Občanský zákoník 2014 - změny i pro fanklub?

Obecně o webu, rady, tipy, pomoc apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Občanský zákoník 2014 - změny i pro fanklub?

Příspěvek od Honza Zeman »

Asi jste zaznamenali, ze s platnosti noveho zakoniku od letosniho roku se musi ruzne spolecnosti (udajne vcetne obcanskych sdruzeni) nejak preregistrovavat u restrikoveho soudu, jinak muze dojit az ke zruseni spolecnosti. Vi o tom nekdo vic? Treba podle reportaze CT to vyjde na nekolik tisic a je s tim spojena byrokraticka urednicina. Jste schopni nekdo poradit co s tim? Ja o tom vim prd, co Vy? Pripadne muzeme rozjet debatu, jestli se na to nevykaslat a pokud by nas zrusili, tak pusobit na neoficialni urovni. S nynejsim stavem nevidim zadny rozdil, co by se melo v pripade zruseni oficialit zmenit.

Odkaz na CT

Odkaz info
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Občanský zákoník 2014 - změny i pro fanklub?

Příspěvek od plk.Žitný »

já se zeptám mojí notářky...
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Občanský zákoník 2014 - změny i pro fanklub?

Příspěvek od Honza Zeman »

Nejaka zjisteni, pane kolego?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Občanský zákoník 2014 - změny i pro fanklub?

Příspěvek od plk.Žitný »

je na dovolené,bude v uterý
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Občanský zákoník 2014 - změny i pro fanklub?

Příspěvek od Honza Zeman »

Na náš infomail mezi hromadu spamu občas přijde nějaký možná užitečný mail. Tento se týká přeregistrace občanských sdružení na spolky dle nového OZ. Již jsem to tu kdysi psal a i loni na schůzi zmiňoval. Jestli je pravda, že k 1.1.2017 budou OS, která nebudou převedena na spolky zrušena, tak to s námi vypadá bledě....

Vážené vedení spolku,

dovolte, abychom Vás oslovili s nabídkou administrativních služeb, týkajících se zápisu Vašeho spolku do spolkového rejstříku dle nové legislativy.

Rádi za Vás připravíme všechny podklady, jako jsou:
Úprava a optimalizace stávajících stanov dle platné legislativy a potřeb spolku.
Digitalizace (přepis) stávajících stanov.
Pozvánka na valnou hromadu / členskou schůzi.
Zápis z valné hromady / členské schůze.
Čestné prohlášení členů statut. orgánu (popř. revizní a kontrolní komise).
Vyplnění návrhu na zápis údajů do Spolkového rejstříku.
Kompletace a kontrola všech dokumentů včetně jejich odeslání na soud.
Souhlas vlastníka nemovitosti s registrací sídla spolku (pokud je třeba).
Výpis z katastru nemovitostí (pokud je třeba).
Potvrzení o vedlejší činnosti - výpis ze živnostenského rejstříku (pokud je třeba).
Pokud využijete našich služeb, ušetříte čas a zbytečný stres – [www.registracespolku.cz]za 3980 Kč vše zařídíme za Vás.
(Cena je konečná, vč. všech poplatků, jako jsou výpisy z rejstříků, úřední poplatky či poštovné.)

Záruka Vaší spokojenosti: Fakturace a platba až po usnesení soudu o zápisu do Spolkového rejstříku, tedy až po úspěšném dokončení registrace.

Postačí nám kopie původních stanov spolku schválených ministerstvem vnitra, cca desetiminutový telefonát k doladění detailů, odsouhlasení nových stanov spolkem a jedna cesta na poštu nebo úřad pro ověřené podpisy.

Pro více informací volejte na číslo 774 101 554, nebo pište na emailovou adresu info@registracespolku.cz.

Jste již se zápisem v pokročilé fázi a nyní si nevíte rady? Nezávazně nám zavolejte a cenu určíme individuálně. Potřebujete zrušit spolek nebo založit úplně nový? Obraťte se na nás.

Ing. Robert Blažek
Ing. Robert Blažek
RegistraceSpolku.cz

K 1. 1. 2014 nabyl účinnosti nový Občanský zákoník č. 89/2012 Sb. (NOZ), který transformuje všechna občanská sdružení na spolky. Pokud jednotlivá sdružení nesplní legislativní požadavky do stanovené tříleté lhůty, pak je soud k 1. lednu 2017 zruší. V současnosti cca 40 % spolků (z téměř 78 tis.) stále neuvedlo všechny náležitosti do souladu s novou právní úpravou.


[www.registracespolku.cz]Chcete ušetřit čas a nervy? KLIKNĚTE ZDE a nechte registraci Vašeho spolku na nás.
[www.registracespolku.cz] Registrace spolků - časová osa
Zaručeně konečná cena pro Vás: 3980 Kč.
Proč spolky využívají našich služeb?
40 % Členové vedení spolku nemají dostatek volného času, protože mají příliš časově náročné zaměstnání, svůj volný čas raději věnují rodině nebo koníčkům.
40 % Nové stanovy byly valnou hromadou / členskou schůzí schváleny před několika měsíci či lety, ale spolek stále nepodal návrh na zápis a úspěšně to ve svém kalendáři odsouvá dál a dál…
10 % Spolek již žádost podal a byla zamítnuta, nebo je žádost připravena a zástupci spolku si nejsou jisti, zda připravené dokumenty odpovídají nové legislativě.
10 % Dokumenty jsou připraveny, kromě inteligentního formuláře z webu [justice.cz]justice.cz, se kterým si navrhovatel neví rady.


Je Váš spolek již zapsaný? Blahopřejeme a omlouváme se. Považujte email za bezpředmětný, v době jeho odeslání nebyl ve [www.spolkovyrejstrik.cz]Spolkovém rejstříku Váš zápis aktualizován.


[www.registracespolku.cz]www.registracespolku.cz
info@registracespolku.cz
telefon: +420 774 101 554
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Občanský zákoník 2014 - změny i pro fanklub?

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Vzhledem k tomu, že ona transformace není zase tak složitá, jak se to v nabídce oné firmy snaží býti evokováno (což je pochopitelné - jde jim o kšeft), tak mi cena přijde přemrštěná...

Po očištění od veškerého balastu zůstávají v podstatě dvě stěžejní povinnosti - úprava názvu a kontrola stanov... Je velmi malá pravděpodobnost, že by vaše stanovy obsahovaly něco v rozporu s NOZ a tak lze předpokládat, že jediné co budete muset udělat je doplnění názvu o právní formu (například doplněním názvu o písmena z.s.)... Toto lze ošetřit dodatkem ke stanovám (pokud stanovy definují název (jako že většinou ano)), zápisem ze členské schůze, že byl dodatek přijat, a následném zapsání obou listin do spolkového rejstříku...

Ve spolkovém rejstříku jako spolek již figurujete (viz) https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-f ... typ=PLATNY

Dávat za vyhotovení dvou listin téměř 4K mi přijde moc... Ale jsou to vaše peníze a také váš čas při zpracování oněch dvou listin...

Závěrem už jen pouze něco málo právní teorie k oné transformaci (bez oné "dramatičnosti jako byla v nabídce) http://www.epravo.cz/top/clanky/transfo ... 91443.html
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Občanský zákoník 2014 - změny i pro fanklub?

Příspěvek od malej Míra »

Dávat 4k za něco, co si můžeme udělat sami a v podstatě zdarma, nevidím jako smysluplné. Trochu jsem kolem toho bádal a věc se má tak, se zánikem občanských sdružení a jejich převáděním na spolky, nás v rejstříku převedli na spolek jaksi mimochodem, takže povinnost ke konci roku 2015 byla vlastně tímto splněna. Je potřeba dorazit ještě tyto věci:
1. Nové stanovy – podepsané předsedou – nemusí být notářský zápis ani ověřené podpisy
2. souhlas majitele nemovitosti, ve které má spolek sídlo, s úředně ověřenými podpisy, případně nájemní smlouvu mezi spolkem a vlastníkem nemovitosti
3. souhlas osoby (statutárního orgánu - např. předsedy) s tím, že bude zapsán do veřejného rejstříku a její čestné prohlášením o tom, že je svéprávná a není v úpadku, s úředně ověřenými podpisy
4. zápis z členské schůze, ze kterého plyne rozhodnutí o změně názvu spolku (zejména jde o koncovku právní formy), o volbě statutárního či jiného orgánu a schválení aktuální verze stanov, zde stačí neověřené podpisy¨

Stanovy mám připravené od známého právníka, probírali jsme je na loňské schůzi a pokud bude na nadcházející výroční schůzi zvolen někdo jiný, tak mu je předám. Problém může nastat v bodu 2, protože hospoda v Krakovské už roky neexistuje, já můžu zapsat sídlo u sebem pokud bude nový předseda někdo jiný, pak je to na něm, jak se s tím popasuje. Body 3 a 4 nejsou problém, zápis z loňské schůze vyhotovila Olga Halámková. Je třeba si zařídit elektronický podpis, aby se daly uvedené listiny do rejstříku vkládat, to jsem připraven si zařídit.
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět