Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Srazy a setkání fandů seriálu
Odpovědět
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Příspěvek od jasny.sokol »

Ještě k Líšnu. Koukám na fotky co jste tu už dali a na seriál... Myslím že jste se bavili, že se Vám nepodařilo určit místo kde Dr.Wolf ohledával mrtvolu Wintera. Když se pozorně díváte na záběry tak za Dr Wolfem jsou zamřížovány okna. Okna které mají dvě strany. Tudíž je to pokoj na rohu. Abych byl přesný, tak je to pokoj o okno vedle když Dr Wolf kouká z okna a volá německy na Seppa tak o okno vedle a pod ním v patře. A na druhé straně zase v pokoji pod oknem kde střílel Kalina na Maurera. A jak to tak vypadá tak jak má plukovník video s tou pohovkou tak to je ten pokoj. Jsou tam i ty dveře se kterých se přicházelo. Záběr když Winter přichází a Zeman si s ním domlouvá schůzku v altánu. Koukněte se a zkuste pouvažovat, zda je má domněnka správná. Já bohužel nemám fotku z místnosti s pohovkou. tudíž nemohu porovnat druhou část pokoje kde jsou ty druhé dveře... Ale i v seriálu jde vidět ten výklenek tam..... Stejný výklenek byl i u okna s Kalinou.
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Příspěvek od Salaba »

Měl jsem dnes to štěstí a hlavně tu čest, že jsem při obědě příjemně v družném rozhovoru poseděl s 'Jakubem sklářem, krásnopolským panem farářem a hlavně s dr.Wolfem' :D. Mistr byl v dobré náladě a tak mi to nedalo stočit téma v rozhovoru i na jeho herecké umění pod vedením Jiřího Sequense. Samozřejmě, že si připomněl první klapku "prvního dílu natáčení" 30.PMZ - natáčení na Líšně, mluvili jsme i o "Atentátu" a (z mého pohledu nedoceněné 'perle') "Ta chvíle, ten okamžik". Pan Munzar, stejně jako již řada ostatních, vzpomněl a ocenil hlavně velkou profesionalitu a připravenost 'Jury' Sequense a jeho snahu o maximalismus - střílení ostrými náboji při výcviku parašutistů v "Anglii" či jeho - Munzarův - reálný seskok padákem v "Atentátu" i obdivné pohledy sestřiček berounské nemocnice - jak prý mu to jako gastapákovi v "Té chvíli..." v uniformě slušelo... :P ;) Ostatní na nějakém příštím srazu, Mistrovi jsem doporučil služby naší kliniky tak se možná přijde podívat i mezi nás... ;) A perlička na závěr, víte na koho v reálu padá po otevření dveří autobusu po potyčce a výstřelu vyvolaném Heinrichem "dddáááš ttabák"? No jasně, padá do zaručeně 'měkké kaskadérské náruče' Zdeňka Srstky! :mrgreen: ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2529
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Příspěvek od Honza Zeman »

No tak to gratuluji pane kolego, obdivuji vase styky a tesim se na dalsi info z povidani s dr. Wolfem ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Příspěvek od Willy Kleiber »

Salaba píše:...padá do zaručeně 'měkké kaskadérské náruče' Zdeňka Srstky! :mrgreen: ;)
Tak teď mě máte v předklonu, pane kolego! :) To jsou nesmírně cenné informace, a jenom jestli se ještě můžu optat - ta úplně první klapka byla přímo za aktivní účasti dr. Wolfa na place? (myslím, že bychom jako mohli určit, i který ZÁBĚR se točil jako úplně první ;) )
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Příspěvek od plk.Žitný »

Ano ,přes nemoci se styky navazují snadno... Takto se seznámil náš pan předseda s panem Sequensem...Těší mne,že pan dr.Salaba se etabloval,když mě se to nepodařilo...
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Příspěvek od Salaba »

Willy Kleiber píše:...ta úplně první klapka byla přímo za aktivní účasti dr. Wolfa na place? (myslím, že bychom jako mohli určit, i který ZÁBĚR se točil jako úplně první ;) )
Tak přiznám se, že o tom úplně prvním "klapnutí" řeč nepadla, popravdě šanci na určení úplně první natáčené scény/záběru vidím jako poměrně malou...
plk.Žitný píše:Ano ,přes nemoci se styky navazují snadno...
No nemoci, spíše řekněme 'náhody' ;) Však znáte úvahu pana vrchního policejního rady Vacátka o významu náhody na úspěchy v kriminalistice... "náhoda je koneckonců Bůh" ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Příspěvek od Willy Kleiber »

Spíš se taky divím, že se ve fotodokumentaci k seriálu nezachovala fotka té úplně 1. klapky, když fotku té poslední všichni dobře známe (odpočívadlo na dálnici v Růžích pro Zemana) ;)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Příspěvek od Hanele »

No já se ani moc nedivím - protože ve chvíli, kdy se seriál dokončoval, uvědomovali si už všichni moc dobře jeho význam a hodnotu, a proto tu poslední klapku chtěli zadokumentovat... Kdežto na začátku asi nějak nebyl důvod tu úplně první první klapku zaznamenávat...
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Příspěvek od Salaba »

Hanele píše:...na začátku asi nějak nebyl důvod tu úplně první první klapku zaznamenávat...
Asi tak... Však si vzpomeň Willy, že jsme naše první natáčení (za občasného kuropění) na Líšně taky nějak zvlášť nezapíjeli ;) A to byla ještě klika, že nakonec nepřijel "Ludva Velenskej" s autobusem, protože to bychom potom asi všichni skončili na nebližší policejní služebně nebo přímo na oddělení nějaké léčebny pro duševně slabé či momentálně zaostalé... :mrgreen:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Příspěvek od Willy Kleiber »

Jo, na to natáčení si vzpomínám dobře :lol:
A taky na to, jak jste mě před tím přesvědčovali, že ten záběr "přes okno" na hon na blázna je točen z té stodoly na druhé straně silnice :twisted:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Příspěvek od plk.Žitný »

Tak kdo ještě neumístil fotky na Rajce,nechť tak pod heslem učiní...Musíme vybrat to nejlepší z interiéru a nechat to schválit majiteli zámku.
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Příspěvek od jasny.sokol »

Tak tedy tady jsou fotky z Líšna
http://jasnysokol4.rajce.idnes.cz/Lisno_29.3.2014/
jméno: Líšno
heslo: stejné (jméno prvního syna předsedy)
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Příspěvek od malej Míra »

Tak přihazuji také svou trošku do mlýna: Lisno.
- Lisno
- heslo stejne
Willy Kleiber píše:...jak jste mě před tím přesvědčovali, že ten záběr "přes okno" na hon na blázna je točen z té stodoly na druhé straně silnice :twisted:
Ale Willy, nikdo Tě nepřesvědčoval, to byla jedna z teorií, kterou jsme posléze hned zavrhli a shodli se na variantě "plošina a před kameru postavené okno se záclonou"... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše: ...shodli se na variantě "plošina a před kameru postavené okno se záclonou"... ;) :D
Hlavně jsme se nakonec shodli, že Ti filmaři jsou pěkní "unterwassermani" kterým se nedá věřit nos mezi očima, resp.záclona v okně "bytu v nóbl čtvrti, hned u zámku" :twisted: :mrgreen:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Výročí 40 let od první klapky na zámku Líšno

Příspěvek od plk.Žitný »

Ted mi došlo, že jsme neudělali ani žádnou reportáž z Líšna. Za chvíli si to nebudeme vůbec pamatovat.. :?
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Odpovědět