Pokus o vraždu

Režisér seriálu a skvělý člověk, dnes již nežijící, vše o něm
Odpovědět
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Pokus o vraždu

Příspěvek od nalim159 »

Ještě nepřišla řeč na tento snímek, dovolil jsem si tedy založit téma.

Co na něj říkáte, líbí se vám? Mně ano, výborné obsazení, překvapivé rozuzlení. Hudba mi hodně připomíná hudbu z KVŠ. Jen ten Hanzlík jako vyšetřovatel, no nevím, ale nějak mi tam nesedí...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Pokus o vraždu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Je to zajímavý film.
Höger tam hraje postavu, se kterou pracovat nebo žít ve skutečnosti by byla velká chuťovka.
Já být s takovým člověkem pár měsíců, tak si zadělám na léčbu v šaškecu na pár let.
Na něho se myslím přesně hodí věta "Sloužit pod Váma, to je pěkná rasovina".
Jinak k Hanzlíkovi - kdyby v tom nehrál, rozhodně by tam nechyběl, spíš by to bylo ku prospěchu.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Pokus o vraždu

Příspěvek od Lipinski »

Taky mám ten film rád a hudba - teda skladba o Grand Prix - hodně připomíná song z KVŠ. Zpívá to mimochodem Hana Buštíková, je známá hlavně z pěveckýho dua Kamélie.
Je to zdařilá psychologická kriminálka (mistr v tomhle žánru byl samozřejmě Petr Schulhoff), námět dost připomíná Čapkovu povídku Vražedný útok. Zajímavý je, že prostředí kliniky vždycky jakoby umocní tísnivou atmosféru děje, stejný je to ve filmu Znamení raka od Juraje Herze.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět