Hříšní lidé města pražského

Režisér seriálu a skvělý člověk, dnes již nežijící, vše o něm
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hříšní lidé města pražského

Příspěvek od Eman Zahradník »

malej Míra píše:Přátelé, včera jsem navštívil prodejnu Knižního Klubu a neodolal jsem:
http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/ ... ibehu.html
Jé tuhle knihu bych si rád přečetl! :) :o :lol: ty bláho,to jsou příběhy jak byli v telce?Podle té předlohy je to natočeno?Sice ta cena mě zarazila,ikdyž je i po slevě,ale kniha,je kniha... 8-)
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Hříšní lidé města pražského

Příspěvek od malej Míra »

Eman Zahradník píše:...Jé tuhle knihu bych si rád přečetl! :) :o :lol: ty bláho,to jsou příběhy jak byli v telce?Podle té předlohy je to natočeno?Sice ta cena mě zarazila,ikdyž je i po slevě,ale kniha,je kniha... 8-)
Tak bych snad jen doplnil, že té knihy vyšly už 3 díly. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hříšní lidé města pražského

Příspěvek od Eman Zahradník »

malej Míra píše:Tak bych snad jen doplnil, že té knihy vyšly už 3 díly. ;) :D
Vážně? :) :shock: No tak tu asi začnu shánět,jinak děkuji za informaci!
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Hříšní lidé města pražského

Příspěvek od malej Míra »

Tato diskuse vznikla původně jinde, nicméně věcně patří sem:
malej Míra píše:
Přemek77 píše:Já mám asi problém se Sequensovým vedením herců všeobecně; například Jaroslav Marvan v celovečerních Hříšných lidech (a párkrát i v seriálu) je tristní (ano, může za to i věk, ale být J. S., nespokojím se s tím)...
Sám za sebe bych tím asi tento OT ukončil.
Hrubě a zásadně nesouhlasím. :evil: :roll: Naopak, p. Sequens postavil Marvanovi policejním radou Vacátkem pomník, který si tak jako tak zasloužil. Pane kolego, zkuste řadit své příspěvky do patřičných témat, tady skutečně nemá cenu o tom pokračovat. Nicméně mě vážně zajímá, v jakém směru je Marvan "tristní"...? :lol: Takže zkuste pokračovat třeba tady. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Přemek77
strážmistr
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Hříšní lidé města pražského

Příspěvek od Přemek77 »

malej Míra píše:Hrubě a zásadně nesouhlasím. :evil: :roll: Naopak, p. Sequens postavil Marvanovi policejním radou Vacátkem pomník, který si tak jako tak zasloužil. Pane kolego, zkuste řadit své příspěvky do patřičných témat, tady skutečně nemá cenu o tom pokračovat. Nicméně mě vážně zajímá, v jakém směru je Marvan "tristní"...? :lol: Takže zkuste pokračovat třeba tady. ;)
Nevím, jestli to budu umět vysvětlit, ale zkuste se bedlivým okem podívat např. na páně Marvanovy (resp. Vacátkovy) delší monology (např. v závěru); všeliké to zadrhávání, vzpomínání na text, "jízda na volnoběh" (rozumějte - herec vypne své herectví a říká pouze text, bez vnitřního obsahu)... Chápu, že Jaroslav Marvan (jehož filmy z let třicátých a čtyřicátých mám rád) byl již starý a možná bylo Sequensovi zatěžko mu říkat o "repete" záběru, ale - není to prostě dobré. Spíš smutné (takto jsem mínil slovo "tristní").. Přesto samozřejmě uznávám, že Hříšníci jsou vedle Atentátu to nejlepší, co JS natočil.
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
Přemek77
strážmistr
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Hříšní lidé města pražského

Příspěvek od Přemek77 »

Eman Zahradník píše:
malej Míra píše:Tak bych snad jen doplnil, že té knihy vyšly už 3 díly. ;) :D
Vážně? :) :shock: No tak tu asi začnu shánět,jinak děkuji za informaci!
Vyšlo již v 80. letech, možno sehnat v antikvariátech, objevuje se celkem často. Též mám doma :)
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Hříšní lidé města pražského

Příspěvek od malej Míra »

Přemek77 píše:...všeliké to zadrhávání, vzpomínání na text, "jízda na volnoběh"... Přesto samozřejmě uznávám, že Hříšníci jsou vedle Atentátu to nejlepší, co JS natočil.
Tak teď fakt nevím, jestli je to kritika, nebo chvála... :lol: Ne, vážně. Od pamětníků víme, že pan Marvan byl na natáčení vždy perfektně připraven a text je v tomto smyslu naprostý základ. Takže v jeho podání nejistota, nebo zaváhání je spíše na plátno přenesený lidský faktor postavy. Vacátko je na jednu stranu pedant a "policajt" ze staré školy, který má ale velmi hluboký lidský rozměr. V tomto ohledu se nezlob, ale takhle na vodě postavenou kritiku fakt neberu... ;)
Přemek77 píše:Vyšlo již v 80. letech, možno sehnat v antikvariátech, objevuje se celkem často...
...Není třeba hledat v antikvariátech, stačí se podívat do nabídky "Knižního klubu". Pro členy nové vydání dokonce se slevou. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Hříšní lidé města pražského

Příspěvek od Salaba »

Přemek77 píše:..."jízda na volnoběh" (rozumějte - herec vypne své herectví a říká pouze text, bez vnitřního obsahu)...
No pane kolego, když jste to tak hezky nazval, já když občas zahlédnu dnešní Tv a filmovou produkci plnou "jízdy na volnoběh" věnuji se raději péči o své sbírky motýlů nebo se svým známým z Bartolomějské zajdu radši na tenis :D ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: Hříšní lidé města pražského

Příspěvek od kraken »

Salaba je prostě fantastickej!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Hříšní lidé města pražského

Příspěvek od Honza Zeman »

Dobra zprava pro nas vsechny, TV Barrandov od nedele zacina reprizovat tento serial kazde vikendove odpoledne ve svem klasickem case, 3x huraaa :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Hříšní lidé města pražského

Příspěvek od huba.buba »

Hombre píše:m TV Barrandov od nedele zacina reprizovat tento serial m)
Schválně - který seriál půjde na TV Barrandov po tomto ? 8-)
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Hříšní lidé města pražského

Příspěvek od Honza Zeman »

Bohuzel to asi bude tedy Panoptikum hrisnych lidi a ne ten, ktery bychom vsichni chteli. Aspon podle posledniho infa, ktere se objevilo.... :cry:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: Hříšní lidé města pražského

Příspěvek od kraken »

Tak si přepneme na kabelovou slovenskou JOJ plus kde bude 30 PMZ uveden v nejbližší době,běží tam upoutávka společně s Jamesem Bondem a nějakým německým seriálem.
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Hříšní lidé města pražského

Příspěvek od Bína »

Od 8.1.10 tento seriál také na JOJ +
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Hříšní lidé města pražského

Příspěvek od Arnold Hackl »

Výborně, dva díly jsem na TV Barrandov prošvihl a zapoměl je nahrát.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Odpovědět