Umrti pani Sequensove

Režisér seriálu a skvělý člověk, dnes již nežijící, vše o něm
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od Honza Zeman »

Ja se to v patek pokusim stihnout, nicmene pro pana doktora - kazdy rok na konci ledna se chodime poklonit k hrobu pana Sequense, takze tam pak pujdeme uz k obema najednou...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od xvladv »

Také bych se rád zúčastnil,ale ted budu v lázních,ale v lednu už to bude v pohodě. :)
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od malej Míra »

V pátek jsem bohužel zase mimo republiku, ale v lednu určitě půjdu... :oops:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od Doktor Vesely »

Hombre píše: pro pana doktora - kazdy rok na konci ledna se chodime poklonit k hrobu pana Sequense...
O lednu vím, ale když někteří, včetně mě nemůžou, tak jsem psal právě o prosinci. Leden je přece jen daleko. Ale nechám to na uvážení ostatních.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od knihomol »

Milí kolegové,

jen krátký report z posledného rozloučení s paní Zdenou (blízkými nazývanou Zdéňou) Sequensovou. Nakonec jsme s panem doktorem Salabou dorazili z tohoto fóra pouze dva. Ve smuteční síni se sešlo mnoho přátel, ale díky jejímu celoživotnímu sepětí s režisérem Jiřím Sequensem také lidí od filmu. Namátkou herečka Jana Šulcová, kameraman Rudolf Milič mladší a mnoho dalších. Po dvou písních (mně neznámých) režisér Zdeněk Zelenka zavzpomínal na paní Zdenu a její přátelskou povahu - zmínil rodinu, kamarády i smečku psů, kteří se u Sequensů vždy měli dobře. Pak už zazněla nám všem známá "Dejte mi zahrát, pane inspektore,..." a rozloučení se chýlilo ke konci. Poté jsme byli s panem doktorem rodinou pozváni na posezení v jedné z hospůdek v Dejvicích. Odpoledne se tam protáhlo až do večera a má jeden zajímavý výsledek, který zatím s panem doktorem nikomu neprozradíme. Myslím, že na jaře se máte nač těšit:-)
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od Arnold Hackl »

Děkuji Vám kolegové, že jste se za "zemanovce" pohřbu zůčastnili.
A děkuji také knihomolovi za všechny SMS, které mi poslal v souvislosti s úmrtím paní Sequensové a Dr. Slabovi za krásnou vzpomínku, kterou sem napsal. Moc jsem se k úmrtí paní Sequensové nechtěl vyjadřovat, protože mi to nepřísluší, přeci jen jsem měl tu čest pobýt u Sequensů pouze jednou - měl jsem to k nim "trochu z ruky". Ještě o dovolené jsme o paní Sequensové s kolegy mluvili a mě tehdy vůbec nenapadlo, že o čtvrt roku později už tady nebude.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od Honza Zeman »

Rovnez dekuji za vasi ucast na pohrbu, ja nakonec bohuzel nemohl. A co se bude dit na jare se teda necham prekvapit i ja... :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Přemek77
strážmistr
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od Přemek77 »

Snad to nebude úplně mimo téma - co teď dělá (a jak se má) dcera, Sylva Sequensová, která dříve hrávala v rozhlasových pohádkách?
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od knihomol »

Sylva Sequensová je dáma v nejlepších letech, naposledy jsme se viděli na rozloučení s paní Zdenou Sequensovou, ale o její práci jsme se nebavili, takže netuším. Pokud se nepletu, tak se v minulých letech věnovala dabingu.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od Honza Zeman »

Dnes jsou to dva roky od umrti pani Zdeny Sequensove. Vzpomenme, kdoz jsme ji znali a poznali osobne, jak nas vzdy srdecne vitala pri osobni navsteve, at jeste po boku pana rezisera, nebo pak pozdeji sama.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět