Hříšní lidé města brněnského

Režisér seriálu a skvělý člověk, dnes již nežijící, vše o něm
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od nalim159 »

Tak ať už pro jakékoliv účely - ve středu 6.8. v 9.50 na ČT1 první díl - Sólokapr. Já se těším, vůbec si nevybavuju, že bych tento miniseriál viděl. Kdo je ještě z Brna, kromě A. Hackla a mě ;) ?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Arnold Hackl »

nalim159 píše:... Kdo je ještě z Brna, kromě A. Hackla a mě ;) ?
Ale, ale, stážmistře, to je mi překvapení.
Podle ksichtu bych Tě hádal do Kysůc, maximálně do Bratislavy. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od nalim159 »

Áno, tu len iba tak posobim, vieťě :D
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od nalim159 »

Možná bychom mohli udělat sraz moravské sekce ;) snad to pražští kolegové nebudou brát jako nějakou rebélii :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Anglie »

Určitě ne. Možná se zajedeme podívat jako hostující pozorovatelé :)
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od nalim159 »

No, to by nebylo vůbec špatný, sejít se na výjezdním zasedání v Brně, městě, kde Honza podepsal přihlášku do Sboru a později si dával gábl na Vídeňce a ještě později vínko s Annou Horákovou...

Od Hombre: Tak zaloz nove tema v sekci Akce fanklubu a nediskutujte o tom zde, i kdyz chapu, ze v Brne ziji jenom hrisni lide.... :D ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od nalim159 »

Včera jsem zkoukl první díl HLMB. Je jasný, že to nemá atmoésféru HLMP. Ty interiéry (zvlášť bar Villon) jsou dost na sílu. Taky jsem čekal, že brněnská plotna povalí hantecem, ale to by asi zbytek republiky nepobral ;) Chybičky na kráse tam jsou (jeden za všechny - že by podsvětí neznalo členy mordparty - všichni jsou na závěr v baru Villon a nikdo si jich nevšimnul - to když v HLMP někam přišli páni ze čtyřky, neřku-li pan Vacátko, to byl jiný šrumec...). Na druhou stranu výkony herců nejsou až tak špatný, jak se tady říkalo, paní Maciuchová, pan Skopal, nakonec i Honza Čenský celkem ušli. Nejlepší byl ale inspektor Havlíček, alias Erik Pardus, ten to zahrál velmi přesvědčivě...

Teď už jen čekám vlnu kritiky :roll:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Dobesch »

Muj nazor po tech letech zni ze to neni vubec spatny --- samozrejme ze se to neda srovnavat s HLMP --nebo vlastne da --- osobene semi uvedomil co udala ta noblesa pana Marvana a panove Bouse a Bruzek --- tady je defakto scenar stejny -p. Lakomy +2 detektivove a nejakej ten mladej pravnik (obdoba O.Havelky z Panoptika) a presto to pohromade nefunguje tak jako v HLMP. Mozna to dela i to ze je to toceny v barve --prece jen to cernobilo ty 30. leta evokuje uz samo o sobe.

Osobne bych to nesrovnaval s HLMP ale mnohem vic to ve me evokovalo Cetnicky humoresky -- a to nejen tim ze herecke obsazeni je hodne podobne (resp. zdejsi detektivove jsou cleny Patracky), ale proste i tim misty humorne rozvernym stylem --v Prazskejch hrisnicich se daj sceny kdy si ze sebe detektivovve utahujou spocitat na prstech jedne ruky ...tady to vypada jo bezzna soucast prace -inu jako v Humoreskach. NAvic je celkem zajimavy ze tam defakto soubezne vznkaly dva hodne podobne serialy (dokonce i ten motiv snatkoveho prepodvodnikovani mi ty Humoresky pripomnel).

Takze abych to shrnul --mozan kdyby ten dil mel o 20 minut vic jako humoresky tak by to bylo zajimavejsi --ale jinak bych to tak strasne nevidel --takove "zkracene humoresky" (vytah toho duleziteho bez zbytecnych eskapad pane Rady :-)) . Ale komu se nelibej humoresky myslim ze nebude jasat ani nad timhle.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od nalim159 »

Je to tak. Galerka, čtyřka, Jedovka a její "obyvatelé" v dokonale ošumtělých kostýmech s mastným flekem na kapse apod. to není a nebude, s tím se musíme smířit. Ale jako propadák bych to taky neviděl, je to prostě jiné. Docela by mě zajímalo, jaký názor měl pan režisér na toto dílo, jak vzpomíná na natáčení, jak se mu v rodném Brně pracovalo... Neví někdo nějaké zajímavosti? Já můžu zjistit nějaké postřehy z druhé strany barikády, tedy od některých brněnských herců, co cv HLMB hráli.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Dobesch »

Už se to tu někde psalo -- pan reziser z vysledku sám moc nadseny nebyl ..vic by asi vedel kolega knihomol ...navic v dobe nataceni mel pan reziser infarkt, ktery do to toho vseho zasahl asi nejvic ......... ale jak rikam je hezky videt jak dva vrstevnici prisli prakticky ve stejnou dobu se stejnym nametem (Sequens + Moskalyk)- Brno - četnici/mordparta -a oproti zvyklostem ladene vic do humorna....a vysledky prakticky totozne --- jen je fakt ze Topfer s Trojanem asi tahne vic nez Lakomy s Rasilovem a tak nakonec se vice penez a usili venovalo Cetnikum.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od knihomol »

Pokud to mám napsat upřímně, tak Jiří Sequens nemohl až do svého skonu Antonínu Moskalykovi odpustit, že po jeho odmítnutí převzal režii Panoptika a že po jeho nevalném ohlasu Brněnských hříšných lidí udělal Humoresky, to byl jeho pohled, samozřejmě každá mince má dvě strany ...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od Dobesch »

Tady bych se zastal pana Moskalyka -- minimalne prvni Serie Humoresek byla tocena pred (nebo minimalne) soucasne s HLMB ( u humoresek je uvadeno 1997 u HLMB 1998 ). Navic mam dojem ze dokonceni HLMB se trosku protahlo takze premierove sli v TV az v roce 2000 --a to bud soucasne s Humoreskama nebo dokonce az po prvním uvedení Humoresek
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od nalim159 »

knihomol píše:Pokud to mám napsat upřímně, tak Jiří Sequens nemohl až do svého skonu Antonínu Moskalykovi odpustit, že po jeho odmítnutí převzal režii Panoptika a že po jeho nevalném ohlasu Brněnských hříšných lidí udělal Humoresky...
Tomu moc nerozumím, proč?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od knihomol »

Jo, to je těžký, líčil mi, jak to tenkrát bylo (což si nechám pro sebe), ale při vší úctě k němu jsem z toho cítil profesní rivalitu.
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Hříšní lidé města brněnského

Příspěvek od huba.buba »

Jo a já taky budu mlčet!! Tyto detaily víme jen v úzkém kruhu rodinném, takže Nalim se holt musí někdy mezi nás dostat.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Odpovědět