Tak, jak ho máme v paměti....

Režisér seriálu a skvělý člověk, dnes již nežijící, vše o něm
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od huba.buba »

S p. Sequensem , musím přiznat, jsem do jeho poslední chvíle udržoval velice přátelský vztah. Zapůsobil na mě jako člověk , kterého je pro jeho vědomosti a postoj si třeba vážit neuvěřitelným způsobem. Velmi rád zde v této sekci na něj budu vzpomínat a snažit se Vám přiblížit všechny jeho myšlenky a postoje. Nejsem sám, znalo nás více... proto nejdříve nechám tuto diskuzi rozvinout a počkat na Vaše postřehy, jak na Vás p. Sequens zapůbil.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od heerec123 »

Nic není jenom černý nebo jenom bílý. Taková univerzální pravda, která je platná pro každýho, J.S. nevyjímaje.
Naposledy upravil(a) heerec123 dne stř 27. srp 2008 21:42:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od Anglie »

Vyprávět uměl velmi zajímavě a rád jsem ho poslouchal. Vždy jsem se těšil, když měl přijít (a přišel) mezi nás.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od knihomol »

Mě napadnou jiná slova ... je to v podstatě třicet celovečerních filmů ....viďte, pane kolego heerče a huba bubo:-)
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od heerec123 »

Knihomol: A vsadil bych se, že hned po prvních slovech tě napadne nějaký předmět... ;) :lol:
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od Honza Zeman »

Myslim, ze muzeme smele prohlasit, ze pan reziser byl nasim pritelem a my jeho prateli. Vzpominam si na muj prvni kontakt s nim na chodbe nasi nemocnice, kde jsem vedle neho usedl a rekl mu kdo jsem, co delame a co bychom od nej potrebovali. Dostal jsem telefon domu a byl jsem strasne stastnej :) . Na prvnim srazu pak pochopitelne pusobil ze zacatku nepristupne a opatrne, ale postupne jsme ho rozpovidali a byly z toho prijemne 4 hodinky povidani. Postupem casu se s nim seznamil prakticky cely fanklub, nezapomenutelna jsou nase prijemna posezeni u Sequensu, kde jsme se vzdy dozvedeli neco zajimaveho, navic pri skvelem pohosteni. Pri praci na medailonu si s nim "hodne srandy" uzil pan kolega knihomol, pan pokladnik ma taky jednu peknou vzpominku na zahradniceni u Sequensu a je toho vic. Je potreba na pana rezisera vzpominat v dobrem, protoze si to zaslouzil i za skvele odvedenou praci na serialu a dalsi sve tvorbe. Uz tak vesele nebyly pozdejsi navstevy v nemocnici, ale pan Sequens nas i tak dokazal rozesmat, pokud mu to jeste slo. Svuj vztah k nam dal krasne najevo dopisem, ktery take zverejnime na webu, hodne si toho cenime a je pro nas velmi dulezity.
Ty ctyri roky co jsem se s nim znal jsou strasne malo, ale zaplatpanbuh za ne :!:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:...Ty ctyri roky co jsem se s nim znal jsou strasne malo, ale zaplatpanbuh za ne :!:
Ikdyž nejsem u téhle party úplně od začátku, pár setkání s panem režisérem jsem zažil a už tehdy, kdy bylo vidět, že mu zdraví přestává sloužit, jsem si říkal jaké je štěstí, že máme možnost ho poznat osobně. Spousta jeho tehdejších spolupracovníků už odešla dávno před ním a díky tomu, že mu paměť sloužila docela slušně, jsme měli unikátní příležitost se dozvědět spoustu informací a zajímavostí. A myslím, že jsme mu opláceli naším zájmem o jeho tvorbu vůbec a bylo vidět, že ho to těší, protože až na pár vyjímek se k němu spousta lidí i bývalých "přátel" v posledních letech otočila zády.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od L.B. »

Dnes se pan režisér Sequens objevil na ČT24 před sedmou večerní v pořadu Před 25 lety. Krátká reportáž se týkala natáčení Hořkého podzimu s vůmí manga.
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od Salaba »

Dívám se na slavnostní zakončení 43.MFF Karlovy Vary a byla zde i vzpomínka věnovaná všem těm našim i světovým filmovým hvězdám, které v posledních dvou letech odešly do filmového nebe. Jsem rád, že vedle "Rudiho Mauera", "July", "Korrense" a "Takáče" autoři nezapomněli i na Jiřího Sequense... A jsem moc rád, že jsem mohl pana režiséra jako člověka i jako Osobnost poznat.
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od L.B. »

L.B. píše:...pan režisér Sequens objevil na ČT24 ...
Ještě přidávám odkaz, je to v čase 19:11.
http://www.ct24.cz/vysilani/2008/07/12/ ... d-25-lety/
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od Arnold Hackl »

Předcházející odkaz mě připoměl stejný pořad na ČT24, kde blahopřáli panu režisérovi k šedesátinám. Odkaz je tady.
Jinak k panu režisérovi - jsem velice rád, že jsem ho ještě "stihl".
Samozřejmě jsem si ho neužil tolik, jako kolegové ze středočeské kotliny nebo dokonce jeho osobní šofér huba.buba, či osobní režisér knihomol. :mrgreen:
Měl jsem alespoň tu čest, prohlédnout si jeho pracovnu, prohodit s ním pár vět, doprovodit ho na sraz do Roztok a shlédnout jeho řecký film s osobním komentářem pana režiséra.
Dodnes nezapomenu, jak se rozzářil, když zjistil, že jsem přijel z jeho rodného města.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od knihomol »

Milý Arny, jestlipak víš, kdo moderuje Televizní noviny, na které jsi sem dal odkaz a jaký má vztah k rodině pana režiséra? :-)))
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od knihomol »

Teď jsem si pustil i odkaz od LB o natáčení Hořkého podzimü s vůní manga - pan režisér tak sugestivně vyprávěl, jak tahal lampy v Himalájích, že jsem nabral dojmu, jak jsou všechny vysokohorské scény odtamtud. A ejhle, ono se točilo v Tatrách:-)
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od Arnold Hackl »

knihomol píše:Milý Arny, jestlipak víš, kdo moderuje Televizní noviny, na které jsi sem dal odkaz a jaký má vztah k rodině pana režiséra? :-)))
Tak to se přiznám, že vůbec netuším.
Jenom vím, že nejsou tak kvalitně moderovány, jako ranní zprávy na jedné nejmenované TV stanici cca. před dvěma lety. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od knihomol »

Je to bratr partnera dcery pana režiséra - doufám že to nezní složitě :lol:
Odpovědět