Hříšní lidé města brněnského

Režisér seriálu a skvělý člověk, dnes již nežijící, vše o něm
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od kraken »

Né tak tyto příběhy už nejsou jako major,ale stejně kdo chce může v nich vyčíst mistrovu genialitu filmového vyprávění,na které se bohužel dneska tolik zapomíná.
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od knihomol »

hudbu dělal Jaroslav Uhlíř, texty psal tentokrát osobně Jiří Sequens.
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od prof. Braun »

Tenhle "seriál" jsem viděl při premiéře a stačilo! Ještě dnes mě občas budí ze sna noční můra v podobě Michala Dlouhýho, který si donekonečna nechává zahrát nějakou ukrutnou flašinetářskou odrhovačku - nejenom že trvala věčnost a byla k nepřežití, ale během sedmdesáti minut zazněla snad třikrát!!! To se hodně nepovedlo... Četnický humoresky proti tomu byly zlatý, i když se v nich taky zpívalo (nejhorší byla písnička o veselých četnících).
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od malej Míra »

prof. Braun píše:Tenhle "seriál" jsem viděl při premiéře a stačilo!...
Pane kolego, i tady si dovolím nesouhlasit. Až po první shlédnutí při premiéře jsem prožíval totéž, ale při loňské repríze jsem je vzal na milost a byl jsem mile překvapen. Ve srovnání s Humoreskami to určitě obstojí. První série byla asi lepší, ale poslední naopak určitě horší... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Přemek77
strážmistr
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Přemek77 »

Velké peklo. Nepomohlo ani velké herecké umění Ladislava Lakomého, scénář i režijní vedení opravdu otřesné.
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Honza Zeman »

Serial v reprize vysila CT po prazskych hrisnacich, takze prvni dil jde v nedeli ve 21:45 na CT1.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od nalim159 »

V neděli 23. 9.
No, skoro se mi chce říct - to neděláš dobře, Jaromíre, s tím vysílat tento kousek hned v návaznosti na pražské hříšníky :)

Ale na první díl se těším, tam má hauptku můj veleoblíbený Erik Pardus.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od nalim159 »

K seriálu jako takovému snad ani nic nemám :)

Jen jsem si s písničkou, kterou tak krásně zazpívala paní docentka Janěková s panem Fišerem, uvědomil, jak měl pan Sequens rád hudební čísla ve svých dílech... V tomto seriálu se snad v každém díle hraje, a není to rozhodně na škodu. Stejně tak v Hříšňácích, v Zemanovi nebo dokonce v celovečerních Hříšňácích.

Mám proto otázku na ty, co pana režiséra znali - nevíte náhodou, proč to tak dělal, jaký měl k tomu důvod, co se mu na tom líbilo, co byl umělecký záměr, prostě proč klasickou detektivku proložil hudebním vystoupením... Děkuji ;) .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od malej Míra »

Připomínám toto (trochu podceňované) dílo jde v repríze počínaje zítřkem znovu na ČT1 v 20:55... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Hanele »

malej Míra píše:Připomínám toto (trochu podceňované) dílo...
Podceňované, ale nutno říct, že asi právem - v rámci tvorby pana režiséra dílo ne zcela vydařené... :?
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od malej Míra »

Hanele píše:...v rámci tvorby pana režiséra dílo ne zcela vydařené... :?
Hořký podzim s vůní manga jsem sice ještě neviděl (stále se na to chystám), ale to prý je teprv jen pro silné povahy. Brňáci z mého úhlu pohledu ještě ujdou, viz výše... :roll:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Hanele »

Ano, mám to podobně: "Hořké mango" ;) jsem neviděla, chystám se a slyšela jsem (mj. i od kolegy Knihomola) :mrgreen:
A hříšňáci - Brňáci ujdou, ale ve srovnání s Pražáky krutě neobstojí... :roll:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Koštýř »

Jen bych dodal že jsou tři druhy televize - dobrá, špatná a Brněnská :lol:
Snad si mohu jako Brňák takový názor dovolit, ostatně kde hraje Zdeněk Junák je neúspěch snad přímo zaručen (viz i některé díly Četnických humoresek)
Kdo mohl, utekl z Brna do Práglu - Donutil a samozřejmě schopní herci z JAMU (Bartoška, Zedníček, Heřmánek aj.)
Seriál se hodně nepovedl, to je prostě fakt.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od malej Míra »

Koštýř píše:Jen bych dodal že jsou tři druhy televize - dobrá, špatná a Brněnská :lol: ...
Něco na tom bude. Z dětství mám takové mrazení, když si vzpomenu na symbol TV studia Brno, to bylo vždy špatné znamení. Víc už mě strašily snad jen Košice v čele se Zlatou bránou, to bylo trauma mého dětství... :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Čarda »

No TV studio Brno je v pohodě, pokud se v jeho tvorbě objeví herec mimobrněnský (byť třeba s Brnem nějak spojený - rodák, absolvent JAMU, apod.). Nechci se bavit o úrovni pořadů, ale prostě Četnické humoresky dělají Töpfer s Trojanem, Detektiv Tomsa je prostě Vašut a Stopy zločinu jsou Bartoška. Ve vší úctě k brněnským umělcům, já to včera taky sledoval (no měl jsem to spíš jen jako kulisu, proto jsem asi u toho vydržel do konce) a nejlepší tam byli Skopal, Inge a Huba. Z dětství mám vzpomínku na brněnský pohádky - ty byly tak blbý, že ani nevím jak se všechny jmenovaly. Na druhou stranu mistra Lakomého nebo mistra Tomka zbožňuju, no a nějaký starý kusy Provázku taky můžu (Bolek + Peca).
Zdravím Brno, sloužil jsem tam vlasti.
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Odpovědět