Major Kalaš

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Major Kalaš

Příspěvek od geza »

Strach dávali (mám ho na VHS), ale jestli nedávno - to pochybuju, já ho mám už několik let a nepamatuju, že by ho před tím nebo potom dávali. Zřejmě je závadný ten špionážní podtext, jak píše i Březina ve svém lexikonu.
Moje pořadí je jasné: Vrah skrývá tvář - Strach - Po stopách krve.
Kalaš - Sovák je stejně vynikající, jen je zkrátka úplně jiný, určitě ne horší.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Arnold Hackl »

Určitě Strach teď dávali, kousek jsem viděl. Nepamatuji si však na čem - řekl bych, že CS Filmu, či Nostalgii nebo něčem podobném.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Eman Zahradník »

Hombre píše:Pan kolega Eman zrejme mysli prvni "Kalasovku" jmenem Strach, ktera je pravidelne opomijena pri reprizach cele serie. Oni ji fakt nedavno davali? Nepostrehnul jsem... Praveze Strach neni moc znamy a zatim ho do serie vydanych "Kalasovek" na DVD take nezaradili :(
Aha takže Strach,ano opravdu ho dávali je to tak 2-3 týdny v tom současné "detektivním"čase ;) ,co bývá v neděli na Nově,tak kolem té 12-cté hodiny... 8-)
:roll:
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak já jsem Strach viděl určitě na něčem jiném, protože to nebylo odpoledne, ale večer.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Major Kalaš

Příspěvek od strejda.ohon »

Eman Zahradník píše:...myslím tím tu krimi s B.Záhorským ;) ,později byl nalezen mrtev,jak tam na té chatě byla ta bedna a v ní někoho přinesly,dále helga Čočková tam hrála...jen ještě to mělo(ten děj)počátky ve druh.svět.válce(gestapo atd...),odtud vedli nitky.jo ječtš si vzpomínám na V.Lohniského :) .Že tam hrál...
To není popis děje, to je šifra. :lol: Ale Strach to asi nebude. Sice šel asi před tejdnem na CSfilmu (mimochodem, běhá tam několikrát do roka), ale na neplacenejch TV se opravdu neobjevil dlouho. Politiku bych v tom neviděl. "My demokraté knihy nepálíme" :lol: , což například Nova dokazuje pravidelnými reprízami dvou kousků s Jardou Moučkou, kterak jako šéf estébácký bandy potírá nepřátele lidově-demoGratickýho zřízení. Strach podle mě spíš tak úplně nezapadá do tý geniální kalašovský řady. Stejně jako Na kolejích čeká vrah, kterej tam nepatří vůbec. :!: Jinej režisér, jiný obsazení, kromě jména hlavního hrdiny jiný všechno. Proto je taky nesmysl srovnávat Hrušínskýho se Sovákem.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Willy Kleiber »

strejda.ohon píše:... Proto je taky nesmysl srovnávat Hrušínskýho se Sovákem.
V tom případě měli taky hlavního detektiva pojmenovat jinak (když je vše jiné), a nesrovnávali bychom tyto dva pány. Takhle nelze nesrovnávat :!: ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Bába kořenářka »

Willy Kleiber píše:
strejda.ohon píše:... Proto je taky nesmysl srovnávat Hrušínskýho se Sovákem.
V tom případě měli taky hlavního detektiva pojmenovat jinak (když je vše jiné), a nesrovnávali bychom tyto dva pány. Takhle nelze nesrovnávat :!: ;)
Ale nejmenuje se hlavní hrdina stejně proto, že náměty napsal stejný autor - E. Fikker? Já jsem teda četla jen jedinou věc, a to právě Sérii C-L, a to se moc líbí jak knižně tak filmově!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Major Kalaš

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:V tom případě měli taky hlavního detektiva pojmenovat jinak...
...třeba KALAŠnikov? ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Major Kalaš

Příspěvek od strejda.ohon »

Bába kořenářka píše:
Willy Kleiber píše:
strejda.ohon píše:... Proto je taky nesmysl srovnávat Hrušínskýho se Sovákem.
V tom případě měli taky hlavního detektiva pojmenovat jinak (když je vše jiné), a nesrovnávali bychom tyto dva pány. Takhle nelze nesrovnávat
Ale nejmenuje se hlavní hrdina stejně proto, že náměty napsal stejný autor - E. Fikker?
Trochu jsem zagoogloval a tak teď musím přiznat, že jsem se sám chytil... :roll: :oops: :mrgreen: I když... Ono je to totiž trochu složitější a záleží na subjektivním pohledu, co v tomhle případě považovat za součást série. Posuďte sami. ;)
Autorem postavy majora Kalaše je opravdu Eduard Fiker. Ale zřejmě na ní prodal práva (možná to spíš udělali jeho dědicové), protože zatímco film Strach vznikl ještě podle Fikerova smyšlenýho románu (ale až po jeho smrti), filmy Vrah skrývá tvář a Po stopách krve už s Fikerem nic společnýho nemají a napsal je Petr Schulhoff inspirovanej skutečnejma případama. Pak je tady film režiséra Macha Na kolejích čeká vrah a to už je zase Fikerova knížka (smyšlená). No a nakonec Diagnóza smrti, to jest opět Schulhoff, ale ani podle Fikera, ani podle skutečnosti, nýbrž podle vlastní fantazie. To je bordel, co? :roll: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Bína »

Arnold Hackl píše:Určitě Strach teď dávali, kousek jsem viděl.
Eman Zahradník píše: Aha takže Strach,ano opravdu ho dávali je to tak 2-3 týdny
Dovolím se pánové do toho vložit. :D A upřesnit že Strach dávali opravdu nedávno a to na CS Filmu a to v sobotu 23.5.09 jako film na přání a pak hned ve středu 27. ve 22 hodin tak též CSF. :) ;)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Arnold Hackl »

Jo, to štymuje, kolego.
Z obou dvou vysílání jsem viděl pár minut.
Asi proto mi to zůstalo v hlavě, že to šlo dvakrát takhle po sobě, což je sice běžné na Nostalgii, ale na CS Filmu to není obvyklé.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Major Kalaš

Příspěvek od strejda.ohon »

Jo, jo, štymuje. Nicméně, co to ten Eman v neděli odpoledne na Nově viděl zůstává záhadou. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:...třeba KALAŠnikov? ;) :D
Nooo...taky mě to napadlo! :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Eman Zahradník »

Tak mě hnedka nekamenujte... :D :lol: ,štymt?A nepůjdeme radši na pivo? :) nebo jak to Eman říká v seriálu.. :roll: .já už nevím jaký pak to byl televizní kanál,ale hlavně,že ho dávali,ne? :)
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Major Kalaš

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak se filmy s majorem Kalasem dostaly i na dvd za levny peniz. Vydala je spolecnost DVDCOM, udajne za cenu 49 Kc/kus. Jedna se o tri filmy s R. Hrusinskym - Vrah skryva tvar, Po stopach krve a Diagnoza smrti. Takze kdo nema z drivejska a chtel by, at zakoupi :) . Dnes jsem je videl v Praze v trafice u metra Luka.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět