Hříšní lidé města brněnského

Režisér seriálu a skvělý člověk, dnes již nežijící, vše o něm
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Dobesch »

Neveděl jsme zda toto tema dat sem nebo pod pana režisera -- a připadně enchat na zvažení zda tam nepresunout jeho tvorbu- každopadně toto dilko se vraci na obrazovky CT --- 1.dil pujde stredu 6.8.2008 v 9:50. Repriza skoro na chlup po 8 letech od premiery .

Takze az Palizu vezme voda ......
Možno tou dolinou ide ten voz.........
baxz
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24. čer 2008 20:32:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od baxz »

tez jsem se chystal zalozit tema na tenhle serial,jelikoz o nem vubec nic nevim,dobesch byl rychlejsi :) sam sem ho nikdy nevidel a ty dva komentare na csfd.cz jsou opravdu hodne prozrazujici...jeden posila pana sequense pred soud a druhy chvali cetnicky humoresky.tak prosim osvetli me nekdo o co jde?4dily to zavani vazne necim slabsim...zatim dikyyy
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Hans »

Tak tenhle seriál se ale hrubě nepovedl.Humoresky jsou proti tomu veledílo a jaký je to shit :(
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
baxz
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24. čer 2008 20:32:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od baxz »

AUUU :( vynechat?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od malej Míra »

Ze studijních důvodů si to rozhodně nenechám ujít. Když to šlo prvně, tak jsem se do toho nezakoukal. Ani panu režisérovi se nemuselo všechno povést. (Jak pravil kolega Knihomol, "Hořký podzim s vůní manga" je prý také jen pro silné povahy :D ).
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hans píše:...Humoresky jsou proti tomu veledílo ...
Tak hrubější urážku díla p. Sequense nelze vyslovit... :evil: :shock:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Hans »

Tak to jsi to evidentně neviděl
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Honza Zeman »

Take se budu snazit si to ze studijnich duvodu pripomenout, cetl jsem knizni verzi a ta byla prijemna a ctiva. Ale jak vime, kolem toho serialu se vznasi horsi povest, tak uvidim.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Hans »

Knižní verzi jsem četl taky.Ta je v poho
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Dobesch »

Pokud si dobre pamatuju tak si to s Humoreskama muze "podat ruku" -- prece jen zamer byl chvalihodny bohuzel vsak tech 30 let od Hrisniku prazskych vymazalo z pameti naroda mnohe a proste ta snaha se "vratit do 30. let" se soucasnou hereckou generaci nedopada dobre uz jen proto, ze si muze udelat o zivote v 30. letech obrazek kazdy sam diky ruznym autentickym filmum a sem tam se objevivsim tydenikum. Proste asi se nenejde autor, ktery by psal stylem 30. let ale skoro vsichni pisou pribeh z 30. let "dnesni mluvou a s dnesnima znalostma" --a jakmile je k tomu aspon trosku vic dobovejch kostymu tak to skripe. Oproti humoreskam ma tato miniserie (nevim zda 4 dily nazyvat serialem) dve nevyhody - 4 epizody a cca 70 minut na epizodu - na 4 epizodach se da tezko nejak vykreslit nejaky soukromi zivot postav ci nejakak dobova nalada u brnenske galerky a navic kdyz to je oproti Humoreckam na dilu cca o 20-30 minut kratsi. Navic myslim ze to nezklouzlo k takovemu podprahovemu podbizeni jako humoresky v prvnich 4 dilech ( v humoreskach 1. dil poslanec kterej napada policii a sam krade jak straka - sakra jak se si rikal jaka to satira na tehdejsi mocne, tusimcca 3. dil nasazeni Bohdalove a Zednicka tak aby to bylo co nejvtipnejsi a zejmena u Bohdalove aby se lidi nasmali --- od toho pateho dilu uz homoresky trosku ubrali ..politika se zacinala zamotavat...vaznejsi temata se nasla--ale uz to melo sve divaky).
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak ze studijních (a patriotických :mrgreen: ) důvodů se podívám, ale co si matně pamatuji z premiéry, tak to skutečně není nic moc.
Ona je taky otázka, jak moc to měl pan režisér Sequens "v rukách".
Co si tak pamatuji, tak dělat to už nechtěl a museli ho přemlouvat a nevím taky jestli natáčení skutečně řídil Sequens nebo jestli pouze nepomáhal.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Dobesch »

No Scenar a rezie: Jiri Sequens ---- jak psal kdysi kolega knihomol on to "delat chtel" - i kdyz sam z toho mel dost strach, ale tu nabidku nechtel odmitnout - prave jako hold rodnemu mestu -- ale proste to v dane dobe nejak nedopadlo
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:...ale proste to v dane dobe nejak nedopadlo
Navíc snad do toho uprostřed natáčení ještě vážně onemocněl. Prý snad infarkt či co? To se pak v tomhle věku těžko pracuje. :( No nechme se překvapit a jak říkám minimálně ze studijních důvodů. ;)
Naposledy upravil(a) malej Míra dne úte 22. črc 2008 9:24:39, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
baxz
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24. čer 2008 20:32:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od baxz »

studijne ano,do archivu tedy zrejme ne :) no sem vazne zvedav,diky za osvetleni
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od knihomol »

Když pro něj brněnský štáb přijel domů, aby s nimi jel buď dokončovat první díl nebo začít točit druhý díl, tak dostal infarkt a místo směr Brno jel směr nemocnice. Televize pár týdnů počkal než se zotavil. Když jsem koukal na premiérové uvedení v televizi, tak mě to nijak nezaujalo a říkal jsem si, jejda, ty Humoresky jsou oddychově zábavné. Ale když jsem připravoval medailon a všechny čtyři díly jsem zkouknul, tak jsem si řekl - proč to lidi tenkrát tolik odsoudili, vždyť například hned první díl Záhadné zmizení Lili Košvancové (mimo jiné to měl být pátý barevný vacátkovský film, který se v sedmdesátých letech neralizoval) je docela legrace, především kreace vzteklého Mariana Labudy a jeho křupanský továrník či velkouzenář. Když jsem o tom mluvil s J.Sequensem, tak on uznával, že nešlo o úspěch, ale jako klad bral, že obsadil velmi kvalitní brněnské herce - a to si myslím byl naopak hlavní kámen úrazu - vždyť i Humoresky jsou dobré, když je na scéně Ivan Trojan, Tomáš Topfer, atd. a kulhají, když "exceluje" velmi kvalitní brněnský herec - nejde o to, že je z Brna, ale o to, že ti pražští ostřílení prostě umějí televizní komiku a hrát na kameru je něco úplně jiného než kvalitně v divadle.
To samé u Sequense - když hraje televizní harcovník pan Labuda, Skopal, Maciuchová, je to legrace, ve chvíli, kdy místní divadelní elita, tak se nudím. No a samozřejmě problémem je zvyk J.Sequense - celé písně v seriálech - Jan Čenský zpívající v baru vemlouvavou píseň velebící v druhém díle tuším Paříž a lásku - jeho výstup je prostě divný a dlouhý.
Odpovědět