Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Obecně o webu, rady, tipy, pomoc apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Příspěvek od huba.buba »

pan Černý píše:tuto myšlenku bych musel ještě dotáhnout se správcem webu,
Pane kolego , jsem opět utvrzen v názoru , že vykonáváte mimořádnou práci na tomto webu. Smyslem stránek je informování i o sebemenších detailech , rozhodně jsem pro pokračování. Po technické stránce to , myslím dokážeme vyřešit sami. Na dalším srazu o tom podebatujeme.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Wunder Pepi
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 25. pro 2008 18:49:57

Re: Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Příspěvek od Wunder Pepi »

Já osobně jako Wunder Pepi s tím nemohu než souhlasit,skvělá práce,kterou jistě ocení i ostatní.Jen tak dál.
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Příspěvek od huba.buba »

pan Černý píše:že u tohoto herce tak přesnou a obsáhlou filmografii nemají na žádných jiných stránkách :mrgreen:
Asi s ním ostatní nechoděj na pivo jako my!! To mi připomíná , chtělo by to ho opět prozvonit a pozvat na sraz,
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Příspěvek od Honza Zeman »

Presne jak to ted provedl pan Cerny, tak jsem si predstavoval zivotopisy jednotlivych hercu. Nevim, kde beres ty informace, ale planoval jsem vyuzit knihu Cesky film - herci a herecky, z toho by se dalo cerpat. Samozrejme vzdy na konci uvedeno, ze jsme cerpali odtamtud...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Blanka
první dáma
Příspěvky: 300
Registrován: pon 15. zář 2008 19:51:18
Bydliště: Kladno, ul. U šachty č.5

Re: Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Příspěvek od Blanka »

No už na to koukám, už to vidím....Je to SUPER :lol: Děkujeme pane Černý. Inu budete muset jezdit na všechny akce aby z nich bylo taky tak pěkný pokoukáníčko :)
....dejte uz pokoj s tim tridnim bojem.....
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak jsem po delší době nakoukl na web a musím pochválit velice kvalitní práci severské expedice ve složení :
fantastický fotograf - pan Černý,
velice kvalitní herci - Blanka, pan předseda,
bravurní řidič - malej Míra.
Skutčně - zejména záběry z U-bahnu mě dostaly :mrgreen:.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:...malý portrét... Dellapina Karel...speciálně pro jednoho kolegu - někteří z výletu na Rujánu vědí...
Osobně děkuji... ;) :lol: Aneb potrefená husa se opět ozvala... :roll: :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Příspěvek od huba.buba »

Info ze srazu 31.1.09 je v sekci Srazy a setkání.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Příspěvek od Honza Zeman »

No uvidime, jestli zmena nazvu v horni liste k necemu vedla, zatim se to v nicem neprojevilo a pokud si napisete nazev serialu treba do Seznamu nebo Googlu, tak v Seznamu jsme na ctvrtem miste jen proto, ze to odkazuje na nazev knihy v sekci Knihy a co jako prvni vyjede v Googlu, o tom mluvit radsi nechci :| . Tam se neobjevime vubec. Pes bude zakopan asi jinde....
Pokud jde o bannery, tak jsem bud pro treti nebo paty od spoda, jen bych u obou uvadel cele adresy, tedy i s WWW, protoze pri zadani jen majorzeman.eu nas web nenabehne. Druhy postreh mam k barve, pokud jde u pateho banneru od zdola nechat jako pozadi statickou zelenou (nebo cervenou) barvu a pres to cervenym (nebo zelenym) napisem mezi Honzu s Blankou napsat www.majorzeman.eu, byl bych spokojen :) . Menici barvy jsou na muj vkus moc, stacilo by pomalu blikajici adresa webu?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Příspěvek od Arnold Hackl »

Pokud se týká bannerů, tak se mi líbí ty, které obsahují více postav, tedy první a poslední tři.
Souhlasím taky s poznámkou předsedy, aby byl text doplněn o www.
Pokud se týká vyhledávačů, tak se zeptám švagra jak to udělat, protože ten se mi neustále chlubí tím, že pokud zadá do vyhledávače "satelitní komplety", tak osm z deseti odkazů je na jeho obchod.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Příspěvek od Honza Zeman »

Nooo to je presne ono, mne se to libi ;) . Nutnost www je na zvazenou, kliknuti na banner je jasne presmerovani, jen jak jsem psal predtim - nekde nekdo tenhle napis uvidi jako neaktivni odkaz a nenapadne ho to napsat do vyhledavace i s www. Ale tohle bude spis technicky problem pro admina, protoze celkem bezne funguje to, ze do adresy napisu nazev serveru i bez www a stejne se stranka nacte. Kdyby to fungovalo take u nas, tak bych to nechal bez tri wecek.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Příspěvek od Arnold Hackl »

Ještě mě napadla jedna věc - nešlo by to písmo dát ve stylu titulků k seriálu.
Buď ty fonty, co vytvořil kapitán Hejduk nebo to tam vyskládat jako obrázky přímo z DVD.
Je mi jasné, že je to piplačka, ale za dvě hodiny by se to myslím dalo zvládnout a určitě by se to vyplatilo.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
kapitán Hejduk
strážmistr
Příspěvky: 55
Registrován: pon 02. čer 2008 9:55:23
Bydliště: Hradec K.

Re: Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Příspěvek od kapitán Hejduk »

Hombre píše:v Googlu, o tom mluvit radsi nechci . Tam se neobjevime vubec. Pes bude zakopan asi jinde....
Tak to se mýlíš. Když hlavní stránku nazveš Hlavní menu, tak se nediv, že Tě Google nenajde. Jestli jste to teď upravili, tak si myslím, že byste se tam brzy měli objevit na čelních místech. Jenom poznámečka : oficiální název je "30.....", nikoli "Třicet.....". No a taky bych to doporučil dát jako název KAŽDÉ stránky + specifikace, např. "30 P. M. Z. - Obsahy dílů" a pod.

V současnosti Google indexuje 7 stránek s názvem 30PMZ na vaší doméně, viz :
http://www.google.com/search?as_epq=30+ ... orzeman.eu
Kompjůtry nikdy nelžou, s tím se smiřte, soudruhu !
Uživatelský avatar
quellen
strážmistr
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 29. kvě 2008 18:21:14
Bydliště: Chile
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Příspěvek od quellen »

Tak nevím, ale já jsem po zadánání majorzeman.eu (bez www.) automaticky přesměrován na http://www.majorzeman.eu. O tohle se běžně na serveru stará komponenta mod_rewrite a pokud se v něm admin aspoň trochu vyzná, neměl by být problém.
Co se týče zmiňovaného umístění ve vyhledávačích, to je trochu magie. Takzvanou SEO optimalizací se zabývá řada firem a nehorázně se na tom pakují. Je mnoho faktorů, které ovlivňují, jak vysoko vaše stránky budou. Změna <title>, kterou jste provedli, je jen jednou z nich. Sám jsem zvědav, kam až vás posune.
Nikam nepojedeš, ztvrdneš tady.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Novinky, zmeny, upravy na webu i na foru

Příspěvek od Honza Zeman »

Oba bannery jsou podle me dobre a jestlize nas tlaci cas, tak je navrhuju pouzit. Jestli si chce nekdo hrat s fontem, tak urcite muze a bude to dokonale, ale berme co zatim mame a na co se jednoduse zmuzeme.

Nevim co ma pan kolega quellen za vyhledavac, ale pokud v IE do panelu adresa napisu majorzeman.eu, nas web to nenajde. Je to asi pak dalsi dotaz na admina.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět