Zbraslav a Třešňová (Višňová)

Srazy a setkání fandů seriálu
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2528
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Zbraslav a Třešňová (Višňová)

Příspěvek od Honza Zeman »

No tak ted trochu vazneji. Vylet se samozrejme povedl, i kdyz ze zacatku byla pro nas Visnova spis "spanelskou vesnici", protoze jsme moc netusili, kde se co nachazi. Ale jak jsme tak viskou prochazeli, postupne jsme vetsinu objevili, i treba s pomoci smesneho telefonu, kterym jsme cerpali informace z webu Filmovamista.cz, kde je vesnice celkem slusne zpracovana. Neco se zmenilo skoro k nepoznani (viz zminovana Bohousova chalupa, nebo i chalupa Tondy Cihaka), neco zustalo bez poskvrny (plac, kde se nastupovalo do autobusu, vejminek...). Jelikoz jsme nebyli dostatecne pripraveni, tak prekvapenim bylo i to, ze drubezarna s Ferem a Arankou se tocila ve vedlejsi vesnici Jelence. Dneska je to tam v dezolatnim stavu, ale aspon tam maji dobre svestky, a zdarma :D . Nakonec jsme zajeli i k chate, kde bydlela Dasa, ta je v Dobrisi a rovnez se moc nezmenila. Po obede jsme se pak vratili pres Cisovice a Skalku na Zbraslav, kde jsme ve "Skoda lasky" dustojne povecereli :) . Ja si dal i stylove jidlo, totiz ovocne knedliky s tvarohem, kde se to maslicko snoubilo s tim tvaruzkem a pochutnaval jsem si podobne jako Tonik Balaban :P .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Zbraslav a Třešňová (Višňová)

Příspěvek od malej Míra »

Přesně jak referuje předseda. Výlet neměl chybu, seriálové citáty také naskakovaly samy od sebe. Viděli jsme Bohoušovu a Evženovu chalupu (zeména dnes to vypadá, jako by tam spíš bydlel pes Filipes), rybník (i bez Husitů a dobrovolných hasičů), hospodu (...pán má žlučník. No to v týhle hospodě budeme mít za chvíli všichni.), kravín (Jelena se telí a jde to obráceně), drůbežárnu (...a vyřiďte jim, že jich tu čaká basa pív - dvanáctky), středisko (Tetánus? Nepamatuju. A kam to dávaj? Člověče do svalu, můžeš si vybrat kterou půlku chceš... :mrgreen: ), družstevní vejminek (to zní jako: musíme tam všichni), autobusovou zastávku (ikdyž bez Rómea Tondy Čiháka) a Čihákovic chalupu. Stodola, kde Tonda Čihák pytlačil, prý už nestojí. Anebo Tondovi nes... No prostě něco v tom smyslu... ;) :D
Určitě jsme nebyli v Třešňové naposledy, příště musíme identifikovat Makovcovic stavení, Brabců barák i domek, kde marodil Toník Bláhů a dům Aranky, Fera a Pišty (Cikána lakomskýho). V Dobříši jsme ještě vyfotili chatičku Dáši Fuchsové.
Počasí vyšlo jako obvykle skvěle a kdo se nezúčastnil, udělal vééélikou chybu (jako obvykle). Tak alespoň jeden zajímavý článek.
Závěrem bych ještě rád vyzdvihnul kokosové řezy Olgy Halámkové. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Olga Halámková
strážmistr
Příspěvky: 70
Registrován: úte 02. čer 2009 16:12:55
Bydliště: Discoclub VŠCHT

Re: Zbraslav a Třešňová (Višňová)

Příspěvek od Olga Halámková »

Děkuji za pochvalu, pane kolego, doslova mi vhání ruměnec do tváře :oops: Ale k tomu podstatnému - pánové kolegové se rozepsali tak, že snad ani nemám co dodat. A i kdybych použila všechna superlativa, která mě zrovna napadnou, nejen že nepřekonám jejich styl, ale ani ten sobotní výlet dostatečně nevychválím. Bylo to prostě super ;) ;) a díky všem za báječnou atmosféru. A rozhodně se přimlouvám za zopakování, také proto, aby ti chybující mohli svou chybu napravit :P
Tady, tady si odpočine... dejchá... Prospí se a probere se z toho...
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Zbraslav a Třešňová (Višňová)

Příspěvek od Žitný »

No je dobré,že se vám podařilo do Višňové dorazit.Kdybych býval nemusel stahovat ze Slap loď,mimochodem z Častoboře až do Štěcho super projížďka(pochopitelně traktorem přes přehradu Slapy),možná bych se k vám přidal.Tentokrát už bez skrývání...By zase měli z toho někteří pupínky... :(
Sice foukal vítr,ale hlavně nepršelo.To myslím bylo i v té Višňové.Foto z akce je určitě moc pěkné.Snad sem něco hodíte.
Překvapuje mne,že nevidím nikde žádnou zmínku o té kůlně vedle Bohoušova domu.Ta stojí za zmínku zcela jistě,protože je naprosto totožná s dobou natáčení.Pokud jste jí vyfotili,tak schválně porovnejte s filmem. ;)
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Zbraslav a Třešňová (Višňová)

Příspěvek od malej Míra »

Žitný píše:...Překvapuje mne,že nevidím nikde žádnou zmínku o té kůlně vedle Bohoušova domu.Ta stojí za zmínku zcela jistě,protože je naprosto totožná s dobou natáčení....
No ona ta kůlna je také to poslední, co ještě souhlasí se stavem v době natáčení. Jak píší v článku, zhruba rok po natáčení chalupu přestavěli. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
6529
strážmistr
Příspěvky: 68
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:04:11
Bydliště: Praha

Re: Zbraslav a Třešňová (Višňová)

Příspěvek od 6529 »

Taky si v posledních letech většinou koncem června (aby to mělo tu správnou letní atmosféru) udělám výlet do Višňové,kde si prohlídnu známá místa ze seriálu,chvíli posedím a vychutnám zdejší klid - vesnička je i v dnes ve všední den oázou klidu,který hned tak nenajdeme. Pak se vždy vydám přes neméně hezké okolní vesnice k Dobříši - že právě tam je chata Fuchsové mě nenapadlo,ač mám Dobříš prochozenou víc než dost,tak snad někdy příště ;) .

Pár fotek jak míst známých,tak i těch,která se v seriálu neobjevila,k nahlédnutí zde:
http://6529.rajce.idnes.cz/Visnova-Strz ... 29.6.2009/
Odpovědět