Major Kalaš

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Jirka
strážmistr
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:25:25
Bydliště: Centrální sklad obuvi, Gottwaldov
Kontaktovat uživatele:

Major Kalaš

Příspěvek od Jirka »

Major Zeman nebo major Kalaš? Taková Sofiina volba... :mrgreen: Dodnes se nemůžu rozhodnout, kdo z nich je lepší.
(Oba mají stejnou hodnost, takže tato možnost porovnání odpadá.)
„Šaráda pokračuje“
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Major Kalaš

Příspěvek od huba.buba »

:lol: Docela jsem se u této ,,volby,, pobavil. Jsem zvědav , kdo bude hlasovat pro Kalaše. Kromě Sofiiny volby zde Jirka vlezl i do jámy lvové....
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Jirka
strážmistr
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:25:25
Bydliště: Centrální sklad obuvi, Gottwaldov
Kontaktovat uživatele:

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Jirka »

Tak moment, někde jsem četl, že film "Po stopách krve" je nejlepší česká detektivka! :D
„Šaráda pokračuje“
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Hans »

:lol: Tak to je jasné,že Zeman :D
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
Mestrey
poručík
Příspěvky: 114
Registrován: pát 06. čer 2008 20:16:19
Bydliště: La Paz, Obispo
Kontaktovat uživatele:

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Mestrey »

CZ : 1)Zeman 2)Kalaš 3)parta ze čtyrky
INT : 1)Bond 2)Zeman 3)Marlowe
Wo ist der Kerl ??!!
Uživatelský avatar
6529
strážmistr
Příspěvky: 68
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:04:11
Bydliště: Praha

Re: Major Kalaš

Příspěvek od 6529 »

Volba je to těžká,na tomto fóru bezkonkurenčně vyhraje Zeman,ale jiní z řad odpůrců seriálu zase třeba upřednostní Kalaše a někdo se rád podívá na oba (třeba já ;) ) . Takže mně se nechce hodnotit,který byl lepší;Kalaš měl nakonec jen 3 díly (nepočítaje ten z r.1979 a film "Na kolejích čeká vrah",kde R.Hrušínského vystřídal J.Sovák a postava díky tomu dostala jiný rozměr). Ty díly z 60.let určitě pohltily většinu diváků svou syrovostí,napětím a hlavně herectvím R.Hrušínského.
Postavy Kalaše a Zemana měly společné asi jen to,že oba byli špičkou ve svém oboru. Jinak byli ti pánové asi dost rozdílní,Kalaš,pokud se nepletu,se nějak výrazně politicky neprojevoval,byl až takový skoro individualista a vyzařoval z něj klid,noblesa a melancholie,zatímco Honza byl většinou mírně nasr..ý,někdy až cholerik urážející svého schopného kolegu...Po téhle stránce je mi tedy bližší Kalaš,i když mám rád oba,jak už jsem psal na začátku ;) .
Uživatelský avatar
Richard Lipinski
strážmistr
Příspěvky: 52
Registrován: pát 30. kvě 2008 8:12:16
Bydliště: Praha/Písek

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Richard Lipinski »

Kalaše bych si rád pořídil, nejlépe v rámci vydávání levných příbalových dvd, nemáte někdo nějaké info?
baxz
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24. čer 2008 20:32:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Major Kalaš

Příspěvek od baxz »

6529 píše:Kalaš měl nakonec jen 3 díly (nepočítaje ten z r.1979 a film "Na kolejích čeká vrah",kde R.Hrušínského vystřídal J.Sovák a postava díky tomu dostala jiný rozměr). .
covece trochu si to poplet :) major Kalaš v podani Hrusinskyho ma 4 filmy, Strach (1963),Vrah skrývá tvář (1966), Po stopách krve (1969) a Diagnosa smrti (1979)
film se Sovakem je opravdu Na kolejich ceka vrah ale rok 1970 ;)
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Salaba »

1.Zeman, 2.Kalaš, 3.Rudla Pekař :mrgreen:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Major Kalaš

Příspěvek od nalim159 »

Zeman, Vacátko, Korejs, Kalaš, Pekař :D hodně silná pětka!
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Vondra
strážmistr
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 14. srp 2008 14:42:00

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Vondra »

Kalaš v dohledné době určitě nevyjde jako příbalové DVD do trafik, protože v těch edicích zlatého fondu
českých filmů vybírají věci, které už vyšly na DVD a jsou ve videopůjčovnách nebo prodeji (výjimkou
byly seriály, jako třeba Zeman).
Na DVD existuje jen film Na kolejích čeká vrah s Kalašem-Sovákem, tudíž ten se může objevit,
ale díly s Hrušínským minimálně letos jen těžko, naprosto nepravděpodobně - bohužel :cry:
(Naštěstí je mám na VHS)
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Major Kalaš

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:Pane kolego zde vás trochu poopravím...
Souhlas. Těch filmů, které šly rovnou v papírových obalech bylo víc a podle mého názoru jich ještě víc bude. Je to dáno tím, že zákazníci už prostě neakceptují film z archivu za 300 Kč a více. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Major Kalaš

Příspěvek od geza »

Teď o dovolené jsem byl na zámku Hrubý rohozec v Turnově. Dozvěděl jsem se, že právě tam byl onen zámek, kde se točily scény s Králem ze zámku - Radka na balkóně z detektivky Vrah skrývá tvář. Hned jsem to ověřil a je to tak. Bohužel tato skutečnost není uvedena v jinak vynikající encyklopedii Český hraný film 1961-1970.

Jinak lze těžko porovnávat seriál 30 PMZ a jednotlivé filmové detektivky s Kalašem (Strach, Vrah skrývá tvář, Po stopách krve), obecně pak vůbec seriály s filmy, každé má svoje. Kalaš je bezchybný a já ho sjíždím mnohem častěji než Zemana. Vrah skrývá tvář je dle mého nejlepší česká detektivka. Celý film je udržováno napětí, není tam slabá chvilka a nejlepší je netradiční způsob odhalení vraha.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Hans »

no nevím jestli nejlepší,ale jedna z nejlepších určitě.Má skvělou tíživou atmosféru :shock:
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak konecne se dostava major Kalas v podani Hrusinskeho i na DVD, protoze 23.3. vychazi od Bontonu film Po stopach krve. Jen se modlim, aby obraz zustal v sirokouhlem formatu a ne jako orez.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět