj 22 tisíc voltů) je více než úsměvná! Za daných atmosférických podmínek by takováto "oprava vedení" nebyla abslolutně možná a to ani za bývalého režimu, předpisy byly více než tvrdé. Už ten silný nárazový vítr mluví za vše! A situace kdy dole fouká, že málem "odnáší maringotky" a při opravě se montážní žebřík na příhradovém stožáru s montéram "ani nehne" je fakt k popukání a zřejmě tak trochu i k oblbnutí tehdejší divácké obce. :DD :stud:
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Odpovědět