Major Kalaš

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Major Kalaš

Příspěvek od heerec123 »

Kdyby jste dneska někdo náhodou koukal na "Diagnózu smrti" (na Nově někdy odpoledne), schválně, jestli si hned na začátku všimnete jedný logický chyby. Je to ve scéně, kdy je Kalaš na místě nálezu tý holky. A je to docela vtipný. Jestli tenkrát policajti fakt takhle postupovali... :roll: :lol:
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Honza Zeman »

Ja sice nekoukal, ale za par dni ma Diagnoza vyjit na DVD, tak se muzu podivat, protoze urcite zakoupim. Ale to uz se to tady asi zverejni :D Mas na mysli neco s tim kamenem z naramku?
Jinak Po stopach krve je opravdu v puvodnim sirokouhlem formatu, takze je to fajn. Akorat se nejak zapomnelo na vydani predeslych dilu Vrah skryva tvar a pred tim jeste Strach. Snad se jich taky dockame...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Major Kalaš

Příspěvek od heerec123 »

To s tím náramkem si zas tak dokonale nevybavuju, ale nemám pocit, že by tam bylo něco špatně. Já myslím něco jinýho. Kalaš přijde na místo nálezu a místní policajti ho s tím případem seznamujou. A tam je něco, co mi prostě utkvělo v paměti jako naprostá blbost. Schválně počkám, až si to pustíš. A malá nápověda: Kdyby ta holka byla mrtvá, bylo by všechno v pořádku. Jenže ona mrtvá nebyla, byla "jen" zraněná. :idea: Tak co je tam špatně? ;)
PS Tak jak je to natočený se to samozřejmě taky mohlo stát, ale určitě by to tam bylo aspoň zmíněný a hlavně si myslím, že takovým průšvihem soudruhů z SNB by se ve filmu nikdo moc nechlubil. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak jelikoz to mam doma jeste i na VHS, tak jsem si pustil zacatek a moc moudrej z toho nejsem, akorat mi moc nestimuje, jak muzou vedet, ze tam lezi 3h? A pak si nejsem jistej jak tak rychle zjistili jeji jmeno, kdyz se pozdeji najde kabelka s doklady v ty chate jestli si to dobre pamatuju? Je to neco z toho :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Major Kalaš

Příspěvek od heerec123 »

Hombre to zřejmě vzdal :D , takže jsem máznul poslední nápovědu (očekávám chválu za ochranu fóra před zahlcením ;) ) a tady je rozluštění.
Na místo nálezu se dostavili dva zkušení a (všeho)schopní orgáni, příslušníci Franta a Pepa.
FRANTA: No jo, dědek nekecal, fakt je tady mrtvola. Tak to Pepo očísluj, já připravím foťák.
PEPA: Hotovo. Akorát si řikám, že bychom se možná měli podívat, jestli třeba není jen zraněná...
FRANTA: To víš, že jo... A uteče mi světlo.
PEPA: Ty, Franto, a neměl bych jí aspoň vyndat ten obličej z toho listí?
FRANTA: Hele, prej přijede nějakej Kalaš z Prahy a ten bude chtít určitě vidět, jak to tady vypadalo. Takže já jí klidně vyndám ksicht z mechu, klidně jí poskytnu první pomoc, ale až potom, co udělám fotodokumentaci.
:lol:
To je blbost, co? Jenže, když se podíváte, co Kalaš vidí na těch fotkách, je tahle absurdita jediný možný vysvětlení.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Major Kalaš

Příspěvek od malej Míra »

heerec píše:...Na místo nálezu se dostavili dva zkušení a (všeho)schopní orgáni, příslušníci Franta a Pepa...
...Tak to je fakt dobrý, slibuju, že se na to při příštím sledování zaměřím. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Žitný »

pořadí z domácího i celosvětového měřítka -

1.-2. - mjr Zeman + Kalaš
3.pražská čtyřka
4.kpt. Exner

pak hodně dlouho nic....................
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak slava, v kvetnu doda Bonton na DVD i film Vrah skryva tvar, huraaaa :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Přemek77
strážmistr
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Přemek77 »

Hlasuji pro Kalaše. Je to český Maigret.
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
Primář Hons
strážmistr
Příspěvky: 12
Registrován: pát 01. kvě 2009 8:22:10
Bydliště: Vila Mimóza

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Primář Hons »

Kalaš se mi zdá charizmatičtější, téměř nemluví, proti občas prchlivému Zemanovi je to takový hloubavý medvídek. Atmosféra filmů s Kalašem je podle mě úplně omračující, černobílé natočení tomu dává vyloženě hororový podtón. Můj žebříček „kalašovek“ je 1. Po stopách krve (velmi sugestivně podřezaná ruka malého Otradovce, úžasná hudba), 2. vrah skrývá tvář (neskutečně temný a tíživý film), 3. Strach
„Proměna mloka v člověka se nevydařila...“
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Eman Zahradník »

Koukali jste dnes? ;) Dopoledne na Nově-Na kolejích čeká vrah... 8-) zase jsem rád zavzpomínal,ale musím se zastavit u jedné postavy...,p.Bohumil Šmída coby prakticky skoro hlavní(negativní :? postava.U něj mě vždy fascinuje ta jeho v roli určitá hraná naivita,nebojím se říci až vyčůranost.. ;) .Dělá ze sebe skoro(při vší úctě)až blbečka a přitom je to ,nebo se z něj později vyklube prvotřídní parch.... :x Něco jako povídal p.Bláha S.Matyášovi v Modrých světlech-vy jste zvláštní člověk ,tváříte se jako batole a přitom jste prvotřídní gangster... :) No většinou má B.Šmída takové rolr,vždy´t jeho spisovatel v krimi-Sázka na třináctku,to bylo to samé....,s ním se prostě vždy rád pobavím,apropo ještě jsem si vzpomněl na Nahou pastýřku s M.Růžkem,to samé....
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Willy Kleiber »

Eman Zahradník píše:Koukali jste dnes? ...
Já jsem taky koukal. A je pravda, že ten Sovákův Kalaš je úplně někde jinde než Hrušínského...řekl bych tak o 2 třídy níž. :(
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Eman Zahradník »

No zřejmě ano... ;) ,jak už někdo psal o pár příspěvků níže,s R.Hrušínským to má tíživější atmosféru :!: ,takovou jakoby více "bojácnou".jinak nevím,ale myslím že se zde již někdo také zmínil,je to tak 14 dní,tři týdny dávali také něco,jen si za boha nevzpomenu na název a zda to byl vůbec major Kalaš.. :roll: .myslím tím tu krimi s B.Záhorským ;) ,později byl nalezen mrtev,jak tam na té chatě byla ta bedna a v ní někoho přinesly,dále helga Čočková tam hrála.Omlouvám se,ze jednoduchý výklad děje :oops: ,ale vážně si nevzpomínám na název,jen ještě to mělo(ten děj)počátky ve druh.svět.válce(gestapo atd...),odtud vedli nitky.jo ječtš si vzpomínám na V.Lohniského :) .Že tam hrál.zkušení "kriminalisté "zde jistě ví název.. :) .Viděl jsem ten film někdy před x lety coby malej,pak snad až teďka nedávno.Dobrá krimi.Ale opravdu nevím,zda se jednalo o m.Kalaše...s R.Hrušínským... :roll:
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Eman Zahradník »

Eman Zahradník píše:No zřejmě ano... ;) ,jak už někdo psal o pár příspěvků níže,s R.Hrušínským to má tíživější atmosféru :!: ,takovou jakoby více "na to bát se".jinak nevím,ale myslím že se zde již někdo také zmínil,je to tak 14 dní,tři týdny dávali také něco,jen si za boha nevzpomenu na název a zda to byl vůbec major Kalaš.. :roll: .myslím tím tu krimi s B.Záhorským ;) ,později byl nalezen mrtev,jak tam na té chatě byla ta bedna a v ní někoho přinesly,dále helga Čočková tam hrála.Omlouvám se,ze jednoduchý výklad děje :oops: ,ale vážně si nevzpomínám na název,jen ještě to mělo(ten děj)počátky ve druh.svět.válce(gestapo atd...),odtud vedli nitky.jo ječtš si vzpomínám na V.Lohniského :) .Že tam hrál.zkušení "kriminalisté "zde jistě ví název.. :) .Viděl jsem ten film někdy před x lety coby malej,pak snad až teďka nedávno.Dobrá krimi.Ale opravdu nevím,zda se jednalo o m.Kalaše...s R.Hrušínským... :roll:
.Jinak se dodatečně omlouvám za zbytečnou citaci,jednalo se o omyl... :oops: :(
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Honza Zeman »

Pan kolega Eman zrejme mysli prvni "Kalasovku" jmenem Strach, ktera je pravidelne opomijena pri reprizach cele serie. Oni ji fakt nedavno davali? Nepostrehnul jsem... Praveze Strach neni moc znamy a zatim ho do serie vydanych "Kalasovek" na DVD take nezaradili :(
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět