Tatry aneb možno tou dolinou idie ten voz...

Srazy a setkání fandů seriálu
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: Tatry aneb možno tou dolinou idie ten voz...

Příspěvek od myr60 »

Dakujem za dakovania a naopak, chcem sa podakovat za moznost spoznat sa s prijemnymi ludmi, od ktorych prostrednictvom tychto stranok cerpam zaujimave informacie o seriali. Povodit vas po mne znamych miestach mi bolo potesenim :-) Ked sa mi naskytne prilezitost ist do Ciech, urcite sa ozvem.
Naozaj skoda toho pocasia.. merat daleku cestu z Prahy, byt v Tatrach a pritom ich vobec nevidiet, je smola :( Fotky s panoramatami mozem niekedy v nedalekej buducnosti doplnit, hlavne ked vdaka preciznosti pana Cerneho a neoblomnosti maleho Miru (krizovatka a "bliz, jeste bliz" :D) poznam presne postavenia kamier.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Tatry aneb možno tou dolinou idie ten voz...

Příspěvek od malej Míra »

myr60 píše:...Fotky s panoramatami mozem niekedy v nedalekej buducnosti doplnit, hlavne ked vdaka preciznosti pana Cerneho a neoblomnosti maleho Miru (krizovatka a "bliz, jeste bliz" :D) poznam presne postavenia kamier.
Jak říká v jiném díle kpt. Hejduk: "...to je jen taková zkušenost, víte?" :lol:
Jinak myslím si, že si za dva roky výlet rádi zopakujeme a pak už to snad bude i s tím počasím a "panorámatama". Ještě jednou Ti moc děkujeme... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Tatry aneb možno tou dolinou idie ten voz...

Příspěvek od huba.buba »

Tak koukám , že se akce až na drobný nedostatek vydařila. Už se těším na podrobnou zprávu a věřím , že budeme kdy mít příležitost našeho kolegu ze Slovenska přivítat i u nás.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Olga Halámková
strážmistr
Příspěvky: 70
Registrován: úte 02. čer 2009 16:12:55
Bydliště: Discoclub VŠCHT

Re: Tatry aneb možno tou dolinou idie ten voz...

Příspěvek od Olga Halámková »

Je na čase, abych se také přidala k hodnocení našeho víkendového výletu, i když asi vše podstatné už bylo řečeno. Počasí opravdu bylo jedinou vadou na kráse, Tatry se zkrátka rozhodly ukázat nám, kdo je tu pánem a od soboty nám už odmítaly předvést byť jen maličko ze své pověstné nádhery. Co naplat, větru ani dešti neporučíme, takže jsme poručili alespoň sami sobě a za vydatné pomoci větrovek, pláštěnek a deštníků jsme nakonec vše úspěšně zvládli. Myslím, že nikomu z nás ještě nikdy nechutnala horká polévka tak jako na Skalnatém plese, kde jsme za neustávajícího deště a větru hledali "ten správný kámen". Musím samozřejmě stejně jako kolegové poděkovat našemu novému kamarádovi Mirovi, který se ukázal jako opravdový horal a naprosto bezpečně nás provedl po všech místech natáčení, doprovázeje vše odborným výkladem. My, co jsme s ním cestovali v autě, jsme se navíc dozvěděli mnoho zajímavého o Tatrách i o krásném kraji pod nimi. "Vďaka, Miro, a verím, že se raz potkáme aj tu u nás v Prahe." A díky všem za to, že ani rozmary počasí jim nezkazily dobrou náladu. Až se do Tater vrátíme, určitě budeme na takovýto nečas jen s úsměvem vzpomínat.
Tady, tady si odpočine... dejchá... Prospí se a probere se z toho...
myr60
poručík
Příspěvky: 145
Registrován: pon 20. dub 2009 0:48:00

Re: Tatry aneb možno tou dolinou idie ten voz...

Příspěvek od myr60 »

Dakujem, Dakujem :oops:

Na vylete sme riesili otazku, kedy bola postavena kabinkova lanovka, to je ta sucasna (presnejsie predchodkyna sucasnej) a v poradi druha. Prva - "visuta", ktora uz v sucasnosti chatra, bola postavena davno.
Nasiel som niekolko clankov, v ktorych su indicie, ze kabinkovu lanovku postavili zaciatkom 70-tych rokov, teda v case nakrucania TP uz mala stat: 1, 2 a nakoniec aj dva zdroje, kde je uvedeny konkterny rok uvedenia do prevadzky 1973: 3, 4.
Polozil som si otazku, ako sme to pozerali v dazdi na malych displayoch na zabery z TP, kde "herec Hrdlicka" sedi na skale v pozadi s vyhladom dole na stanicu lanovky Start a videli sme tam lanovku len jednu :?: Urobil som screenshot a trochu ho zvacsil. Myslim, ze teraz je to jasne. V case nakrucania (1978) uz stali obe lanovky. Visuta (vacsia a starsia) ma budovu stanice vlavo a trochu dalej, celkom zretelne vidno az 3 stoziare. Za stanicou pokracuje rovno do T.Lomnice. Kabinkova (mensia) ma stanicu vpravo, stoziar pred nou sa da rozoznat s istou davkou fantazie. Za stanicou je draha do T.Lomnice zalomena doprava, vidno zalomenie budovy. Lepsie je si danu scenu odkrokovat.
Nabuduce, ked budeme a verim, ze minimalne v rovnakej zostave :!: hladat skalu, na ktorej pan Teply sedel, nebudeme musiet spekulovat, ako sa posuvat voci sucasnej lanovke :-)
Přílohy
lanovka_start.jpg
lanovka_start.jpg (66.39 KiB) Zobrazeno 5077 x
Uživatelský avatar
Blanka
první dáma
Příspěvky: 300
Registrován: pon 15. zář 2008 19:51:18
Bydliště: Kladno, ul. U šachty č.5

Re: Tatry aneb možno tou dolinou idie ten voz...

Příspěvek od Blanka »

Konečně mi pracovní vypětí dovolilo přidat se k hodnocení zahraniční pátrací akce ,,Po stopách Honzy v Tatrách "... Koukám, že už se tady řeší odborné otázky tak se sem ještě rychle vmáčknu :lol: Vše podstatné už bylo napsáno takže uvedu jen své dojmy... Výlet perfektní :mrgreen: Zmiňované počasí to trochu hatí ale tím se asi nemá cenu trápit... Určitě bych se tam ráda podívala znovu, kdo nebyl o dost přišel. Velký dík a obdiv Pánům řidičům, všem organizátorům a hlavně novému kamarádovi Mirovi za obětavost a ochotu. Těším se brzo na viděnou :)
....dejte uz pokoj s tim tridnim bojem.....
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Tatry aneb možno tou dolinou idie ten voz...

Příspěvek od huba.buba »

pan Černý - pane kolego , jak vidno , sedne Vám nejen řeznická zástěra ale i spisovatelské pero. Přečetl jsem to jedním dechem a musím smeknout. Super článek.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Tatry aneb možno tou dolinou idie ten voz...

Příspěvek od malej Míra »

Bravo, pane kolego... :D Skvěle napsáno i zdokumentováno fotečkami. A jak už jsme avízoval, za dva roky (výhledově donazimy) si to tóčo zopakujeme a tentokrát se vším všudy i s počasím... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Tatry aneb možno tou dolinou idie ten voz...

Příspěvek od Honza Zeman »

Mel jsem moznost si precist clanek s predstihem a uz pri tom jsem se smal nad lehkosti textu a 100% vystihnutim vseho, takze chvalim i tady, verejne ;) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Blanka
první dáma
Příspěvky: 300
Registrován: pon 15. zář 2008 19:51:18
Bydliště: Kladno, ul. U šachty č.5

Re: Tatry aneb možno tou dolinou idie ten voz...

Příspěvek od Blanka »

Pane Černý potlesk pro Vás :D článek vynikající, vystihující a určitě i vysilující :mrgreen: Výpravu jste zachytil od A do Z...Děkujeme!!... Jen malá technická...na fotce kde tak krásně stojíme na našem balkonku má pan předseda nad hlavou parohy.... :o Příště bych prosila mírně vyretušovat páč jsem to doma slízla..... :lol: :P :lol:
....dejte uz pokoj s tim tridnim bojem.....
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Tatry aneb možno tou dolinou idie ten voz...

Příspěvek od Fosgen »

Nejde mi otvorit report z vyletu v Tatrach, furt mi vyhadzuje: 404 - Komponenta nebyla nalezena
Kde udelal soudruh ze Slovenska chybu?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Tatry aneb možno tou dolinou idie ten voz...

Příspěvek od Honza Zeman »

Tezko rict, vsechno normalne funguje, zkus tedy primo tento odkaz.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět