Smrt na cukrovém ostrově

Režisér seriálu a skvělý člověk, dnes již nežijící, vše o něm
Odpovědět
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Smrt na cukrovém ostrově

Příspěvek od Anglie »

Viděno včera v rámci Febiofestu, do kvalit např. Atentátu to má daleko. Celkem průměrný film s pěknou kamerou (Bulharsko představuje tropy, konkrétně nějakou francouzskou kolonii), kde si MIchálek tentokrát střihnul hlavní kladnou roli lékaře, zato Arny opět záporařil. Jde o zfilmovanou povídku J. S. Kupky, jehož známe z jihoamerických majorových dílů jako spoluautora scénáře. A Hrušínský nejst. hrající černocha mne fakt dostal :lol: :D. Zajímavé je číst už zde v titulcích příjmení Mikeťuková.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Hajný Bosák
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: pát 27. čer 2008 15:34:34

Re: Smrt na cukrovém ostrově

Příspěvek od Hajný Bosák »

Film bude uveden koncem května 2012 premiérově na CSfilmu
To jste nemusel, pane Mutl ...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Smrt na cukrovém ostrově

Příspěvek od Honza Zeman »

Premieru na CS Filmu jsem videl, opravdu se jedna o prumerny film, jakoby dobrodruzny. Nevim jestli to byl zamer tvurcu, ale jelikoz se ve filmu casto mluvi francouzsky a nemecky, tak uplne chybely ceske titulky. Nepochopil jsem tak uplne roli Hrusinskeho jako "cerneho" policajta a Lohniskeho, ktery se tam take porad motal a neco mel s komisarem spolecneho? Asi ano, kdyz chtel na konci zastrelit tu prchajici zenskou. Politika je tu zobrazena tentokrat minimalne, jen jako zminka u emigranta (Smolik), ktery po 48 odesel z republiky, "protoze je demokrat". Celkove toho ve mne film moc nezanechal, akorat mohlo byt zajimave nataceni diky exterierum.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Smrt na cukrovém ostrově

Příspěvek od Lipinski »

Taky jsem to viděl, souhlasim s předchozíma komentářema, slabší dobrodružnej (a trochu depresivní) film s politickým pozadím a vizuálně ne úplně uvěřitelným R. Hrušínským jako policistou s černou pletí. Na druhou stranu si myslim, že Marie Tomášová byla dobrá volba. Jiří Holý byl taky výbornej.

A pochopitelně film vrhnul světlo na skvělej život našich emigrantů tam venku, to asi aby vodradil ty, co třeba váhali.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět