Umrti pani Sequensove

Režisér seriálu a skvělý člověk, dnes již nežijící, vše o něm
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Umrti pani Sequensove

Příspěvek od Honza Zeman »

Dnes jsme se dozvedeli bohuzel moc smutnou zpravu, vcera nas navzdy opustila pani Zdena Sequensova. Naposledy jsme u ni byli na navsteve letos na jare, bohuzel planovana navsteva restaurace v Krakovske se uz neuskutecni.... Cest jeji pamatce a uprimnou soustrast rodine Sequensovych :( .

Z jarni navstevy bohuzel nemam zadnou fotodokumentaci, takze zverejnim alespon nasi navstevu v lednu letosniho roku, kdy jsme u ni vzpominali na pana Sequense. Holt v lednu se nepujdeme poklonit uz jen panu reziserovi, ale i jeho manzelce... :(
O umrti informujeme i na hlavni strance webu.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od xvladv »

Čest její památce a uprimnou soustrast rodine Sequensových.
Myslím to upřímně.
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od huba.buba »

Hombre píše:Z jarni navstevy bohuzel nemam zadnou fotodokumentaci,
Z poslední návštěvy jsem použil výřez na hlavní stranu , ale taky mám jen dvě fotografie. Vyprávění paní Sequensové u nich na zahradě a její vždy skvěle zvládnutá role hostitelky mi bude moc chybět.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od Honza Zeman »

Takze male vzpomenuti na lednovou navstevu u pani Sequensove jsem zverejnil na webu v sekci Srazy a setkani. Pokud ma pan Cerny take nejake fotky, prosim o pripadne doplneni. Zaroven pokud ma nekdo fotodokumentaci z nasi posledni navstevy na jare, dejte vedet...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od Willy Kleiber »

Paní Sequensovou jsem bohužel neměl možnost poznat, ale i tak je to šok...těch "zemano-osobností" odchází v poslední době nějak moc. :cry:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od plk.Žitný »

Willy Kleiber píše:Paní Sequensovou jsem bohužel neměl možnost poznat, ale i tak je to šok...těch "zemano-osobností" odchází v poslední době nějak moc. :cry:
Moje slova...Upřímnou soustrast.
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od malej Míra »

Tak to je mi moc líto. Do Krakovské už ji nevezmeme, jak jsme jí slibovali... :(
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od malej Míra »

Přátelé, neměli bychom nějakou důstojnější fotku na naši hlavní stránku? Ta flaška Staropramenu paní Sequensové fakt nesluši... :oops: :roll:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od huba.buba »

malej Míra píše:Přátelé, neměli bychom nějakou důstojnější fotku
Neměl jsem na rychlo žádnou při ruce. Toto je právě uplně poslední fotka z dubna 2010.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od Salaba »

Zpráva o úmrtí dobrého přítele a člověka je vždy moc moc smutná... Myslím, že i za těch pár let, co jsme poznali paní Zdenu vytvořilo se mezi námi přátelství založené na důvěře, upřímnosti a úctě nejen k práci pana režiséra, ale i na té pohostinné pohodě, kterou paní Zdena dokázala vytvořit při našich návštěvách a posezeních u Sequensů...

Musím se vám svěřit se zážitkem, který se mi nesmazatelně zapsal do paměti jako úžasná vzpomínka na úžasnou dámu. Loni před vánočními svátky jsme plánovali s kolegy společnou návštěvu u paní Zdeny, pro všechen ten předvánoční blázinec a různé neduhy jsem nakonec těsně před Štědrým dnem zvonil na branku vily u Sequensů jen já sám (na novoroční návštěvě v lednu už bylo "zemanů" víc). Měl jsem s sebou pro paní Zdenu dárek i s dobrým vínkem a tak v duchu jsem si říkal, pozdravím se s paní Zdenou, popřeji hezké svátky, přiťuknu na zdraví do Nového roku a tak za hodinku vyrazím zpět domů (taky co bych sám bez přítomnosti dalších kamarádů s paní Zdenou probíral...). Ta návštěva se ale nakonec protáhla do pozdních večerních hodin, samozřejmě, že mne paní Zdena přivítala se stolem plným dobrot (tak jako vždy) a otázkou kde jsou ostatní, v tématech rozhovorů jsme pak probrali všechno možné od vzpomínek na seznámení a život s Jiřím Sequensem, jeho práci, filmy, na návštěvy všech těch známých herců a bývalých i setrvalých přátel, na rodinu, na život včera a dnes... Bylo to úžasné povídání o životě, životních zkušenostech, lidských charakterech a osudech...povídání s opravdovou dámou, která se svým mužem prožila všechny ty opravdové úspěchy i dějinný pád, pohrdání a odsuzování... Když jsem pak v noci cestou domů vzpomínal na tento úžasný večer mým hlavním pocitem byl obdiv, obdiv k dámě v letech, která díky svojí inteligenci a noblese zůstala svá, nezahořkla a v celém tom povídání a vzpomínání tak ani zmínkou nezazněla jakákoliv výčitka nebo známka hořkosti nad tím jak bylo a jak je dnes...
Moc mě mrzí, že letos už u branky u Sequensů s přáním šťastných svátků vánočních a přáním všeho dobrého v novém roce nezazvoním...
Díky paní Zdeno!
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od malej Míra »

Moc hezky jste to, pane kolego, napsal... :cry:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od Elden »

Moc hezky napsáno od pana doktora Salaby a taktéž se plně ztotožňuji s kolegou Kleibrem.
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od huba.buba »

Poslední rozloučení s paní Zdenou je tento pátek. Členové fanklubu , kteří chcete přijít - napište či zavolejte si o podrobnosti předsedovi Hombremu. Já jsem bohužel na druhém konci republiky v lázních.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od Doktor Vesely »

Salaba píše:Zpráva o úmrtí dobrého přítele a člověka je vždy moc moc smutná...
Vše smutné jednou přebolí. Ale vzpomínky zůstávají, je super na nás lidech, že když si vzpomeneme na někoho, kdo už není mezi námi, tak hned ho vidíme před sebou ve všemi příhodami, zážitky i průsery a smějeme se tomu až nám vyhrknou slzy do očí. Což se určitě děje i těm co znali paní Sequensovou.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Umrti pani Sequensove

Příspěvek od Doktor Vesely »

huba.buba píše:Poslední rozloučení s paní Zdenou je tento pátek.... ....Já jsem bohužel na druhém konci republiky v lázních.
Já taky v pátek nemůžu dojet :cry: , protože mě zachvátila nemoc, ale mám návrh, v prosinci, až bude další setkání s přáteli se poklonit zesnulým Sequensovým. Myslím, že by to nebyl problém.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Odpovědět